Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: Въпрос относно демпферна шайба на 156 2,4 JTD

  1. #46

    Default

    дано да пасне,колкото до производителите съм напълно съгласен,а и тая не е оригинална,така че кво се шашкам и аз незнам,ще споделя какви са ми впечатленията тия дни.......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #47
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...85&postcount=1
    Така изглеждаше моята стара шайба, като гледам двигателите ни трябва да са еднакви.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  3. #48

    Default нямам думи...........

    днес демонтирах старата шайба и какво да видя.щифта не си беше на мястото и съотвено беше подигнал от едната страна шайбата(1мм) и тя не беше легнала плътно и затова е биела толкова много,нямам думи за тия дето са пипали там.доколкото разбрах шайбата се сваля при смяна на агренажния ремък,значи майстора ми е за........ще се въздаржа.иначе шайбата която днес купих и в момента продавам, пасва идеално нищо,че е изглежда различна,то може би заради това е и разликата в цените.сега хем съм доволен,че моята си е в ред,хем и недоволен,платих нещо което не ми трябва.рестартирал съм вече обявата на колегата INTEGRALE,ако има нуждаещи се,да се обаждат на мен.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #49
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Шайбата си пасва точно. Беше ми на колата 3 седмици.
    Ако не ставаше щях да я върна в магазина още веднага и нямаше да я продавам във форума. Не сме за 1 ден тук. Нямаше разлика нито със старата, нито сега с новата.
    За 1.9 jtd отворите за болтове са 4, а за 2,4 са 6.
    ПС: Съжалявам колега, че напразно се е разкарвала до теб.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  5. #50

    Default

    -потвърдено
    няма нищо,бизнес да има
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #51
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Да не пускам нова тема:
    И аз имам скърцане и тракане на празен ход,подавам газ и изчезва.Сменен е ремъка и обтяжният механизъм с ролката,така че само шайбата остава.Как вървят цените на нови,заслужава ли си 2ра употреба и мнения относно рециклирането?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #52
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Преди 3 години, когато пуснах темата в крайна сметка си взех оригинална Дайко втора употреба за 80 лв. и от тогава не е мръднала, ако се спреш на този вариант - гледай гумата да е идеална, иначе вече ще е тръгнала и много скоро може пак да е за смяна. Само не си взимай като тази в поста на undy с петте снимки по горе, може да се подведеш по ниската цена като нова - чисто менте е, ще си прецакаш колата. Има писано по-подробно в друга тема за демпферните шайби. Относно рециклирането друг колега също беше писал, че го е изкарала 2 години....80 лв. му излязло навремето....и последния вариант е да търсиш нова само Dayco или Ricambi - ок. 250 лв. От тук тататък сам трябва да си прецениш. Според мен за 13-15 годишна кола оптималният вариант е да търсиш читава втора употреба, вече трябва да се намират още по-изгодно.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  8. #53

    Default

    Жалко,че не помня кой колега купи въпросната шайба от мен ...щеше да е интересно той да каже какви са впечатленията след толкова време,от този модел.

    А колкото до колегата с въпроса каква да си вземе ,аз също съм на мнение- читава(оригинална) втора ръка.Но всеки си преценява според дохода.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #54
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Днес взех една,но от 2.4 ТД мотора и се оказа дооста различна,утре ще работят повече морги и ще продължа с търсенето.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  10. #55
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    6

    Default

    Колеги аз голям таралеж си вкарах с въпросната шайба ... появи се претракване като отидох в сервиз ми казаха че е за смяна,смених я същатата работа сега ми казват че копресора на климатика не е наред ... друго мнение , че ми е за смяна обтяжната ролка ... направо ми е лошо вече .

    П.С - като ви гледам шайбите абсолютно различни от моите първата която смених както и втората нямат гума по средата изцяло железни са ... дали е това е проблем ? И ако кажете сервиз в Добрич ще съм много благодарен

  11. #56
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Шайбата трябва да е задължително като тази http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F8%E0%E9%E1%E0 т.е. демпферна с дебела гума между двете метални части. Ментето шайба (снимките по горе в настоящата тема реално е едномасова метална шайба със залепена гума само за декорация т.е. липсва демпферната функция която е предвидена за шайбите на JTD моторите , сами си преценете къде ще отидат вибрациите в първия случай - гумата ще ги обере в голяма степен, и във втория с изцяло металната шайба - директно в ролки, лагери и обтегач --> предпоставка за бързото им разбиване и плач какъв трошляк е 156-цата. Изключително неподходящо е точно в този случай да правите компромис.

    За колегата над мен: Явно изцяло металната шайба е "помогнала" доста за разбиването на обтяжната ролка, че сигурно и лагера на компресора на климатика е заминал, виж си и фрайлауфшайбата на алтернатора и най-вече си сложи истинска демпферна шайба.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  12. #57
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    смолян
    Posts
    21

    Default

    Здр колеги,темата е малко стара ,но да не пускам нова.
    При мен се чува свирене (като от ремък) от към въпросната демпферна шайаба няма тракане няма и вибрации,но когато напръскам с вода сама шайба спира свиренето докато изсъхне.
    Според вас дали е шайбата или може нещо друго да е?
    Ремъка е сменен преди 15 000км и е наред,
    коалта е Алфа 156 2.4jtd 136кс
    Last edited by radi_alfa156-2.4jtd; 19-11-2014 at 17:55. Reason: грешка

  13. #58

    Default

    По скоро ти приплъзва ремъка. Виж дали е правилно натегнат.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •