Page 23 of 40 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast
Results 331 to 345 of 597

Thread: Най-накрая и аз с 33

  1. #331
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    то си духа бая силно и горе долу топло но страничните и задни стакла немогат да се подсушат нормално.

  2. #332
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    проветрявай си колата повече от влага и виж да не ти изпараява антифриз от радиаторчето на парното ако е протекло,щото аз имах такъв проблем ,смених го и О чудо всичко е 6+.ново от магазина последно беше 133 лв.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  3. #333
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Истината е, че нашите кошници нямат вентилационни отвори и за това хем нямаме парно в движение, без вентилатор, хем вътре бъка от влага и миризми.
    Аз оставих двата отвора за задната броня отворени и определено е по-добре, но са неостатъчни.
    За това трябва да помислим!
    Как да оправиме тоя проблем?!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #334
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Ако не си беше изкърпил всички дупки по пода са щеше да е идеална вентилацията))))),шегичка

    Какво стана с идеята ти за отдушници като на спринт , които искаше да слагаш и с ремаркето . Или са всичко е замръзнало до пролетта .
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  5. #335
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    При мене нещата узряват по-бавно. Така избягвам някои простотии. Идеята за спринтовите отдушници не ми изглежда много добра. Влажния багажник е често срещан проблем. Ако ги сложа горе, въздуха няма да минава през него и ефекта няма да е голям. Сега в калта остава да видя къде са чистите зони зад задната броня и ще ги сложа там.Така въздуха ще минава и през задното стъкло.
    А ремаркето си е замръзнало, както и всичко останало
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #336
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    мордохи как да свържа руското реле регулатор дали трябва да отсраня моето което е на генератора или дерекно след него

  7. #337
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    трябва да махнеш твоето.

    ПП
    ето на твоя алтернатор схемата
    http://www.napravisam.bg/forum/downl...e.php?id=22917
    имаш :
    DF- захранването на ротора
    D+ - възбуждане на статора от лампата
    D- - маса

    ето схемите на лада
    http://www.napravisam.bg/forum/downl...e.php?id=22927
    http://www.napravisam.bg/forum/downl...e.php?id=22926
    там имаш означени крака на релето :
    67- захранване на ротора
    15- възбуждане директно от + през контакт
    корпус -маса
    плюс това трябва да измислиш как ще свържеш лампата. аз ви се чудя как все по трудния път вървите. пробвай първо номера с резистора и ако не ти хареса как работи алтернатора, тогава прави такива модификации.
    Last edited by kolev; 14-01-2011 at 11:11.
    точка

  8. #338
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    днес смених регулатора барабар с четко държатела,резултата е потресаващ 14.10 волта при запален мотор без консуматори,при включени такива за които се сетих пуснах(фарове,подгрев стъкло,авариини,мъгла и усилена музика) ми даде 13.60,като колата работеше само на обороти.Релето е някво Англииско и струва с четките 13лв

  9. #339
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Ако марката му е мобилелтрон са много хубави-ама понякога изкарват само една седмица!

  10. #340
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by morrty View Post
    днес смених регулатора барабар с четко държатела,резултата е потресаващ 14.10 волта при запален мотор без консуматори,при включени такива за които се сетих пуснах(фарове,подгрев стъкло,авариини,мъгла и усилена музика) ми даде 13.60,като колата работеше само на обороти.Релето е някво Англииско и струва с четките 13лв
    Това добре, но ако си извиеш пластината, която опира в регулатора, така че да не опира, а на регулатора там залепиш един кабел и го лепнеш на клема 87 на едно реле, а на клема 30 вземеш ток директно от акумулатора, клема 85 на маса , а клема 86 от някои от клемите 87 от главните релета, ще имаш 14.1-14.4 на всички режими, без оглед на това, колко консуматора ще влючиш
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #341
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    тази сутрин проверих еи така за мен си на загряла кола-14,25 до 14,30 без консуматори,след като напусках вси4ко и резултата е 13,85 до 13,95 вси4ко това е на обороти около 900.Ще видим може и една седмица да изкара,ще поживеем и ще видим за сега съм адски доволен имам си дори и ел.стъкла като хората,бягат като алфа нагоре надолу,но предварително напръсках с те4ен силикон рамките на вратата за по добро приплъзване на стъклото по улея на вратата.Ефекта е поразителен,препоря4вам.
    Last edited by morrty; 16-01-2011 at 11:56.

  12. #342

    Default

    аз също я ползвам -води се силиконова смазка и го дават за гумени оплатнения и т.н. нали? аз даже вътре минавам табло и всичко друго с нея и гумите на вратата и зимата няма проблем със замръзване.
    Alfa 145 1.4 t.s

  13. #343
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    да то4но такова е аз ползвам на Абро,много съм доволен от нея.

  14. #344
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    малко екстрички по колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails moto_0079.jpg  

  15. #345
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    а така ве! смело напред, какви колони ще ползваш там

Page 23 of 40 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •