Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 113

Thread: Алфа 155? Мнения ...

  1. #91
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Това при спускане или на буксир ?
    Хахах, колега, това при нормално извънградско каране Ако не си имал точно тая модификация, не се изказвай. Мойта каручка я карам Търново-Свищов и обратно (200 км с две градски) и ми дава разход около 7-8, а на места се движа със 160. Ако искаш сметни разхода-зареждам 40 лв, минавам 200 километра и не съм изгорил тоя бензин за 40 лв, който съм налял. Това са данни с цените на бензина от преди няколко седмици, когато беше 2.65 А моята кола смятам е далеч от идеалното състояние, т.е. гори повече от нормалното.

  2. #92
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Това при спускане или на буксир ?
    Колега, 1.8 8v дава разход 8.2 извънградско, а 2.0 е по-икономична заради по-доброто съотношение мощност-тегло...
    Под 7 няма да падне, но по спомени и по каталог трябва да е около 7.5/100 разхода при добър мотор.

    И по темата - колата на Митака е подарък за тия 2 бона ... Няма толкова запазена 2.0 8v за тия пари !!!
    Ако аз си търсех кола сега - това щеше да е избора ми със сигурност !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #93
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Да де, под 7 трудно, аз не казах, че ще гори под 7, просто, че е способна Ест градско е малко по-висок разходът, но пак ти излиза по-евтино от такситата и по-удобно от автобусите, но това няма защо да се коментира. Присъединявам се към мнението, че за цена около 2000 лв е подарък тая кола!

  4. #94

    Default

    По принцип с бензина не се обичаме много, а и си намирам нафта на 2лв/л. и ако си купя бензинова кола, то задължително трябва да й сложа газ (тук сигурно вече ще ми теглите една дълга и ще ме изхвърлите от форума, но както казах по-горе все още съм студент, не работя и ще ми е неудобно да искам от родителите си пари за 10-12литра бензин). Но пък с платената гражданска до края на следващата година и този данък от 38лв. ми привлече вниманието доста силно. Ще трябва да си помисля малко а и следващите дни няма да съм в града и няма да имам достъп до интернет и за това ще пиша след нова година какво съм решил.
    Само не разбрах дизеловата продаваш ли я все пак, какви екстри има и какви пари ще и искаш (може и на лично съобщение).

  5. #95

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Колега, 1.8 8v дава разход 8.2 извънградско, а 2.0 е по-икономична заради по-доброто съотношение мощност-тегло...
    Под 7 няма да падне, но по спомени и по каталог трябва да е около 7.5/100 разхода при добър мотор.
    Да-да, очаквах реакции от тоя тип. Само че в поста си колегата никъде не уточни,че става въпрос за извънградско и други подобни , а аз в такива случаи разбирам среден разход. И точно среден разход под 7 на 100 не вярвам че 2,0 8в ще го направи - нещо повече ,убеден съм от личен опит.

  6. #96
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абсолютно си прав, колега, приемам корекцията, средният разход е значително по-висок, което прави колата по-подходяща за извънградско каране. И все пак си струва 2-та бона
    Last edited by Dimicha; 28-12-2012 at 19:41.

  7. #97
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by RAPTOR View Post
    Само не разбрах дизеловата продаваш ли я все пак, какви екстри има и какви пари ще и искаш (може и на лично съобщение).

    Дизеловата просто сърце не ми дава да си помисля дори за продажба,само попитах.

    Бензиновата забравих да кажа че е със алуминиеви задни апарати от 146,нови жила,дискове,накладки,спирачни маркучи.Предните са в същото състояние - нови.Единственото което има да се смени са два носача,които са купени но ми е студено да се дупя пред нас.Носачите са Текнорот.По мотора няма да изброявам всички реленца,маркучи,датчици,реостати свещи и т.н. и т.н.....всички сменени с нови,оригинални.

    Само дето за 2 години е минала 3000км

  8. #98
    Запален алфист face/off's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Jambol-Sofia-Athens
    Age
    41
    Posts
    186

    Default

    аз съм правил 6.8 извънградско с 155цата от подписа!
    Alfa Romeo 155 1.6 16V 120hp Graduate-ex
    Lancia Kappa 2.0 20V 146hp-ex
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB CF2 "PROGRESSION" 204hp-ex
    Fiat Brava 1.9JTD SX

  9. #99
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Само дето за 2 години е минала 3000км
    Я дай някоя снимка на тази кола!

    Quote Originally Posted by face/off View Post
    аз съм правил 6.8 извънградско с 155цата от подписа!
    Аз имам 6.6/100, постигнат само ВЕДНЪЖ и то на извънградско каране с до 90км/ч.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #100
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Я дай някоя снимка на тази кола!
    Ако има интерес ще ви я нащракам още утре.Със същите джанти е,но са боядисани в цвета на колата и е със голямото крило по багажника,което очаква да се боядиса също в цвета на колата.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E4%E0%E2%E0%EC

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by face/off View Post
    аз съм правил 6.8 извънградско с 155цата от подписа!
    Въпреки,че карам същата(или може би точно затова), позволявам си да имам резерви към тоя резултат... Но и в случая 16-вентилови не се коментират, а те определено се хранят повечко.Ама нека не изпадаме във вечния спор

  12. #102

    Default Alfa Romeo 155 1.8 T.S.

    Здравейте колеги,искам да Ви задам един въпрос.Заслужава ли си да си купя ето тази Алфа
    http://www.cars.bg/c808193

  13. #103
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Отиваш,гледаш и ако ти хареса купуваш....
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  14. #104
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Точно тази стои повече от година и нещо за продан и още никой не я е отнесъл, а изглежда доста добре. Най добре оглед в сервиз и то при хора които разбират от Алфи.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  15. #105
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Те всички 155 ци си стоят повече от година и никои не е купил нито една,просто този модел не се продава лесно.Аз зимата като търсих 155 ца да купя тази ми хареса много,не я взех поради други причини,а именно че е 1.8 а аз търсих 2.0 и понеже няма счек панел ,и ел стъкла отзад иначе колата е много свежа и не е карана много в БГ.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •