Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Работна температура на Алфа 156 1,9 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Банско
    Posts
    49

    Default Работна температура на Алфа 156 1,9 JTD

    Здравей те колеги, сигорно има доста писано по моя въпрос за което се извинявам но търсих доста из форума но не попаднах на това което ме интересува.Така искам да попитам каква е нормалната работна температура на Алфа 156 1,9 на моята извън градско със средна скорост 100 температърата ми е около 72-73 градуса (малко над втората чертичка).Това нормално ли е? Или термостата ми е за смяна.Но пък съм чувал, че италианските работят на по ниска температура.Благодаря
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1272922510
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 26042010467.jpg  

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by petar_taskov View Post
    Здравей те колеги, сигорно има доста писано по моя въпрос за което се извинявам но търсих доста из форума но не попаднах на това което ме интересува.Така искам да попитам каква е нормалната работна температура на Алфа 156 1,9 на моята извън градско със средна скорост 100 температърата ми е около 72-73 градуса (малко над втората чертичка).Това нормално ли е? Или термостата ми е за смяна.Но пък съм чувал, че италианските работят на по ниска температура.Благодаря
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1272922510
    За термостат си
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    С 99% сигурност е спекъл термостат, останал е отворен. Проверката е лесна, пипни маркуча към радиатора при загряващ двигател - трябва да е студен, а ако е топличък преди да достигне 85 гр., значи е термостат.

    Това е по същата тема: http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...d.php?p=639698
    Last edited by Zarini; 04-05-2010 at 01:06.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  4. #4

    Default

    Сега първото на което тази черта не е 70, а 80 градуса, следователно си на 82-83 градуса и при положение че е извънградско и дизел като мен, т.е. си е нормално, кажи градско на колко стои...Утре ще снимам и мойта като моята стрелка стои точно тази и средната или около 86 градуса гледано при диагностика,
    Друг е въпроса, че стрелката въобще няма да показва точно Затова провери маркучите и всичко ще стане ясно
    Last edited by Jivko7777; 04-05-2010 at 01:24.
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Чертичката си е точно на 70 градуса - не заблуждавай колегата, термометърът е с ЛИНЕЙНА характеристика.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Чертичката си е точно на 70 градуса - не заблуждавай колегата, термометърът е с ЛИНЕЙНА характеристика.
    Чети след пост #48 Да видиш че опредлено ти заблуждаваш колегата И не ми пиши с големи букви т.е. да ми викаш или натъртваш за нещо, за което въобще не си подготвен http://clubalfaromeo.com/forum/showt...2%E0%F2&page=4 или направо извадки

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Аз си мисля , че ти показва правилно , защото чертичката между 90 и 130 не е 110, а 100 градуса.Съответно чертата между 90 и 50 трябва да е 80-но не съм сигурен.За другата черта съм 100 процента сигурен , защото я включвах на комп.
    Quote Originally Posted by haljscho View Post

    Абсолютно точно, колега: 50-80-90-100-130 са чертите.
    +-2,3градуса предполагам, че не са фатални.
    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Абсолютно точно колега, просто уреда показва много по-точно между 80 и 100градуса което всъщност е важно да знаем.
    Другото е просто ориентир.
    На 70г. е още студена, а на 110г. вече прегрява, защо ни трябва да ги знаем?????
    Аз преди бях писал в една тема какво и как съм мерил, но някой добър самарянин беше по-почистил...........
    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Колегата haljsho е напълно прав.Лаптопа стоеше на предната ми седалка и наблюдавах градусите.СТЕЛКАТА МЕЖДУ 90 И 130 ГРАДУСА Е 100 А НЕ 110. При 147 незнам как е , но при мен е така.
    Колата е от подписа.Сервиза в който бях е един от форума.
    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Днес след като изчетох темата си правих експеримет и закачих лаптопа на бензинката и на печката да видя какви са точните показания. На бензина ситуацията беше, че на чертичката преди 90 градуса, по компютър беше 82C. На делението след 90 градуса, на лаптопа показваше 104 градуса. На печката на делението преди 90 градуса отчиташе 79 градуса. За жалост на следващото деление след 90 не можах да я проверя, че е скапан термостата и не може да загрее даже и до 90 градуса. Не претендирам, че са точни, защото за точност може да се говори чак след мерене с инфрачервен термометър, но поне това което показват уредите ми за сега се се покрива с твърдението, че деленията са 80-90-100. Най-добре е повече колеги да замерят какво показват техните уреди и да го публикуват тук, за да ги сравним. Това поне има шанс да даде отговор на згадката.

    P.S На времето именно поради тази причина смених напълно здрав термостатм като се заблудих, че нещо не е наред, защото стрелката едвам подминаваше делението преди 90 градуса. След смяната положението не се промени, но на диагностиката отчете 84 градуса.

    И наистина на диагностика на тази черта ми показва 80 градуса на 90 ми показва 90 , но всеки сам си решава и преценя не ангажирам никой с моето мнение
    Last edited by Jivko7777; 04-05-2010 at 01:56.
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Стрелката заковава на малко под 90 градуса и не мърда. Иначе си за термостат.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Май в повечето случаи ми се е случвало стрелката да лъже, термостата си бачка а като я закача на диагностика и се оказва че на някой лиже дори с малко над 10 градуса, затова че преди да предприемете някаква интервенция, за която не сте на 100% сигурни по добре я закачете на диагностика

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #9
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    [QUOTE=petar_taskov;697871]Здравей те колеги, сигорно има доста писано по моя въпрос за което се извинявам но търсих доста из форума но не попаднах на това което ме интересува.Така искам да попитам каква е нормалната работна температура на Алфа 156 1,9 на моята извън градско със средна скорост 100 температърата ми е около 72-73 градуса (малко над втората чертичка).Това нормално ли е? Или термостата ми е за смяна.Но пък съм чувал, че италианските работят на по ниска температура.Благодаря
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1272922510[/QUOT


    Според мен нямаш никакъв проблем, ако колата е нов внос и е от Италия.Тази стрелка е 80 гр. , а термостата отваря на 83гр. Аз моя го смених и стои на 90 гр. , но той започва да отваря на 88гр.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Банско
    Posts
    49

    Default

    Благодаря за отговорите.Ами при загряване маркучите към радиатора са студени следователно термостата е затворен.При вас също ли показва.Да го сменям или Не.

  11. #11
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Същата работа. Маркучите студени стрелката си седи на втората чертичка. Чак сега като се стопли времето термостата взе да отваря малко над втората черта, но пак е <90.

    Миналата година ходих на диагностиката, мислиейки че имам проблем.Оказа се че работната температура е 85-6 градуса а стрелката на втората черта. От тогава спрях да го мисля.
    156SW 1.9JTD 16V

  12. #12
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Чети след пост #48 Да видиш че опредлено ти заблуждаваш колегата И не ми пиши с големи букви т.е. да ми викаш или натъртваш за нещо, за което въобще не си подготвен http://clubalfaromeo.com/forum/showt...2%E0%F2&page=4 или направо извадки
    И наистина на диагностика на тази черта ми показва 80 градуса на 90 ми показва 90 , но всеки сам си решава и преценя не ангажирам никой с моето мнение
    Извинявам се на колегата petar_taskov за "спора" в темата му, но пък в спора се ражда истината .
    А натъртвам за нещо, за което съм подготвен, специалността ми е "Измервателна техника" и имам доста стаж и опит . А тази тема, която я цитираш, е изцяло подвеждаща и за боклука...
    Накратко - бордният термометър е само ориентировъчен, еднакъв за всички АР 156, без значение бензин или дизел, и производителят ясно си е указал в manual-а, че стрелката нормално трябва да сочи средата - 90 градуса, а всичко друго е отклонение, особено опасно над тази температура...
    Тая стрелка сочела 80, другата 100 градуса - дрън-дрън, скалата на уредчето е пропорционална, ако беше така, щяха ясно да ги напишат на скалата тия градуси! Друг е въпросът, колко може да му се вярва след десетина години работа, и щом има забелязано отклонение, наложителна е проверка - температура е това, не е шега работа!
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Извинявам се на колегата petar_taskov за "спора" в темата му, но пък в спора се ражда истината .
    А натъртвам за нещо, за което съм подготвен, специалността ми е "Измервателна техника" и имам доста стаж и опит . А тази тема, която я цитираш, е изцяло подвеждаща и за боклука...
    Накратко - бордният термометър е само ориентировъчен, еднакъв за всички АР 156, без значение бензин или дизел, и производителят ясно си е указал в manual-а, че стрелката нормално трябва да сочи средата - 90 градуса, а всичко друго е отклонение, особено опасно над тази температура...
    Тая стрелка сочела 80, другата 100 градуса - дрън-дрън, скалата на уредчето е пропорционална, ако беше така, щяха ясно да ги напишат на скалата тия градуси! Друг е въпросът, колко може да му се вярва след десетина години работа, и щом има забелязано отклонение, наложителна е проверка - температура е това, не е шега работа!
    Нещо стажа и опита явно са ти в повече щом 20 човека казват едно, а ти точно обратното
    Казваш 10 год. Алфи, ами я погледни колегата над твоя пост 147 16V или друго казано сравнотелно нова, айде сега хубаво прочети и неговото мнение, за да ти стане хептен ясно че това не са немски коли с пропорционални скали
    И в заключение на колегата който пита Алфата ти е 100% внос от Италия и това което показва стрелката е към 82-83 градуса, защото там отворя и термостата ти
    Last edited by Jivko7777; 06-05-2010 at 01:55.
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Според мен това на снимката си е нормалната работна температура. Имам познати с 1.9 ( аз съм бил собственик на такава ) Всичките стрелки си стояха там на 70-80. А работната температура 90 е при 2.4

  15. #15
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Wink

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Нещо стажа и опита явно са ти в повече щом 20 човека казват едно, а ти точно обратното
    Казваш 10 год. Алфи, ами я погледни колегата над твоя пост 147 16V или друго казано сравнотелно нова, айде сега хубаво прочети и неговото мнение, за да ти стане хептен ясно че това не са немски коли с пропорционални скали
    И в заключение на колегата който пита Алфата ти е 100% внос от Италия и това което показва стрелката е към 82-83 градуса, защото там отворя и термостата ти
    Нещо май те дразни моят опит и стаж , а?
    И пак подвеждаш колега с некомпетентни постове - термостатът на 1,9 JTD отваря на 88 градуса, чети повече книжки, а не само форуми - приятелски съвет, ще ти е явно от полза
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •