Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Работна температура на Алфа 156 1,9 JTD

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Нещо май те дразни моят опит и стаж , а?
    И пак подвеждаш колега с некомпетентни постове - термостатът на 1,9 JTD отваря на 88 градуса, чети повече книжки, а не само форуми - приятелски съвет, ще ти е явно от полза
    Сигурно милион пъти е коментирано че колите които идват от Италия термостата им отворя по рано както е случая с колегата petar_taskov т.е. той няма проблем с термостата ...Затова тези книжки не ме вълнуват, по скоро ти гледай реалноста
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Стрелката на температурата не е заковалала на 90 градуса никога, както каза един колега този феномен съм забелязал на 2.4 жтд мотори. Термостата ми е изправен, и на диагностика си показа, че колата работи в оптималните си температури, и тази чертичка преди 90 според диагностиката не е 70 гртадуса или просто е неточно показание. Това е моята опит с доказателства!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #18
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Реалността, мдаааа...
    Коментирано е, ама правилното тълкуване е важно, а именно: италианките обикновено са карани до смърт от италианци (разбирай мърлячи), които години наред не сменят масло, камо ли антифриз, забравят напълно за навременна профилактика и т.н., и второ - вкараните у нас джамбазите ги вадят срещу жълти стотинки направо от скрапа.... в резултат - "уморен или блокирал термостат" с характеристики далеч от необходимите, а милионите "спецове" правят мъдрото заключение, че за италианките било нормално да работят при по-ниски температури на ДВГ-то, мърдала стрелката, щот`била по-чувствителна и сума ти още смехотворен фолклор

    А от личен горчив, изпразващ джоба опит - и двете италианки от подписа имаха пълния набор "италиански" симптоми, които напълно изчезнаха след профилактика и смяна на антифриз и термостат, по-старата вече 40 хил.км. работи като "немкиня" и няма хък-мък.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Нещо май те дразни моят опит и стаж , а?
    И пак подвеждаш колега с некомпетентни постове - термостатът на 1,9 JTD отваря на 88 градуса, чети повече книжки, а не само форуми - приятелски съвет, ще ти е явно от полза
    Колега, мойте уважения към труда ти, но все пак ми се струва, че е редно и ти да уважаваш труда на другите...........
    Изказвания от сорта БОКЛУК, ми се струват неумесни.....
    И само да ти кажа, че си в грешка, защото 1,9JTD ми се струва много общо понятие........прочети ти по-подробно пък тогава се напъвай.
    Защото при 156-цата термостата започва да отваря на 78-82гр. а е максимално отворен на 88гр.

    Дай ми логичен отговор на този въпро и туковиж си ме съгласил.

    На 70г. е още студена, а на 110г. вече прегрява, защо ни трябва да ги знаем?????

    Аз казвам, че уреда не е пропорционален.

    Абсолютно точно колега, просто уреда показва много по-точно между 80 и 100градуса което всъщност е важно да знаем.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by haljscho; 06-05-2010 at 11:28.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Колега, мойте уважения към труда ти, но все пак ми се струва, че е редно и ти да уважаваш труда на другите...........
    Изказвания от сорта БОКЛУК, ми се струват неумесни.....
    И само да ти кажа, че си в грешка, защото 1,9JTD ми се струва много общо понятие........прочети ти по-подробно пък тогава се напъвай.
    Защото при 156-цата термостата започва да отваря на 78-82гр. а е максимално отворен на 88гр.

    Дай ми логичен отговор на този въпро и туковиж си ме съгласил.

    .
    Колега, бих могъл да ти дам точен отговор, но ще трябва да си опреснявам поне два месеца знанията по топлотехника, металознание, двигатели с вътрешно горене, управление на технологични процеси и поне още 10-ина науки, на които даже имената не помня , но накратко - температурата на антифриза като функция от хода (отварянето, респективно дебита на охлаждащата течност) на термостата е хистерезисна, ще рече със закъснение и различна в двете посоки - нагряване и охлаждане, значи термостатът трябва да работи изпреварващо, за да поддържа температурата в тесни граници ...

    Но в края на краищата темата трябва да е в помощ на автора й и други колеги с подобни проблеми, доста хора си изказаха мнението, в свободна страна живеем и нека всеки тълкува прочетеното както желае.

    Милиони безаварийни километри на всички съфорумци!
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  6. #21
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Колега, бих могъл да ти дам точен отговор, но ще трябва да си опреснявам поне два месеца знанията по топлотехника, металознание, двигатели с вътрешно горене, управление на технологични процеси и поне още 10-ина науки, на които даже имената не помня , но накратко - температурата на антифриза като функция от хода (отварянето, респективно дебита на охлаждащата течност) на термостата е хистерезисна, ще рече със закъснение и различна в двете посоки - нагряване и охлаждане, значи термостатът трябва да работи изпреварващо, за да поддържа температурата в тесни граници ...

    Но в края на краищата темата трябва да е в помощ на автора й и други колеги с подобни проблеми, доста хора си изказаха мнението, в свободна страна живеем и нека всеки тълкува прочетеното както желае.

    Милиони безаварийни километри на всички съфорумци!
    Колега, първо да се извиня за израза, но съдейки по твоите изказвания мога да кажа само едно: По тая поляна дето сега ти пасеш, явно ние сме пасли и след това с...и по нея, затова че колко стаж и опит имаш ( незнам в какво за което моля да ме извиниш) - това е добре, но нали знаеш - човек се учи докато е жив, затова че нямам какво повече да ти кажа.

    Да, темата трябва да е в помощ а не да обърква хората!!!
    Last edited by pininfarina; 08-05-2010 at 08:33.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #22
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Извадката е за тези, които са се доверили на производителя и са купили негов автомобил (като мен), а подлагат на съмнение елементарната му инструкция за експлоатация - ако има такива, явно са по-велики и от него

    Цитат:
    "The pointer should normally be towards the middle of the scale"
    Край на цитата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa Romeo 156 OWNER'S MANUAL.bmp  
    Last edited by Zarini; 20-05-2010 at 02:56.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  8. #23
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Стрелката на температурата не е заковалала на 90 градуса никога, както каза един колега този феномен съм забелязал на 2.4 жтд мотори.
    И за него това са "градски легенди", поне за 136 коньовия. Стрелката си се движи според натоварването. Я го разръчкай и гледай какво става. Тоест може да се стабилизира на 90C или малко преди нея, но при положение, че караш по магистрала с постоянна скорост (>120). В градско (ако София се брои за такова), няма такъв филм, защото ту си спрял ту педала до дупка и температурата варира от средата между 90 и 100 и до средата между 80 и 90C.
    Само на мен ли ми прави впечатление, че колегата е направил уточнение, че става дума за около 100км/ч скорост. То при тази скорост е съвсем нормално показанието му от 80+ градуса и няма никакъв проблем с термостата. Термостат много лесно се разбора дали е постоянно отворен. - когато е изстинала колата пали и като стигне показанието до първата възможна чертичка пипа маркуча преди него, който идва от радиатора. Ако е топъл, значи наистина термостата е за смяна. Ако е студен, а след него маркуча е топъл, значи всичко е ОК - тоест термостата е затворил.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •