Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: За климатика на 146 1.4ТS?

  1. #1
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default За климатика на 146 1.4ТS?

    Нали вече стана горещо и пуснах климатика. Досега не съм карал кола с клима и ми направи впечатление, че колата доста се спъна, все едно е с 5 човека и багаж. На място нищо не се чува, обаче като вдигна 3000-4000об се чува едно да го нарека виене, слабо като на камион гумите шума или като недобре балансирана гума. Иначе ми замръзва десния крак, дори и да насоча струята към стъклата явно долу си подухва. Четох че компресора давал подобни ядове с виене, ама като не знам колко е нормално да се спъва колата с включен климатик
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    и мойта яко се спъва, ама якооо
    и при мен май е почнал да вие тоя компресор, абе вече не знам и аз

    само там не см ремонтирал нещо, и явно е време))
    иначе като я купих колата, я карах само на климатик и не ми е правило впечатление да се спъва чак толкоз, ама знам ли вече може и да си внушавам
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Щом твойта се спъва с тея 120коня, значи мойта е като умряло магаре. Обаче проблема е там че не знам къде да отида за да я видят. На баща ми на Пунтото му скъсаха алуминиевите тръбички, после 10 дни ходи да търси маркучите, после 130 лв за зареждане с фреон, после фреона излетя от друго място, айде пак тръбички. Накрая не излетя фреона, компресора тръгна, ама вентилатора блокирал. Айде нов вентилатор. А игличката дето се пълни фреона я развиха с тел . А за да бръкнеш до климатика се сваля всичко отпред. Накрая тръгна, ама имам съмнение че не са му я заредили с нужното налягане с фреон, щото майстора нещо нагрявал бутилката на слънце за да зареди колата. И въздуха който духа в мойта кола е леден а неговия леко хладен. Май пак се отплеснах да пиша много, ама ми се струва че мойта работа ще стане като с ангр ремък- най-накрая се престраших и го смених след 6 месечно колебание
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Хм...
    Мойта Алфа с клима , беz клима се по един начин си върви, а не е много по мощна

  5. #5
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами нормално е да се спъва колата, то на мойта се усеща леко, а дизела е с висок въртящ момент та може и по да не се разбира.

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Ами нормално е да се спъва колата, то на мойта се усеща леко, а дизела е с висок въртящ момент та може и по да не се разбира.
    Разбира се ако и шофера разбира Ако ме схващаш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Спъването дето колегите с виещите компресори го усещат е в пъти повече от нормалното. Аз нали по тая болежка ходя от 1 месец и на края се оказа че компресора е за смяна. Може да се кара и така докато не се скапе съвсем, ако преди това не скъса пистовия ремък. Проблема е в това, че има едни лагерчета аксиални дето са м/у 2 плочки и с времето тези плочки се изоносват и дават аксиален луфт на оста на компресора - от там идва виенето и по-голямото натоварване, което указва компресора в/у мотора. Оправия има, но само за известно време и то ако не са износени много - Натяга се болта на задната част на компресора (той държи остта на компресора )много леко обаче (максимум 1/4 - 1/3 оборот) и за известно време спира (при мен спря за 2 месеца). После обаче започва отново и вече с натягане не става - според майстора караш докато съвсем се скапе и после нов. Също така тия дето им вие може да си проверят пресостата (4 степенен датчик за налягане в системата на климата) дали когато радиатора на климатика загрее доста включва перката на 2-ра степен. И също така е желателно да си минат радиаторите на водоструйка (не много силна, че да няма рев после). И ако това не реши проблемите значи компресора е към края на своя жизнен път.

    П.С. А дам може също така виенето да се предизвиква от аксиалния лагер на компресора (външния дето е до ролката) смяната му заедно със семеринга и презареждане е около 130 лева. Но в повечето случай е само разход, който не решава проблема.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by 156 m-jet
    Хм...
    Мойта Алфа с клима , беz клима се по един начин си върви, а не е много по мощна
    Тук нещата не опират до мощност, а до въртящ момент.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Къде могат

    Къде могат да ми намерят от къде пуска че ми изтича фреона. А колкото до пълненето в Своге ми го напълниха за 37лв.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  10. #10

    Default Re: Къде могат

    Quote Originally Posted by rtfm
    Къде могат да ми намерят от къде пуска че ми изтича фреона. А колкото до пълненето в Своге ми го напълниха за 37лв.
    В Импас проверявал ли си?
    http://www.impas56.com
    бул. "Черни връх" 67
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Така кат гледам никой до тук не кара 1.4 TS , колега спъването е нормално, та тоя ДВГ е някакви си мижави 100 магарета и то на купе 1300 кг. почти, кво очакваш ->нормално е да спъва, па и въртящия момент е 140-150 нютонметра /цитирам по памет/. И при мен спъва, но не вие компресора, изобщо аз съм фен на опитния модел та съм си правил експеримент при движение със 100 на равен участък, при вкючване на климатика скоростта пада на 95-96, без да променям подаването на газ, а за компресора ->иди на специалист, щото тва което ти чуваш и тва което специалиста чува понякога съществено се различава
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Днес ходих до Шумен и през цялото време на климатик /на auto и на low temp/. Замръзна ми крака, че се наложи да го сложа на 25градуса за да духа що годе хладен въздух, а не леден. А това виене се появи за кратко между 80-90км/ч, след това изчезва. Като се включи компресора се усеща леко за секунда и после всичко се оправя. След като на баир поддържа 160км/ч засега нищо няма да пипам по климатика. Явно за градско каране е по-голяма мъка с климатик, ама на дълго е егати кефа.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    И аз да кажа, че и мойта се спъва и си е нормално ...няма малолитражна кола която да не се спъва с пуснат климатик.....така че карай си и тва е. Мисля че разхода се вдига с минимум кило.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    та да си допиша впечатленията....
    тука няколко дни е жегаво, и си требе климатик - за кво караме коли с клима ако не го пускаме, та

    понеже па се спъва, а сме "рацери' ....

    та според мен цаката е следната, пускате да върти само вътрешен въздух, нагласяте температура ок. 20-21 градуса - а не LOW
    и не го спирайте, дори дето се вика да ви угасне колата....

    след първоначалния шок, климатроника изкл компресора и само поддържа температурата, и е много по-добре и наистина не се усеща

    друго, някъде бях чел че ЕКУ-то като отчете ТПС на 100% и отцепва компресора, демек, ако сте много на зор, педала до ламарината

    може и да си внушавам сичко това, де, но не вреди да пробвате, еле ние с малолитражките
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    та да си допиша впечатленията....
    тука няколко дни е жегаво, и си требе климатик - за кво караме коли с клима ако не го пускаме, та

    понеже па се спъва, а сме "рацери' ....

    та според мен цаката е следната, пускате да върти само вътрешен въздух, нагласяте температура ок. 20-21 градуса - а не LOW
    и не го спирайте, дори дето се вика да ви угасне колата....

    след първоначалния шок, климатроника изкл компресора и само поддържа температурата, и е много по-добре и наистина не се усеща

    друго, някъде бях чел че ЕКУ-то като отчете ТПС на 100% и отцепва компресора, демек, ако сте много на зор, педала до ламарината

    може и да си внушавам сичко това, де, но не вреди да пробвате, еле ние с малолитражките
    Не си внушаваш всичко дет си написал тоя път е вярно Само дето при над 70% тротъл също изключва климатика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •