Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: перката на радиатора не спира...

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default перката на радиатора не спира...

    От вчера имам този проблем...
    Понеже вчера беше адска жега, нормално да е карам с включен климатик. Усетих на няколко пъти как перката включваше за да охлади водата в радиатора. До тук хубаво - включва, обаче като я паркирах и оставих на паркинга пред блока, въпросната перка продължаваше да си работи все още след първите 30 мин. Слязох притеснен, почнах да вадя разни релета и бушони ама тя не спира пущината. Накрая, имаше едно наснадено кабелче, което разкачих и тя спря... След няколко часа, надвечер - давам контакт - гледам водата охладена... Отивам до предния капак, вързвам жичките и ....... басссиии.. пак вие...
    Кажете ми, къде да търся проблема. Немога всеки път да разкачвам и закачвам кабелчетата при всяко потегляне и паркиране
    ...освен да си сложа едно це-ка ключе
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    скоро го имах и аз този проблем, смени си датчика на перката и ще се оправи работата, намира се в радиатора и сигурно кабела дато си го дръпнал е именно този които излиза от него, даже всъщност трябва да са два, но за всеки случай си провери и релето.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    скоро го имах и аз този проблем, смени си датчика на перката и ще се оправи работата, намира се в радиатора и сигурно кабела дато си го дръпнал е именно този които излиза от него, даже всъщност трябва да са два, но за всеки случай си провери и релето.
    имаш предвид, една кутийка да я нарека, която е закрепена в горния ляв ъгъл на вентилатора (гледано откъм решетката на автомобила), откоято излизат две кабелчета? Ако е точно това - много кофти, защото собственикът преди мен е правил някакви реформи, и въпросния датчик въобще е шунтиран (кабелите са изтръгнати от там). Може би датчика се е прецакал и това е причината за шунтирането му?! Кофти, че сега не знам откъде е взет сигнала...
    Но въпреки всичко, този датчик какво точно отчита, там на перката???
    И второ - ако реша да възстановя оригиналното състояние на системата - откъде да си взема нов датчик и колко ще ми струва?
    Благодаря ти предварително!!!

    П.П.
    искам само да уточня, че досега охладителната система си действаше ОК - включваше и изключваше когато е нужно, но никога не съм ползвал климатика за толкова дълго време... мисля, че и втора скорост на перката не се е включвала досега и може би този проблем се явява при вкл на 2-ра скорост на перката?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    датчика се намира, е поне при мен де, в долния десен ъгъл като стоиш с/у колата, оригинален е около 50лв. аз си купих най-вероятно не оригинален за 17, който така и не влезе в употреба по простата причина, че стария датчик се оправи от само себе си
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    датчика се намира, е поне при мен де, в долния десен ъгъл като стоиш с/у колата, оригинален е около 50лв. аз си купих най-вероятно не оригинален за 17, който така и не влезе в употреба по простата причина, че стария датчик се оправи от само себе си
    10х за бързия отговор!!!
    А въпросното реле, то къде се намира?
    Имам съмнения че може да е спекло, защото одеве като замерихме тоците, се оказаха доста големи... Нищо чудно релето да се е "заварило"...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    махаш кората под кормилната конзола абе махаш там оня пластмаса под кормилото, релето се намира при бушоните които са поотгоре ще го познаеш по това че е малко по-голямо от другите и с доста дебели крака струва 30 кинта ново, аз имам и датчик и реле ама си далечко.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by Kostadin
    скоро го имах и аз този проблем, смени си датчика на перката и ще се оправи работата, намира се в радиатора и сигурно кабела дато си го дръпнал е именно този които излиза от него, даже всъщност трябва да са два, но за всеки случай си провери и релето.
    имаш предвид, една кутийка да я нарека, която е закрепена в горния ляв ъгъл на вентилатора (гледано откъм решетката на автомобила), откоято излизат две кабелчета? Ако е точно това - много кофти, защото собственикът преди мен е правил някакви реформи, и въпросния датчик въобще е шунтиран (кабелите са изтръгнати от там). Може би датчика се е прецакал и това е причината за шунтирането му?! Кофти, че сега не знам откъде е взет сигнала...
    Но въпреки всичко, този датчик какво точно отчита, там на перката???
    И второ - ако реша да възстановя оригиналното състояние на системата - откъде да си взема нов датчик и колко ще ми струва?
    Благодаря ти предварително!!!

    П.П.
    искам само да уточня, че досега охладителната система си действаше ОК - включваше и изключваше когато е нужно, но никога не съм ползвал климатика за толкова дълго време... мисля, че и втора скорост на перката не се е включвала досега и може би този проблем се явява при вкл на 2-ра скорост на перката?!
    Ако наистина е шунтиран този като ти го наричаш датчик а се казва реостат е лошо Той по принцип според напрежението ти разпрделя дали да се пусне първа или втора степен.Аз имах същия проблем като теб и се оказа точно от това бяха клеясали кабелите и даже единия се беше запалил смених кабелните обувки и се оправи и сега си работи.Намери си едно такова и го смени.Точно като пуснеш климатика и се пуска втора степен и напрежението е много по-голямо там.А иначе реостата седи там са да се охлажда защото много се нагорещява

    П.С.Коце съветвам те и ти да го направиш защото неможе да се оправи от самосебе си просто е дало някъде на контакт и временно работи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    П.С.Коце съветвам те и ти да го направиш защото неможе да се оправи от самосебе си просто е дало някъде на контакт и временно работи
    бе и ти си прав ма пусти мързел
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Момчета, проблема май е по-сериозен...
    Махнах последователно къде какви релета и бушони има - не спира пущината... Дори извадих кабела с управляващите напрежения от буксата (не захранващия кабел) и перката пак не спира... Направо съм в чудо!!! Да не би да имам някъде кабел накъсо?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Момчета, проблема май е по-сериозен...
    Махнах последователно къде какви релета и бушони има - не спира пущината... Дори извадих кабела с управляващите напрежения от буксата (не захранващия кабел) и перката пак не спира... Направо съм в чудо!!! Да не би да имам някъде кабел накъсо?!
    по принцип има такъв кабел, представлява една щипка коята се защипва на плюса на акомулатора
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Момчета, проблема май е по-сериозен...
    Махнах последователно къде какви релета и бушони има - не спира пущината... Дори извадих кабела с управляващите напрежения от буксата (не захранващия кабел) и перката пак не спира... Направо съм в чудо!!! Да не би да имам някъде кабел накъсо?!
    И при мен беше така явно тая степен се пуска аварийно от климатика примерно и затва нешше да спре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Благодаря ви момчета за отзивчивостта!!!
    Онзи ден успях да открия проблем!!!
    Оказа се едно скапано реле, което се намира в кутията, долу в ляво от волана (една избомбена такава... bonet). Та, прегледах сервизната книжка и там видях къде се намира релето, управляващо перката на радиатора. Отворих въпросната кутия и видях скапаното реленце... Оказа се обаче, че това реле е подменяно - настоящото е за Audi i VW (поне такива са означенията в/у релето). Та проблема е сега, откъде да видя номера на оригиналното реле, за подменя сегашното, защото вероятно за в бъдеще пак ще ми прави проблем. Може би тока при включване на втората скорост е твърде голям за това реле и контакторите му залепват...

    Молбата ми:
    - Може ли някой да ми даде номера/типа на релето, което трябва да сложа?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    махаш кората под кормилната конзола абе махаш там оня пластмаса под кормилото, релето се намира при бушоните които са поотгоре ще го познаеш по това че е малко по-голямо от другите и с доста дебели крака струва 30 кинта ново, аз имам и датчик и реле ама си далечко.
    Да де
    Коцето ти го каза
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by pth7712
    Quote Originally Posted by Kostadin
    махаш кората под кормилната конзола абе махаш там оня пластмаса под кормилото, релето се намира при бушоните които са поотгоре ще го познаеш по това че е малко по-голямо от другите и с доста дебели крака струва 30 кинта ново, аз имам и датчик и реле ама си далечко.
    Да де
    Коцето ти го каза
    Тъй тъй.... благодарско, за което !!!
    Но като отворих кутията, там се мъдрееха две релета и по-голямото беше със забучен бушон в/у корпуса му, а по-малкото се оказа, че дори не е за Алфа. Затова пак отворих книжката за да видя кое точно реле требе да е...
    Та, сега ако може Коцето да каже номера на релето, за да изпратя мой човек до Италианеца да купи едно... втора ръка...

    Благодаря още веднъж на всички за напътствията!!!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #15
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    релето което ти треее го имам ако искаш пиши ми на лично или на ICQ-то и ще се разберем нещо
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •