Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: За климатика на 146 1.4ТS?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by valjo
    та да си допиша впечатленията....
    тука няколко дни е жегаво, и си требе климатик - за кво караме коли с клима ако не го пускаме, та

    понеже па се спъва, а сме "рацери' ....

    та според мен цаката е следната, пускате да върти само вътрешен въздух, нагласяте температура ок. 20-21 градуса - а не LOW
    и не го спирайте, дори дето се вика да ви угасне колата....

    след първоначалния шок, климатроника изкл компресора и само поддържа температурата, и е много по-добре и наистина не се усеща

    друго, някъде бях чел че ЕКУ-то като отчете ТПС на 100% и отцепва компресора, демек, ако сте много на зор, педала до ламарината

    може и да си внушавам сичко това, де, но не вреди да пробвате, еле ние с малолитражките
    Не си внушаваш всичко дет си написал тоя път е вярно Само дето при над 70% тротъл също изключва климатика

    Това проверено ли е или само си чешете езиците щото и аз съм го чел това в Сервиз Менуала, но не съм го усетил и понеже ми вие компресора доооста няма как да не разбера дали е изключил когато го натисна яко. И според мен не изключва. По вероятно е на тия дето са с променливи обеми накомпресорите при по високите обороти компресора да занижава режима на работа но чак да изключва .. не съм сигурен.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by valjo
    та да си допиша впечатленията....
    тука няколко дни е жегаво, и си требе климатик - за кво караме коли с клима ако не го пускаме, та

    понеже па се спъва, а сме "рацери' ....

    та според мен цаката е следната, пускате да върти само вътрешен въздух, нагласяте температура ок. 20-21 градуса - а не LOW
    и не го спирайте, дори дето се вика да ви угасне колата....

    след първоначалния шок, климатроника изкл компресора и само поддържа температурата, и е много по-добре и наистина не се усеща

    друго, някъде бях чел че ЕКУ-то като отчете ТПС на 100% и отцепва компресора, демек, ако сте много на зор, педала до ламарината

    може и да си внушавам сичко това, де, но не вреди да пробвате, еле ние с малолитражките
    Не си внушаваш всичко дет си написал тоя път е вярно Само дето при над 70% тротъл също изключва климатика

    Това проверено ли е или само си чешете езиците щото и аз съм го чел това в Сервиз Менуала, но не съм го усетил и понеже ми вие компресора доооста няма как да не разбера дали е изключил когато го натисна яко. И според мен не изключва. По вероятно е на тия дето са с променливи обеми накомпресорите при по високите обороти компресора да занижава режима на работа но чак да изключва .. не съм сигурен.
    Проверено е изключва само дето съм убъркал понятието тротъл с лоад А лоада на мотора на по-новите не се определя само по тротъл позишъна
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    ахам ама моя никога не изключва ... нема значение лоад, тротъл. Винаги баца. Дали може да има проблем некакъф?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    127

    Default

    Колеги, изчетох темата ама отговор на въпроса ми не намерих.

    Климатика ми не се включва от копчето в купето, иначе си работи. Според един майстор или е реле /една червена кутийка над казанчето с водата/ или е бушон, ама майстора не е електричар а е по климатици.

    Въприоси:

    Къде да ида да ми го подленат?
    Какъв е фреона, с който се пълни?
    Кой е бушона за климатика?
    Alfa Romeo 146 1.9 TD - Благодаря ти Алфаманяк за това което направи за нея!!!

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Patsimir
    Какъв е фреона, с който се пълни?
    Същото питане плюс въпрос къде е най-хубаво да отида да го презаредят тоя фреон,че като пусна климатика пак си духа хладно,но не и студено?

    п.п на 145/6 има слаган климатроник? Защото гледам в по-предишните постове е писано да се нагласяват някакви градуси и т.н.,та не ми стана ясно.....?!
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  6. #21
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by goro
    Quote Originally Posted by Patsimir
    Какъв е фреона, с който се пълни?
    Същото питане плюс въпрос къде е най-хубаво да отида да го презаредят тоя фреон,че като пусна климатика пак си духа хладно,но не и студено?

    п.п на 145/6 има слаган климатроник? Защото гледам в по-предишните постове е писано да се нагласяват някакви градуси и т.н.,та не ми стана ясно.....?!
    Доколкото зная фреона е 134а
    Не говорим за климатроник а автоматична климатична система ама пуснете търсачката и четете
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •