Results 1 to 14 of 14

Thread: смяна съединител

  1. #1
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default смяна съединител

    днес ме остави съединителя,не съвсем но едвам паркирах колата (живея на 13% наклонена улица),та събота ще го сменям от една година съм приготвил валеото,та въпросът ми е:
    ще мога ли да го сменя без подемник или канал че няма такива екстри,мога да вдигна колата на 30-40см най-много.доколкото разбрах трябва да сваля скоростната кутия
    другия ми въпрос е каква е хитрината със възтановяването на вилката на съединителя че трака
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Няма невъзможни неща, ама в твоя случай е пребиване. Поне канал да имаше... Еле пък ако не сменял досега, по-добре не се захващай.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ами сменял съм на голф 3ка двама човека си го сменихме бе канал без нищо за няколко часа,ама сега е друг филма,а и скоростната кутия сигурно е 50 60 кила
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ммм тука е повече разглобяване, а и кутията ти идва назад, не е както на голфа отстрани.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    точно това че е отзад е голямата разлика,а нещо за вилката ще кажеш ли че четох из форума за някаква хитрина не било само заваряне и пробиване както го мислих
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, гледам, че си от моята кръвна група.
    Вземи две талпи и си направи канал с тях.С тая идея ще ти се сбъдне мечтата да си смениш съединителя пред блока.Иначе с крикове и тухли не става!
    Тонов е нашия здрав разум!
    Вилката по принцип се износва в пъпките.Просто ги наваряваш и изпилваш.
    Всичко това в стил- направи си сам!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ами а кръвната група си прав ,но няма да е пред блока а на работата,смятам да я кача на стойкипод гумите и да вляза отдолу,пусто че няма канал ама ще мислим схеми,един съединител ли няма да сменя
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  8. #8
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега аз минах през същото . В гаража на 4 крика , 2 трупчета и няколко гуми закрепихме колата . НО свалянето е малко проблемно. Ние успяхме без да вадим скоростите да сменим съединителя , но ако и вилка ще ремонтираш ще ти е трудно. При мен вилката беше равномерно износена и сменихме щифтчето ( не знам дали така се казва) на което се държи вилката с по-голямо 6 мм ако не се лъжа (стандартно май беше 4.5 или 5) ще те изъжа. И да знаеш няма нищо общо с голф . А за вилката варианта с наварването не е много подходящ според мен , защото материала от който е направяна е малко специфичен и не става много добре с обикновен електрод . Ако имаш познат стругар отиди при него те имат доста материали. Но не забравяй че ако ще наварваш трябва много хубаво да центроваш отвора на вилката че ако не е точно ( както беше при мен ) лагера ти се чупи за минути и пак трябва да разглобяваш. Другият вариант е нова вилка , но ако не се лъжа в софия има 1 или 2 останали и цената им е доста висока около 70 лв просто вече не се пройзвеждат. Но не се притеснявай има ли желание има и начин . Успех с начинанието. Поздрави

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Що го плашиш , бе!
    Ще ме вкараш в грях форумен!
    Вилката се наварява с телоподаващо и всичко си е наред!
    Виж ако пружината я няма, а тя по принцип изчезва, си е друг филм!
    Кво да и центроваш на вилката!?
    Тя нито се върти, нито прави сложни движения.Просто напред-назад!
    Важното е пъпките да са с еднакви височини!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    успокои ме аз по цял ден заварям с телоподаващото,дано успея да намеря тампона на скоросната кутия отзад ,че тука за старите коли нищо няма
    Last edited by marian2784; 10-05-2010 at 23:43.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #11
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Мойта вилка беше така наварена, че вилката натиска лагера само от едната му страна и се сещаш какво става . За това му казвам да внимава че всеки мм е от значение. Аз намерих друга вилка която беше в добро състояние ( развномерно износена ) и сменихме само пишката на която се крепи . И сега си свиркам . Дано още дълго време си свиркам .

  12. #12
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    да си завърша темата макар и със закъснение.миналата седмица смених съединителя като си бях в бг,много разглобяване беше,но се справих и то почти сам,за да центрирам диска ползвах вал за ритач на балканче,и стана от първия път.като свалих съедиинителя беше 5 десети под допуските.беше работил на метал допоследно.само дето не се занимавах с вилката имаше износване около оста където "лагерува" но не ми се занимаваше да го оправям.сега съединителя ми е мек като газта или с идея по-твърд.смених и ангренажите и ролките,ремъците бяха като нови на 60к а ролките бреда бяха отдавна заминали.сега сложих на skf дано искарат поне още 60к.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  13. #13
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 13-02-2019 at 23:21.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #14
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    от axm около 80 лева бройката
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •