Results 1 to 6 of 6

Thread: мнение?

  1. #1

    Default мнение?

    в какво състояние са според вас 3-4 годишните 3.2-ки от германия (примерно) дето вървят по 22-23 хиляди лева ?

    таралеж в гащите ли е такова животно ?

    чисто в сферата на теориите - такова нещо на газ дали няма да е добра идея ? в крайна сметка защо да се наливат излишни пари за бенз ?

    и така...

    дайте да поразсъждаваме, че се вкарах в мисли

    ---------- Post added at 07:52 ---------- Previous post was at 07:50 ----------

    ей тая офертичка примерно е много сексуална...

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...er=2&picture=1

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Относно разхода всичко е до тежестта на десния ти крак. При спокойно каране съм слизал до 9л/100км извънградско. Градското зависи от много фактори- 14-18л/100км. За газ не съм си и помислял, за мене е неоправдана инвестиция. Хубавото на този мотор е че е голям, не усеща тежкото купе и двойното задвижване и тръгва да върви от ниските обороти. Но все пак заради тежестта, мисля че е с около 30коня на тон по- мощен от 2.0 156-ца. Другото, което ме учуди е че свещите се сменят на 120000км, но за да се сменят, се махат колекторите. Биксенона е абсолютен боклук според мене- на къси не свети хич. Босе-то е убийствено. Нямаш ангренажен ремък, а верига, което е добре. Ако очакваш умопомрачителен звук от шестака ще останеш разочарован, купето е толкова обезшумено, че се налага да отворя прозореца за да чуя нещо. 4 разпределителни вала, 4 вариатора, променливи фази на газоразпределение и на 4 вала, 2 катализатора, 4 ламбда сонди!!!
    Иначе офертата изглежда добра.
    Last edited by boian; 15-05-2010 at 17:36.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3

    Default

    ти със шестака, ми аз с малкия дизел ако не гледам оборотите и съм пуснал дори леко босето и не мож разбра двигателя работи ли или не...

    а за газта, що да е неоправдана, една уредба горе долу сносна 2-3 хиляди, за 4000-5000 хил км че и по-малко ще се избие

    проблеми със самия двигател имал ли си ?

    ---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

    и въобще какви са му детските болежки на 3.2 q4 ? скорости морости, окачване, някакви стандартни дефекти по двигателя има ли ?

    ---------- Post added at 14:07 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

    гледах alfaowner.com четох, струвах ама всеки различни неща говори, половината нямат проблеми, другата половина имат проблеми ама все различни ...

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Карал съм коли на газ близо 10 години и като си направя сметката, не е толкова на сметка. А за шестака, нямам проблеми засега, дано и да нямам, но все пак 159-та я имам от 6 месеца.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    http://www.webmobil24.com/web/bu/hae...width=&dealer=
    Тази оферта ми се вижда още по-секси.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    2 хиляди определено няма да стигнат за ГИ за тази кола. Може би за обикновен шестак са достатъчно, но 3.2 е с директно впръскване и му трябва ГИ с едновременно пръскане на газ и малко бенз., които ГИ-та последно ги гледах по 4 бона за 4 цилиндъра.
    За това дали си струва газ по принцип, зависи много от год. пробег, цените на двете горива и настройките на ГИ да са правилни, което не е проста работа.
    В моя случай определено си струва "инвестицията". За 45к км. съм икономисал цената на уредбата няколко пъти, проблеми никакви. Това, въпреки, че 1.8 ТС харчи напрактика колкото 159 мджет - 10-10,5 градско в Сф., а за голям двг...
    Last edited by nikolaaaay; 16-05-2010 at 13:37.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •