Page 32 of 40 FirstFirst ... 223031323334 ... LastLast
Results 466 to 480 of 597

Thread: Най-накрая и аз с 33

  1. #466
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Момци,имам проблем с парното.Проблема е че няма топло,врътката за топло/студено е блокирала по странен начин и само им прескачат зъбите.Някой имал ли е този проблем.

  2. #467
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by morrty View Post
    Момци,имам проблем с парното.Проблема е че няма топло,врътката за топло/студено е блокирала по странен начин и само им прескачат зъбите.Някой имал ли е този проблем.
    днес и на мен ми се случи същото като реших да сменям врътките .. и се оказа отстрани до сервото има две рамена които местят клапите .. едното е на едното жило другото е на другото .. при мен се счупи самото рамо което се плъзга вътре .. т.е което мърда самата клапа .. износени са с времето и в един момент заяждат .. мойта е 3 серия парно и врътки 1 серия табло и се получава едно усилие в самите жила докато ги закачаш и аз така развалих мойто парно ама тия дни ще го оправя .. прегледай тези рамена на клапите.. другия вариант е да е заседнало нещо вътре на самите клапи

  3. #468
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    Каква е тази епидемия . Чувал съм, яе няма 2 алфи с един и същ проблем , а ето 3 освен моята имат проблем с парното.Колата е от 2 седмици в сервиза и днес вече е пристигнало радиаторче за парното(оригиналното беше сменено с идентично от някаква японска кола).
    Иначе предните хора които поправяха радиаторчето изпочупиха всичко, за де е по-интересен ремонта сега(Кранчето + жила + кожуха на радиаторчетата).С други думи внимавайте кой ги ремонтира, не е чак толкова проста задача

  4. #469
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    И при мене проблема е маи от тези рамена.само че мойте са засега здрави и как да ги раздвижва евентуално.само да вметна че моята е с климатик и има един кран и от към акумолатора.
    Last edited by morrty; 23-10-2014 at 21:33.

  5. #470
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Sarge View Post
    Каква е тази епидемия . Чувал съм, яе няма 2 алфи с един и същ проблем , а ето 3 освен моята имат проблем с парното.Колата е от 2 седмици в сервиза и днес вече е пристигнало радиаторче за парното(оригиналното беше сменено с идентично от някаква японска кола).
    Иначе предните хора които поправяха радиаторчето изпочупиха всичко, за де е по-интересен ремонта сега(Кранчето + жила + кожуха на радиаторчетата).С други думи внимавайте кой ги ремонтира, не е чак толкова проста задача
    Това на каква кола?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #471
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    33 трета серия 93 година - сега незнам какво е радиаторчето, което ще се слага, но този път е ново.

  7. #472
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Sarge View Post
    33 трета серия 93 година - сега незнам какво е радиаторчето, което ще се слага, но този път е ново.
    Ами 33 няма кранче на парното. По принцип оригинални радиаторчета за парно на 33 отдавна няма и магазините.

    Само гледай да вкараш тая кола в правилния сервиз, защото иначе отново ще трябва пореден ремонт.
    Last edited by Bobi_33; 23-10-2014 at 22:45.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #473
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    Това нещо с рамената което сменя топло и студено му викам кранче.Може да не е правилно да му се казва така.Да забравих да напиша и моята е с климатик.Ако знаеш как се казва това нещо, сподели.Боби ти може би си един от най-запознатите с тази кола наоколо и всяко твое мнение е ценно.За ремонта се надявам да дам отзиви скоро,че зимата чука на вратата.Точно липсата на оригинално радиаторче е причината за чакането.
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

  9. #474
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Аз мисля този външен кран да го демонтирам и да се опитам да го раздвижа и изчистя може и да го анулирам и водата да минава спокойно към радиаторчето.

  10. #475
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    Мисля, че ролята му е да превключва между климатик и парно.Със сигурност си има причина да е там, но ако има начин да се опростят нещата би било добре.
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

  11. #476
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Свалих го,вътре се е наяло с "говна" и затова е полу блокирало.Но и след почистването му не заработва на 100%.Не може да отваря и затваря напълно дупките за водата.Явно ролята на това кранче е да затваря топлата вода за да може климатика да е по ефикасен.И незнам такова кранче дали се продава както резервна част.
    Last edited by morrty; 25-10-2014 at 09:16.

  12. #477
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Ей тоя сняг обърка всички планувани ремонти по колата

  13. #478
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Нали ви повдигнах темата за парното, аме е къде спамите.
    Днеска на един идентичен на нашите кенефи, приключих с експериментите и се получи много задоволяващ резултат. Просто източих антифриза и налях на Реното вода и 50 грама обезмаслител. Каране около 100 километра и източване. Голяма пяна се вдигна, но се наложи да го плакна поне десет пъти. Ако има под ръка маркуч и чешма ще е по-лесно. След три такива серии излезе толкова гняс, че се чудя как изобщо е работело всичко това. По люспите се познаваше, че повечето ръжда и варовик е било по маркучите, а не както си мислим по радиаторите.
    Разбира се, най-доброто е измиването на радиаторите, но временно и това върши работа. Стига да не се задръсти всичко.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #479
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    При 33-ките с фабричен климатик има кранче. Не може без него, защото 2-та топлообменника (за топло и студено) са един зад друг, няма как да бъде по друг начин в това ограничено пространство. За да бъде достатъчно ефективен климатика, са сложили кранче, да се спре въобще потока на антифриза през радиатора на парното. Та наистина това е единствения вариант с кранче на парното при 33.

    При афтърмаркет климатиците, корпуса на парното е фабричният, а за климатика топлообменникът е сложен под жабката. Тоя вариант е смотан, но явно в ония години е вършел работа. По хубаво от оригиналното няма, най-добре е винаги ако е възможно, да се гони оригиналния вариант и да се ремонтира всичко до оригинален вид.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #480
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Така и смятам да го направя,рециклирах кранчето до колкото е възможно и ще видим какъв е резултата.По големия проблем на крана е че доста трудно се движи и врътката в купето няма силата да го завьрти,но смятам да го откача и да го месят на река за сега.А на някой да му се намира здрав кран.
    Last edited by morrty; 29-10-2014 at 07:07.

Page 32 of 40 FirstFirst ... 223031323334 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •