Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Проект 147 Soft Ride

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default Проект 147 Soft Ride

    Здравейте,

    Споделям идеята си за преминаване от спортни на нормални пружини. Всички добре знаете в каква страна живеем и по какви пътища караме. Колата си я купих през 2008 със спортните пружини. Беше ниска, но това беше малкото неудобство. По-голямото беше, че всеки легнал полицай, дупка, неравност, камъче на асфалта или каквото и да било се усещаха адски некомфортно. Така се стигна до деня, в които реших, че дните на спортния Алфонсо са преброени. Радо от Поморие сподели, че търси спортни пружини за неговата колица, аз пък исках нормални и така в една слънчева сряда всичко се случи...

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01143.jpg 
Views:	240 
Size:	94.3 KB 
ID:	46227 Click image for larger version. 

Name:	predi1.jpg 
Views:	231 
Size:	97.5 KB 
ID:	46228 Click image for larger version. 

Name:	predi2.jpg 
Views:	222 
Size:	96.5 KB 
ID:	46229 Click image for larger version. 

Name:	predi4.jpg 
Views:	214 
Size:	97.8 KB 
ID:	46230

    Click image for larger version. 

Name:	predi5.jpg 
Views:	200 
Size:	96.1 KB 
ID:	46231 Click image for larger version. 

Name:	sega1.jpg 
Views:	211 
Size:	99.1 KB 
ID:	46232 Click image for larger version. 

Name:	sega.jpg 
Views:	193 
Size:	93.8 KB 
ID:	46233 Click image for larger version. 

Name:	sega3.jpg 
Views:	178 
Size:	95.5 KB 
ID:	46234

    Click image for larger version. 

Name:	sega5.jpg 
Views:	169 
Size:	97.1 KB 
ID:	46235

    След няколко дни шофиране в градски и извънградски условия мога да кажа следното:

    Спортното окачване въобще не ми липсва! Колата вози адски добре, дори незнам защо хората казват че италианките возят твърдо. Вече се наслаждавам на спокойно шофиране ежедневно. Колата дори с 4 човека и багаж вози страхотно, не "кляка", което преди беше равно на прокъсване на кората на калника и дразнещ звук
    Разбира се спортните пружини имат и плюсове (които няма да ми липсват):
    Визия на колата; Разликата в стабилността на автомобила е огромна, но се усеща само в поклащането на каросерията при спиране и в завои (няма да преобърнете автомобила дори и да карате със 180км/ч); усещането, че седиш на пътя

    Дано тази тема е полезна за всичко, които се чудят дали да слагат или да не слагат спортни пружини
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #2

    Default

    Дигиталния, дигиталния, що си сложи тия тояжки.....

    Иначе ниската кола в БГ е риск голям, имах сериозен нанос от чакъл набит в картера на черната след Елена, а дори не съм усетил да съм задирал.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Със същата кола (и джанти) съм и аз много се чудих дали да го сменям спортното. Но единствено не ми хареса това, че се дига доста колата, също така и че няма да е толкова стабилна колкото съм свикнал да е. Имаше нолкоко ситуации в които най-вероятно е щяло да се търкалям по улиците (заради избягване на животни по пътищата), ако не е било спортното окачване. Верно е, че си е утрепия по нашите пътища с това спортно окачване, но все още ще си я карам с него. По нататъка може и аз да направя тази операция Иначе евала за снимките от преди и сега, поне ще знам как ще изглежда точно моята кола с такива пружини

  4. #4
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Много е била свалена с тези пружини. При мене не е чак толкова... но все пак си купих едни стандартни за всеки случай. Ма взех да се замислям нещо и още не съм ги сложил.
    И аяз благодаря за снимките

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Дигиталния, дигиталния, що си сложи тия тояжки.....
    Ники да не ме бъркаш нещо с колегата?

    Аз пък съм много доволен от спортните пружини и возията с тях...Смея да твърдя, че карам една от най-твърдо возещите 147-ци във форума -> Кони Спорт, Спортни пружини, Полиуретанови тампони навсякъде по окачването, 17-ки джанти

    Единствения проблем са ми трамвайните релси, които са надигнати с по 5см над асфалта и вълнообразните павирани улици. Всичко друго се търпи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз съм със сходен проблем като на дигитал-а, но това не ми пречи, мн е стабилна така, усещам пътя по-добре и пазя колата повече. И визията и е страхотна...ама има и друго при мен още съм млад и глупав и ме радват други неща.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Аз съм със сходен проблем като на дигитал-а, но това не ми пречи, мн е стабилна така, усещам пътя по-добре и пазя колата повече. И визията и е страхотна...ама има и друго при мен още съм млад и глупав и ме радват други неща.
    Ще поостарееш, ще смениш някое и друго окачване по няколко пъти, пък ще ти дойде акъла в главата
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Аз съм със сходен проблем като на дигитал-а, но това не ми пречи, мн е стабилна така, усещам пътя по-добре и пазя колата повече. И визията и е страхотна...ама има и друго при мен още съм млад и глупав и ме радват други неща.
    Eеее, то и аз не съм много стар!? Но в един момент просто писва! То няма 100 метра улица в страната, която да минеш нормално! Преди всяка сутрин пътувайки за работа бях като черна станция, само псувни. Сега просто се наслаждавам на поклащането. А и една от причините е, че жена ми е бременна, ще имаме бебе и не мога да си позволя да ги друсам постоянно. Всеки си избира, нямам против спортното окачване, но не и в тази страна!

    А иначе колата наистина е мого вдигната. В първия момент бях шокиран от височината. Но бързо свикнах. А и има решение за сваляне с 2-3см с рязане на пружините, което за момента не смятам да предприемам
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Смея да твърдя, че в Русе е най-добрата инфтаструктура, който е идвал е видял за какво става въпрос. Мн ми харесва найситна така, е вярно всичко рефлектира върху ходова част, вече веднъж я смених (сложих полиуретан от ферарист) и засега вече над 4 месеца съм повече от доволен.
    Не смятам да развалям окачването, просто мн ми харесва така!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Колеги , я кажете по какво да позная с какво окачване е ?
    Мойта се е вкоравила кат мен , гат бях млад
    Ето и рисунки на пружините и стойката на таратайката.
    ПП: Гумите са 215х40х17
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01653.JPG   DSC01654.JPG   DSC01663.JPG  
    Last edited by dobromirski; 29-04-2010 at 22:51.

  11. #11

    Default

    Един колега има такива бели май доколкото виждам - Айбахче май, но може и да греша.....искаше да ги разкара.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Туй значи ли , че не са оригиналните и окачването е по-твърдо от нормалното ?
    Амортисьорите по какво да ги позная дали са сменяни и те ? Не видех да пише нищо по тях

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това са пружини Novitec 40/30. Не са оригинални и са по-твърди и по-ниски от стандартните.

    На оригиналните амортисьори си има логото на фиат.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Мами....та му . Ако знаех по-рано щях да си купя едни пружини от някъде, и нямаше да сложа тез мъркучи на каплите

  15. #15

    Default

    А така, днеска мина и го питах, новитек били.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •