Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Съвет при покупка на 146

  1. #1

    Default Съвет при покупка на 146

    здравейте ... карам фиат браво ... и ми писна от 2вратата ми ниска кола ... харесах една алфа
    146 1.4 twinspark .. 2000г
    дайте ми съвет и ми разяснете като цяло как са бензиновите алфи ... интересувам се главно от 1.4 и 1.6 моторите ...
    ако може и някое мнение как са цените на частите ...
    дайте цена примерно на носача ... макар че предполагам са сходни с тея на фиата
    щото четах това :
    http://news.automedia.bg/read/118.html
    и като видях края на статията се стреснах ...
    Най-често срещани повреди

    Мотор - често скъсани ангренажни ремъци, блокирали и повредени мотори, дефектни маслени помпи за модели произведени 95-96 г.г..
    Предавка - заяждащи и дефектни скоростни кутии, дефектни съединители
    Електрика и електроника - дефектни имобилайзери - 96-97 г.г., мокри свещи и разпределителни капачки, дефектни бензинови помпи - 95-96 г.г.

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Алфата от подписа!

    Карам я вече почти 4 години без особени проблеми! Забележки единствено имам по електрониката,която при добър диагностик се оправя! И пластмасите са под всякаква критика... чупят се и трябва да се пипат нежно!А иначе колата има завидна мощтност напълно достатъчна за да катеря всеки ден доста стръмен баир! Частите с отстъпките никак на са скъпи! Успех в избора!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    джорджо joro_donchev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    31

    Default

    колега има една алфа в стара загора която се продава на мой приател е и е перфектна на 52000 км е много е пазена ако искаш ми се обади 0885/494922 жоро

  4. #4
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    1.4 twinspark e 103 к. с. и ще плащаш високият данък само заради трите к. с.
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    63

    Default

    аз имам същата алфа (1.4 тс. 2000г.) и да ти кажа бая ремонти имаше и много пари хвръкнаха,но не съжалявам и продулжавам да си я карам вече 3-та година.
    Иначе съм сменял скоростната кутия и съм правил частичен ремонт на двигателя,че ми лапаше мн. масло(и пак взе да лапа,но накрая ще направя основен),а за данъка вече е голям х..й-за 3-те коня отгоре 145 лв.
    ALFA 146 1.4 ts. 2000г. черна перла

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако ще е бензин да е минимум 1.6, най-добре 1.8, но те са много редки. Колата не е толкова чуплива и претенциозна колкото я изкарват. Само трябва веднъж да се оправи всичко (което е прецакано при покупката) от някой, който разбира и после следва обичайната поддръжка на всяка кола. Двигателите няма как да късат ангренажи, ако се обслужват навреме. За съжаление харчат масло, моята харчи дори доста, но не е болка за умиране, ако не си пълен педант.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7

    Default

    Всичко добре, но не мисли, че алфата е по- висока от фиата. Ако искаш по- висока кола 146-цата няма да ти свърши работа. Иначе като поддръжка не е болка за умиране, но едно 500-600 лв на година средно си приготви за това онова.
    Lexus IS200

  8. #8
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    една алфа
    146 1.4 twinspark .. 2000г


    На каква цена ти я предлагат ?!?
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  9. #9

    Default

    2 и 6-700 ... това с харченето на масло .... не било болка за умиране ако не си педант ... ако трябва всеки път като слагам бензин да слагам и масло ... не ми се вижда много приятно ....
    кои са най честите дефекти които ви дават тея коли и за какво става дума проблеми с електрониката какво прави ...

    ---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

    също аиде да попитам и за дизеловия варянт .... ТД и ЖТД .... разлика в разход вървене ... трошене

  10. #10

    Default

    Това за харченето на маслото нещо е малко мит, на мен за 6000 км не ми е пипнала грам маслото, иначе е нормално 100-200 грама да дръпне, то и при другите марки го има, а може по пръчката да не се забележи също.
    За дефектите, то не са дефекти а по-скоро износени елементи и части. Лично аз съм сменил комплект съединител, почти всичко в алтернатора, термостат( той е доста слабо звено), радиаторче на парното(много е..но се слага), ремъци и ролки, понякога прави проблем имобилайзера заради куца аларма(ако си сложиш някоя смотана китайка и то не където трябва). Проблемен е и вариатора, но това се оправя при смяна на ремъците срещу около 300 кинта или на риск си слагаш 15 левов ремонтен комплект против тракането Другото важно е, че трябват хубави и скъпи свещи, както и хубави и скъпи кабели с бубини. За двигателя има също слаби места - слаби биелни лагери и запушване на маслените пътища(започва да пуши като на теца комина и харчи по литър на 100км заради замърсен сепаратор). За дизелите нямам мнение, нека друг колека ти окаже съдействие. Хубаво е да вземеш някой разбиращ от форума, за да се сведат проблемите до минимум и да си караш после колицата с кеф, а не като мен да правиш после двигател заради незнание, не че това е гаранция.
    Arena Coast Customs

  11. #11
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега ще ти кажа нещо , което ми казаха преди време на мен . " Алфа се купува със сърце не с разум " . Та мисълта ми е ако наистина искаш тази кола ,не мисли за икономия. За разхода с две думи - повече от бравото, частите са с нормални цени , за пример носача е около 50 лв . Но това не е болка за умиране , проблемното е да купиш счупена алфа че тогава не ти завиждам. Иначе колата е много добра. Стабилна и стегната возия , прилична динамика на малките мотори, които те интересуват . Но тази кола наистина доставя удоволствие при каране . Успех с избора

    П.С Вземи боксер не ги слушай за Twin spark

  12. #12

    Default

    аз от всичко това дето ми изписахте ... останах с малко лоши впечатления ...
    и все пак не съм се отказал все още ...

    каква е разликата между боксера и twinsparka?? кой е по проблемен мотор ....

    пс също така , чакам отзиви за дизела на алфите

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Колега, ако колата не те е грабнала и не се информираш просто, за да знаеш какво те чака, по-добре си търси друга.

    Може да попаднеш на някоя каруца и после да виеш на умряло, но това няма да е защото Алфа 146 е лоша кола, а защото е имала лош собственик. По-здрава от Голф не е, но в какво е ПО, мисля няма смисъл да казвам.

    Боксер-а е до 96 година и не виждам смисъл да взимаш такава.

    Ако не те притеснява разход и си фен на високите обороти и звука от двигателя търси Алфа 146 фейслифт >=1.6.

    Иначе JTD е може би най-добрият избор, защото двигателят е здрав, икономичен и пъргав, но все пак е дизел.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Не знам братлета, но няма друг такъв мотор като боксера!!! Добре, че моя не може да говори на български, че за тия 6 години леле леле
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  15. #15
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post

    Боксер-а е до 96 година и не виждам смисъл да взимаш такава.
    Това беше най-голямата глупост до тук.
    Смисъла на боксера е,че няма вариатор за 200 лева,няма дебитомер за 300 лева,свещите му са 12 лева,а не 300,понася обикновенна газова уредба и като цяло има 100 проблема по-малко от ТС. Единствения му минус е,че харчи около литър бензин повече.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •