Quote Originally Posted by Bobo
Quote Originally Posted by valjo
та да си допиша впечатленията....
тука няколко дни е жегаво, и си требе климатик - за кво караме коли с клима ако не го пускаме, та

понеже па се спъва, а сме "рацери' ....

та според мен цаката е следната, пускате да върти само вътрешен въздух, нагласяте температура ок. 20-21 градуса - а не LOW
и не го спирайте, дори дето се вика да ви угасне колата....

след първоначалния шок, климатроника изкл компресора и само поддържа температурата, и е много по-добре и наистина не се усеща

друго, някъде бях чел че ЕКУ-то като отчете ТПС на 100% и отцепва компресора, демек, ако сте много на зор, педала до ламарината

може и да си внушавам сичко това, де, но не вреди да пробвате, еле ние с малолитражките
Не си внушаваш всичко дет си написал тоя път е вярно Само дето при над 70% тротъл също изключва климатика

Това проверено ли е или само си чешете езиците щото и аз съм го чел това в Сервиз Менуала, но не съм го усетил и понеже ми вие компресора доооста няма как да не разбера дали е изключил когато го натисна яко. И според мен не изключва. По вероятно е на тия дето са с променливи обеми накомпресорите при по високите обороти компресора да занижава режима на работа но чак да изключва .. не съм сигурен.