Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 113

Thread: Алфа 155? Мнения ...

  1. #46
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    [QUOTE=Gosheto30v6;843222]Колега явно не си гледал 164/ки от 1990г.,моторьт е 1/1 с тоя на снимката

    Gosheto е супер прав това е мотор от 164 супер няма делка и вариатора е отстрани на мотора не отгоре и е 2.0 тс
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #47
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ясно..10х още веднъж,ако някой се сеща още нещо,ще съм му благодарен да го каже!

  3. #48
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Ми след тия "присадки" под капака ... не знам какво да кажа ... В момента като я гледам вървене не очаквай - пречупения въздуховод ще скопява много качествено колата. Отделно от това, не виждам стабилизиращото рамо за мотора, което го имат всички 55-ци ... дали няма да се тресе цялата кола с тия проблеми на праен ход ?!?
    Аз лично съм против такива интервенции, но ако се оправи въздуховода, и колата върви наистина добре и няма други забележки - може пък да си струва парите
    Иначе аз бих предпочел да си изглежда както трябва мотора :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_6698.jpg  
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #49
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    А къде се намира това стабилизиращо рамо и как изглежда?И най-важното-скъпо ли е

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    А къде се намира това стабилизиращо рамо и как изглежда?И най-важното-скъпо ли е
    Click image for larger version. 

Name:	164.jpg 
Views:	94 
Size:	74.6 KB 
ID:	66489

    Предполагам ще си го намериш евтино втора ръка, но въпросът не е в това. Щом видимо са толкова побългарени нещата, представи си какво е сменяно и нагаждано по тази кола от пишман майстори, а и меката връзка след дебитомера е така прегъната, че колата сигурно върви като 1,1 - какъв трябва да си, за да ги направиш тези простотии се питам ?
    п.с. Стъпковото моторче ще си го намериш работещо втора ръка за 30-40 лева и се сменя за 2-3 минути.
    Arena Coast Customs

  6. #51
    започва да се пристрастява mdterziev's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    62

    Default

    @Dimicha, съжалявам, че се намесвам, но моля те прати линка, от който си я харесал тази 155-ца. Преди около месец ходихме да гледаме подобна (ако не и същата алфа) за един приятел и имам някакви, макар и бегли впечатления.
    "Вятър замита стъпките ни - първо страстите, после времето ни поглъща."

    Alfa Romeo 145 1.3 '95

  7. #52
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mdterziev View Post
    @Dimicha, съжалявам, че се намесвам, но моля те прати линка, от който си я харесал тази 155-ца. Преди около месец ходихме да гледаме подобна (ако не и същата алфа) за един приятел и имам някакви, макар и бегли впечатления.
    Колега това е колата,за която става въпрос,не знам дали се сещаш:



    Линк не давам,защото си контактувам с продавача по телефона и по мейла,а обявата може и да е свалена вече. Жената каза,че наистина е идвало някакво момче да я пита за колата,но го е срязала,защото почнал да се пазари за пари,искал винетка да има и т.н.Та жената му казала,че колата не я подарява.

  8. #53
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Dimicha бягай от тази кола,мотора не е нейн,кой зане още какви скрити изненади има,не е 94г /старата маска е /тази женица явно добре послъгва.
    Не се набутвай излишно във филма.

    Тази 100 пъти повече си заслужава.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57215
    Last edited by MUROMAN; 14-02-2011 at 11:20.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #54
    започва да се пристрастява mdterziev's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    62

    Default

    @Dimicha, точно това е колата.Жената е медицинска сестра, мъжът й е профи щофер.
    Каза ми, че навремето той я е внасял от Италия. Както написаха по-горе двигателят й е сменян, оригиналният е бил 1.7 ТС, а сега е с 2.0 ТС, като обаче си стои регистрирана с по-малкия двигател.
    Гледахме я малко време, покарахме я 3-4 км в града. Впечатленията-външен вид и салон почти отлични, съединител нов, спирачки - ще трябва да ги прегледаш обстойно следевентуална покупка, имат проблем. Колата върви, не прекъсва. МПХ-то е за смяна-държи 650-700 оборота. Имаше омазнено отстрани по блока. Гуми - всесезонни, има още хляб.
    Дамата каза, че колата не се кара и съм склонен да й вярвам, защото си я гледам пркирана в болницата почти нон-стоп. Окачването ми се стори добро, сменяни амортисьори скоро. Имаше омаслено по блока, каза, че скоро е сменяно масло и филтри, та не съм сигурен дали не е олял майстора. След като я покарахме и погледнахме нямаше прясно масло.
    Относно цената каза, че е склонна да плати разходите по прехвърлянето при нотариус, но не и да смъкне от цената.
    Аз лично ако бях нямаше да се хвърлям точно на този екземпляр, въпреки че й трябват едни 500-600 лв още да я стегнеш, в това число и смяна на средно и задно гърне. е, те това е, което е само на пръв поглед. Иначе каза,че не е никакъв проблем да си я закараш на майстор преди евентуална покупка. Поздрави!

    Момчетата с винетката не сме били ние
    Last edited by mdterziev; 14-02-2011 at 11:50.
    "Вятър замита стъпките ни - първо страстите, после времето ни поглъща."

    Alfa Romeo 145 1.3 '95

  10. #55
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Пффф,баси филма-как може да тръгнат да й сменят двигател,ейй разочаровах се.Колата на снимките изглеждаше да е точно това, което търся. Кой знае тази смяна защо е предприета и колко кадърно е направена. Най-лошото е,че според собственичката километрите са 136 000 и съм склонен да вярвам това за колата,но двигателя не се знае на колко е....Но така или иначе то се обезсмисля големия мотор,щото предполагам,че не са сменили скоростната кутия и диференциала и гори повече от нормалните 2.0 155-ци.А би трябвало 2.0 да е най-икономичната модификация. И компютърът не са сменили сигурно,а предполагам, че на 1.7 е различен от на 2.0...станала е манджа с грозде да му се невиди. Сега не знам кво да права,а почти се бях навил да я вземам.

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Пффф,баси филма-как може да тръгнат да й сменят двигател,ейй разочаровах се.Колата на снимките изглеждаше да е точно това, което търся. Кой знае тази смяна защо е предприета и колко кадърно е направена. Най-лошото е,че според собственичката километрите са 136 000 и съм склонен да вярвам това за колата,но двигателя не се знае на колко е....Но така или иначе то се обезсмисля големия мотор,щото предполагам,че не са сменили скоростната кутия и диференциала и гори повече от нормалните 2.0 155-ци.А би трябвало 2.0 да е най-икономичната модификация. И компютърът не са сменили сигурно,а предполагам, че на 1.7 е различен от на 2.0...станала е манджа с грозде да му се невиди. Сега не знам кво да права,а почти се бях навил да я вземам.
    Огледай се и взимай друга
    Arena Coast Customs

  12. #57
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    mdterziev а колата тресеше ли поради липсата на стабилизиращо рамо,както се опасява колегата по-горе? Като цяло ако другите неща са толкова добре,колкото казваш,колата не е чак такава набутвация,но самият факт,че жената не ми каза,че е със сменян двигател говори много.

  13. #58
    започва да се пристрастява mdterziev's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    62

    Default

    На нас специално още по телефона си ни каза, че двигателят е сменян. Не ми направи впечатление да иска да скрие нещо за колата, просто на много въпроси отговаряше с не знам. Личеше си, че не се е занимавала тя с нея, а по-скоро мъжът й. За тресенето - не, предвид района, където я покарахме (само павета).
    "Вятър замита стъпките ни - първо страстите, после времето ни поглъща."

    Alfa Romeo 145 1.3 '95

  14. #59
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mdterziev View Post
    На нас специално още по телефона си ни каза, че двигателят е сменян. Не ми направи впечатление да иска да скрие нещо за колата, просто на много въпроси отговаряше с не знам. Личеше си, че не се е занимавала тя с нея, а по-скоро мъжът й. За тресенето - не, предвид района, където я покарахме (само павета).
    Благодаря ти много за подробната информация-ако не беше ми казал това за двигателя,сигурно щях да се хвърля да я взема. Не че съм се отказал,но остава като резервен вариант. А знаете ли нещо за тая ламя Спаска:

    http://www.cars.bg/u282560

    Изглежда много добре,но бих я взел само ако й смъкна от цената поне 200 лв

  15. #60
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Отивай и гледай - на вид е добре. Провери мотора.
    Пазарлък на място винаги става по-добре отколкото по телефона !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •