Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 114

Thread: Alfa 33 1.7 16v with carbs.

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Честито и евала за свършеното, имам няколко въпроса:
    -алтернатора от 145/6 става ли без преправяне
    -нямаш хидравлика на волана, ще слагаш ли или си го махнал с цел тунинг
    -какво си правил по двигателя освен карбовете
    -какви са карбовете
    -каква генерация и студен въздух си й замислил
    -последно, играл ли си си с рефлекторите на фаровете

    ще следя темата с интерес
    Мерси Крис, алтернатора не става без преправяне, при 145 шайбата е за канален ремък и за да се сложи на 33 се преработва конусната от 33
    -хидравлика 1-ва серия 33-ките нямат, ще слагам, имам всичко, но ми трябват грубо 220-250 лр за рециклиране на рейката и помпата (все пак са свалени от стара кола)
    -Карбовете са стандартни 40-ки Делорто
    -Генерация на 55мм, а студен въздух от стандартната филтърна кутия на 1.5 оригиналния мотор.
    -рефлекторите са оригинални, събирал съм читави от разни изпочупени фарове, разлепяне на стъклата, миене на всичко и залепяне
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17

    Default

    Ехе, страшна си е! А на живо - повече!Йей! Пожелавам да се завърши всичко леко и да я очакват мнооооооооооооого безаварийни километри!
    И да не забравиш да дадеш 1 кръгче някой път (ама по възможност след като инсталираш хидравлика) ... пък аз няма да забравям да я чистя отвреме-навреме!


  3. #18

    Default

    Евалата колата е УНИКАЛНА! Най-много ми харесва цвета и това че е 16в с карбуратори! Още един път ЕВАЛАТА !

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  4. #19
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Браво Боби! Колата е екстра!
    Изпускателния колектор сток ли го оставяш или ще се изработва нов?!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  5. #20
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Ето примерен вариант за плочките(колекторите) между карбовете и 16V главите на боксера.

    Хич не са прости за изработка, най-малкото, защото отворите от едната страна са кръгли за карбураторите, а от другата са елипсовидни, за да паснат към главите.

    Браво на Драго, не го познавам човека, но е изработил най-важните части!

    Първата снимка на плочките е старичка от иБей, а втората с карбураторите е от някой от английските форуми...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IM000001.JPG   DSC00057.jpg  
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #21
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Ето примерен вариант за плочките(колекторите) между карбовете и 16V главите на боксера.

    Хич не са прости за изработка, най-малкото, защото отворите от едната страна са кръгли за карбураторите, а от другата са елипсовидни, за да паснат към главите.

    Браво на Драго, не го познавам човека, но е изработил най-важните части!

    Първата снимка на плочките е старичка от иБей, а втората с карбураторите е от някой от английските форуми...
    Колега това към кой се отнасяше?
    Ако е към мен, аз питах за испускателните колектори, не за всмукателните! Те са ми ясни занимавал съм се такива с drigata! Иначе мерси за бързото инфо все пак! Поздрави!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  7. #22
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Събев View Post
    Колега това към кой се отнасяше?
    Ако е към мен, аз питах за испускателните колектори, не за всмукателните! Те са ми ясни занимавал съм се такива с drigata! Иначе мерси за бързото инфо все пак! Поздрави!
    Написах го към всички, нещо като общо инфо за модификациите по храненето на двигателя се получи.

    Чак после видях, че преди мен си питал за изпускателите и оставих Боби да отговори.

    А иначе знам, че с drigata сте минали през тези модове.

    Любопитна ми е обаче разликата във вървеж между 16в с карбуратори(на Боби) и 8в с валове и електроника както при теб, но още е рано за сравнения, а и не е за тази тема... По мое мнение твоята стана само за сериозно бягане, докато на Боби ще става и за градско. Не знам, вие ще кажете.
    Поздрави!
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  8. #23
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Събев View Post
    Браво Боби! Колата е екстра!
    Изпускателния колектор сток ли го оставяш или ще се изработва нов?!
    Оригиналния, но тръбите от 2-те двойки се събират по-назад, там където се пада резонатора, в тръба 55мм и така назад до проходно гърне също на 55мм и това е.

    ---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Любопитна ми е обаче разликата във вървеж между 16в с карбуратори(на Боби) и 8в с валове и електроника както при теб, но още е рано за сравнения, а и не е за тази тема... По мое мнение твоята стана само за сериозно бягане, докато на Боби ще става и за градско. Не знам, вие ще кажете.
    Поздрави!
    Разликите не знам какви ще бъдат, защото не съм карал колата на Събев, а на моята още не смея да давам газ, в разработка е, коляновия вал е след шлайф, но в ниските поема доста по-добре от 16В в сток вариант с инжекция.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #24
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Мерси за инфото! Разработвай сега и като е готова живот и здраве някой ден може да покараш моята ако ги срещнем двете и ще намериш разликите!
    Колата кефи, браво!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  10. #25
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Боби, на миналия трак дей си говорихме с теб за боксерите и ти каза,че били доста запушени от към хранене на въздуха и почти задължително е да се порнтат главите ако се прави нещо..... твоите портна ли ги? И ако да имаш ли снимки на порта?
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  11. #26
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Боби, на миналия трак дей си говорихме с теб за боксерите и ти каза,че били доста запушени от към хранене на въздуха и почти задължително е да се порнтат главите ако се прави нещо..... твоите портна ли ги? И ако да имаш ли снимки на порта?
    Леко са портвани, ма снимки не съм правил. Тук разчитам повече на самите карбове и малко по-широката генерация. Все пак колата ще е ежедневка е не гоня максимума.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #27
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Временно проекта е в застой. Финансова недостатъчност.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #28
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ето ме и мен. Доста време ми отне да се сетя да кача снимки, не за друго ами защото съм тиквеник
    Моите снимки са от началото на метаморфозата, със стария двигател - а той въпреки че беше без компресия как работеше на 600 об/мин направо ми скри шапката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0533.jpg   IMG_0534.jpg   IMG_0545.jpg   IMG_0549.jpg   IMG_0553.jpg  

    IMG_0561.jpg   12042010.jpg   12042010(001).jpg   12042010(004).jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #29
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Благодарение на колегата Иво-mordohy вече колата се движи (подари ми перфектен амортисьор за което много му благодаря). Ще направя всичко възможно да закарам колата на събирането по случай 100 годишнината на Алфа.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #30
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Хайде колеги, дайте рамо. Търся си спортни пружини за отзад. Марката е без значение, но е важно да падне надолу, защото в момента прилича на трактор, който души къде да умре.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •