Results 1 to 15 of 211

Thread: Придобих мърлява, но с добра душа /купе/ Алфа 75

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default Придобих мърлява, но с добра душа /купе/ Алфа 75

    Днес, благодарение на едно бързо обаждане от Тони от Ванто, на един банкомат, който изтръсках и един окаян грък с Алфа 75 1.8 i с пръднал мотор, се сдобих с колата, гърчето с кинти, а Тонката с бая предстоящи интервенции по компилацията на моята 3.0 Америка с много запазеното шаси /поне на пръв поглед/ на тази 1.8 i . Какво и как ще се прави още не знам - колата ще е утре при Тони, а който си нема работа и обича да дава акъл да заповяда към 18.30 - 19.00 да избистрим някаква концепция... На външен вид е пълен кенеф /боядисвана е с плискане на кофи с боя и то май различна /, но като я разглеждахме нямаше грам ръжда по вратите, праговете, коша и най-важно по пода и по роговете. Та работата отива към 2 в 1... Дано наистина шасито при по-обстоен оглед се окаже толкова добро, колкото изглежда. Не е виждало сняг и луга...супер!!!

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Smile

    Аз ще взема да намина мен в акълите ме бива
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    шасито си го бива...ма кво бачкане ще падне: докато се стигне до ето това
    Last edited by dellltata; 23-05-2010 at 12:22.
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Пичове, след Трак дея сериозно превъртях и сън няма да ме хване, докато не се получи една перфектна 3.0 Америка! Не мога да ви опиша чувството, когато ви гледах да се кефите по пистата, а аз като най-голям враг на предното предаване само да зяпам... Адски ви се кефех и само капчицата здрав разум ме спря да изкарам и моята на писатата...само мисълта, че ако я разцепя по трасето, отлагам проекта далеч във времето ме удържа

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Браво, бе откачалко!
    Ако мога да помогна с нещо- казвай!
    От тенекии не разбирам, ама ако трябва нещо да се лъска , чисти или е свързано с тоци и кабели- свиркай!
    Обичам щуравите идеи и откачените копелета!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Пламене, действайте я колата, щото трябва да се карат тея коли, от личен опит видях, че се трошат най-много от седене

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  7. #7
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    За упътненията на вратите, цената беше "дебеличка" , но не непосилна - 20-тина лв бройката. За изработка - на мен ми се струва много трдно и излишно, колкото до веждата - втора употреба.
    Става дума за малките правоъгълни уплътнения /почти невидими/ на външните брави/дръжки. Нямам предвид уплътненията между вратите и купето. А тези вежди и втора употерба не ги виждам за съжаление...
    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.
    Точно е изтропала тази, но най-ценното е състоянието на тенекиите, което все пак е видимо добро

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Колега, имаме една 75ца на части, ще проверя за уплътненията на дръжките. В събота се надявам да имам време да погледна.

    Ето я колата, разгледай и ако те интересува нещо или звънни на Виктор или ми пиши на лично : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=39209

    П.П. вратите на тая 75ца се затварят като на хладилник. Страхотни са! (без задна лява , че даде фира)
    Last edited by Speeder; 19-05-2010 at 22:17.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Точно за уплътненията на дръжкитге отвън говоря - 20 кинта парчето.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •