Page 5 of 40 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 597

Thread: Най-накрая и аз с 33

  1. #61
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Ми това е потенциометър, който мери на дросела подаването на газ. На газ ли работи без него?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  2. #62
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    да на газ

  3. #63
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    значи при джетроника в това нещо имаш 2 ключа. единия казва на еку-то кога е напълно пуснат педала на газта , а другия кога дроселовата клапа е отворена повече от 60 градуса. 1-вия служи да ти се оптимизира работата на празен ход и ППХ, втория обогатява сместа при рязко натискане на педала за да можеш да ускориш бързо.
    точка

  4. #64
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    момци дали от това не иска да ми работи колата на бензин като позагрее,точно губи ниските и не може да се изфорсира,глъхне
    Last edited by morrty; 02-06-2010 at 22:46.

  5. #65
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има писано как се настройва тпс-а някъде из сервизните. с мултицет се проверява елементарно, искаш ли да ти го изровя.
    точка

  6. #66
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Момци, сега уточнете , това ТПС ли е , тоест потенциометър или има вътре само два ключа за празен ход и пълно натоварване!
    Това е много важно.
    Ако е тъп Бош с двете щракалки, проблема е в дебитомера, който не виждам.
    Ако е тпс е лошо. На газовата и е през дедовия за тпс, но на бензин е....
    Регулира се правилно единствено с газоанализатор.
    В тоя реглаж участва и регулатора за налягане на горивото в рейката.
    Това е сложен реглаж между налягането на горивото и положението на тпс.
    Следи се както СО, така и азотните окиси.
    Хубавото на тая система е, че и при сравнително износен двигател, се получава задоволителен резултат.
    Трябва да сме много внимателни, дали има или няма катализатор и да корегираме очакванията си.
    Има и още капани, ама и другите да кажат!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #67
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    mordohy ето това е моят двг и тази букса която съм оградил ме съмнява много чува се едно леко чукане от към устроиството към нея,на газ въобще не реагира на махната или поставена букса на бенз незнам , много ми е трудно на бензин с тая кола а искам да си покарам на бензинец колицата.Колата е без катализатор,направи ми впечетление че газовете от аспуха са силно "лютиви" на очите дори и на газ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение0078.jpg  
    Last edited by morrty; 03-06-2010 at 22:29.

  8. #68
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Има вероятност щом кат загрее да губи ниските и да иска да гасне да е прецакан клапана за допълнителен въздух-докато е студена колата е отворен като загрее трябва да се е затворил!Намира се под колектора захранване взима от релето на бензиновата помпа вътре е с биметална пластина не е лошо да го погледнеш на какъв хал е!

  9. #69
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by morrty View Post
    mordohy ето това е моят двг и тази букса която съм оградил ме съмнява много чува се едно леко чукане от към устроиството към нея,на газ въобще не реагира на махната или поставена букса на бенз незнам , много ми е трудно на бензин с тая кола а искам да си покарам на бензинец колицата.Колата е без катализатор,направи ми впечетление че газовете от аспуха са силно "лютиви" на очите дори и на газ
    Ти си с тъпия Джетроникс, както и моя нов катър!
    Това не е ТПС. Вътре има само две ключета.
    При затворена клапа, като тръгнеш да подадеш газ, трябва да се чува едно цъкане.Тоест да изключи ключа за празен ход.Като дадеш на пълна газ, пак трябва да се чуе едно цък.Включило се е релето за пълно натоварване.Входа им е общ.Замерват се лесно и трябва да дават безкрайно голямо или почти 0 ома съпротивление.
    Иначе тоя инжекцион е пълен боклук.
    Карай на газ и не мисли за него, освен ако нямаш дебели нерви.
    Него го познават мнозина, ама никой не се е оправил !
    Осран е още на чертожната дъска.
    Имам една щура идея, ама ще я посна след пробите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #70
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    баш де, регулира се така че при леко допиране на газта да изключи празния ход.
    иначе виж колегата какво ти казва за оборотите .
    точка

  11. #71
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Е тука вече ми говорите на китаиски,как се извършва този реглаж.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 03062010065.jpg  

  12. #72
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    махаш буксата и закачаш на крачета 2 и 18 на тпс-а мултицет на съпротивление. трябва да покаже почти 0 ома и при съвсем леко бутване на педала на газта трябва да покаже безкрайност. двигателя изгасен трябва да е. ако тпс-а се държи различно, разхлабваш 2-те винтчета и го завърташ така че да се получи това нещо. после го стягаш и закачаш мултицета на крачета 3 и 18 , трябва да даде безкрайност и когато ъгълът на дроселовата клапа мине 60 градуса - тоест 2/3 от хода си , трябва да даде 0 ома.
    това е за джетроник, някой с друг инжекцион да не си върти тпс-а така щото ще стане мазало.
    Last edited by kolev; 02-12-2011 at 17:37.
    точка

  13. #73
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    утре ще си поиграя с него и ако няма резултат,плащам на Колев газта до Ловеч и така бирата от мен и не само на него(за бирата)

  14. #74
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Така резултата е 1:0 за мен.
    На колата това беше така разместено че незнам как е палила на бенз,направил съм му настроики по указанията на Колев,работата стана както тои ми каза да е жив и здрав колата си показа такива ниски обороти както никога до сега.
    Но проблема с лошото и почти не възможното палене когато е загряла си остават,отскоро се замислям за лоша центровка реших да погледна делкото ама нанаиси немога да го завъртя на никаде.Кажете как се прави центровка на това делко

  15. #75
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Никак.Там не барай.По-скоро си виж въздушния филтър и датчика за температура на антифриза. Намира се на дясната глава.Тоя с двете крачета.Другия с едното е за уреда на таблото.Провери и да не ти е скъсан маншона от дебитомера до дросела. Виж си и свещите!
    За сега, това се сещам.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 5 of 40 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •