Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 211

Thread: Придобих мърлява, но с добра душа /купе/ Алфа 75

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default Придобих мърлява, но с добра душа /купе/ Алфа 75

    Днес, благодарение на едно бързо обаждане от Тони от Ванто, на един банкомат, който изтръсках и един окаян грък с Алфа 75 1.8 i с пръднал мотор, се сдобих с колата, гърчето с кинти, а Тонката с бая предстоящи интервенции по компилацията на моята 3.0 Америка с много запазеното шаси /поне на пръв поглед/ на тази 1.8 i . Какво и как ще се прави още не знам - колата ще е утре при Тони, а който си нема работа и обича да дава акъл да заповяда към 18.30 - 19.00 да избистрим някаква концепция... На външен вид е пълен кенеф /боядисвана е с плискане на кофи с боя и то май различна /, но като я разглеждахме нямаше грам ръжда по вратите, праговете, коша и най-важно по пода и по роговете. Та работата отива към 2 в 1... Дано наистина шасито при по-обстоен оглед се окаже толкова добро, колкото изглежда. Не е виждало сняг и луга...супер!!!

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Smile

    Аз ще взема да намина мен в акълите ме бива
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    50
    Posts
    483

    Default

    шасито си го бива...ма кво бачкане ще падне: докато се стигне до ето това
    Last edited by dellltata; 23-05-2010 at 13:22.
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Пичове, след Трак дея сериозно превъртях и сън няма да ме хване, докато не се получи една перфектна 3.0 Америка! Не мога да ви опиша чувството, когато ви гледах да се кефите по пистата, а аз като най-голям враг на предното предаване само да зяпам... Адски ви се кефех и само капчицата здрав разум ме спря да изкарам и моята на писатата...само мисълта, че ако я разцепя по трасето, отлагам проекта далеч във времето ме удържа

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Браво, бе откачалко!
    Ако мога да помогна с нещо- казвай!
    От тенекии не разбирам, ама ако трябва нещо да се лъска , чисти или е свързано с тоци и кабели- свиркай!
    Обичам щуравите идеи и откачените копелета!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    978

    Default

    Пламене, действайте я колата, щото трябва да се карат тея коли, от личен опит видях, че се трошат най-много от седене

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Пламене, мисля че е излишно да пиша, че ще помагам с каквото мога, но все пак да не забравите и мен да броите
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Благодаря пичове, ПИЧОВЕ сте!
    Тони ще е главният технолог, когато и каквото каже, ще гледам да намирам/е/ . Не мога да се сетя за всичко /та и вие подсещайте/, а и много неща ще възникнат по време на процеса "2 в 1". Това, което се сещам и сме си го говорили, е необходимоста от онези гумени уплътнения/подложки на бравите на вратите и една задна пластмасова вежда. Надявам се и други колеги да поглеждат тук и при възможност да помагат. Например за тези уплътнения на бравите не знам дали някъде не се и продават нови /съмнително, но.../ и ако не е цифра, да се напазари или пък да се вземе една за мостра и да ги избачка някой...Също и за веждата - или някоя втора употреба, или нова /стига да има откъде и да не е финансово невъзпитана офертата/ или пък съществуващата да се възстанови? Не знам цифрите по всеки вариянт - ако някой е играл подобно нещо, да пусне две-три думи като инфо къде и как и колко
    Бих забил примерно и едни малко по-къси и твърди задни пружини, ама знам ли от какво друго МПС биха се хванали или некви спортни да се издирват? Като смътна идея в бъдеще може и някакви спортни валове на мотора да забия...стига да има и стига да не трябва да си продам единия бъбрек за тях... Винаги на дневен ред е и въпроса за джанти 15/5*98...като може и някакви фланци за предните гуми - да я "разкрача" на Калояново и да убия всички "фиати" с предно Давайте и идеи, може да не се сещам за всички простотии, които са възможни

  9. #9
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    За упътненията на вратите, цената беше "дебеличка" , но не непосилна - 20-тина лв бройката. За изработка - на мен ми се струва много трдно и излишно, колкото до веждата - втора употреба.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  10. #10
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    За упътненията на вратите, цената беше "дебеличка" , но не непосилна - 20-тина лв бройката. За изработка - на мен ми се струва много трдно и излишно, колкото до веждата - втора употреба.
    Става дума за малките правоъгълни уплътнения /почти невидими/ на външните брави/дръжки. Нямам предвид уплътненията между вратите и купето. А тези вежди и втора употерба не ги виждам за съжаление...
    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.
    Точно е изтропала тази, но най-ценното е състоянието на тенекиите, което все пак е видимо добро

  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Колега, имаме една 75ца на части, ще проверя за уплътненията на дръжките. В събота се надявам да имам време да погледна.

    Ето я колата, разгледай и ако те интересува нещо или звънни на Виктор или ми пиши на лично : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=39209

    П.П. вратите на тая 75ца се затварят като на хладилник. Страхотни са! (без задна лява , че даде фира)
    Last edited by Speeder; 19-05-2010 at 23:17.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #13
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Точно за уплътненията на дръжкитге отвън говоря - 20 кинта парчето.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #14
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    50
    Posts
    483

    Default

    имах време вече да извадя мотора....дупка в буталото хахха както и да е.обаче ахнах като заварих перфектна ходова част.....всичко е супер.нови монро отрпед ..трактрак сензатрак. и учудващо нови задни каяба оригинал..и няма и сантим корозия на купето...това засега по мърлевката на външен вид кола
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Тонка, жив да си за онова спешно обаждане...след което барнахме това купе Сега се стягам за към теб, да го играя "демонтаж" на джунжуриите... Като я разпарчетосаме, може да и направя няколко снимки, за да се види след някое време от къде е започнала тихата ми лудост...

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •