Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: перката на радиатора не спира...

  1. #16

    Default

    Здравейте,
    днес ми е първи ден във форума, и то за съжаление с проблем.

    и при мен се получи същото - не спира перката.
    Спира само ако извядя един голям 50А бушон над акумолатора.
    Не знам дали бушона е само за това и ме притеснява да карам така докато намеря решение.

    Иначе веселба : чета тука, тичам до колата, вадя... не е това.. тичам обрато, чета чета, викам си - това е, тичам до колата, вадя.... не е това...

    Клемите на реостата са се скапали, почистих, сложих - не се променя и си върти постоянно. Откачих кабелите на датчика (долу дясно на радиатора) не спира.

    Проблема сигурно може да е в релето ... но, не мога да го намеря.
    Так където е нарисувано - в една кутийка до десния фар няма такова, има празно гнездо.

    До сега четох по документацията, но нещо не се справям с локацията. Може ли някой да хелпне плс .

    П.С. Алфата е 155 1.8 TS 1994
    Alfa Romeo 155 1.8 TS '94 ->
    Yamaha TDM850 4TX

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Хубаво ли почисти клемите не ереостата защото обикновенно той е проблема
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    При мен този проблем се разреши, след като подмених релето, управляващо перката с оригинално такова. Предишното беше от Audi/VW. Въпросното реле се намира в отсека - долу вляво от волана (вътре в купето). Има един издут капак, който се отваря чрез развиване на едно винтче (винтчето се вижда, като отвориш шофьорската врата). А!!! Има и още едно винтче, което се вижда след като свалиш ръчката за регулиране на волана по височина. Вътре, под този капак, има блок с релета и предпазители. За съжаление обаче, в момента не си спомням кое точно реле беше за перката. Най-добре е като стигнеш до реленцата, вклучи на контакт - за да сработи пак перката, и започни леко да почукваш реленцата. Най-вероятно някое от релетата е "запекло" и при почукване - отлепва.
    А що се отнася до реостата - нещото втъкнато в радиатора - той управлява скоростите на перката. Ако реостата ти не работи, перката ти включва директо 2-ра степен(бърза). Нормалното е първо да включи 1-ва (бавна) степен и след около 10 сек - вкл. втора.
    Успех!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •