Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 121

Thread: Разход

  1. #31
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Колеги Abar7h е човек за пример... разхода който той има е напълно нормален ... не знам как ги пържите тези двигатели.. аз съм с TS 1.6 120 бизона и в градски условия над 8,5-9 не съм засичал ...падал съм и до 7... знам че е относително да се мери в градски условия, но според мен си е за хвалба такъв разход...
    И според мен тва си е реалния разход за читава кола, но все пак и при наличието на кадърен шофьор. А мойта кола се кара на 16" джанти, и то от най-тежките... А последното ми извънградско ако го кажа сигурно ше ме обявят за лъжец, ама си имам и свидетели, които бяха с мен в колата - София-Язовир Искър-София, като съм карал с 50-60км/ч по завоите + една гонка с бърз Гоуф и малко офроуд по рибарските пътеки...резултат около 5,5/100, тва с 4 човека в колата Земи тоя твин скрап да не е икономичен!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #32
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Приятелю, аз съм с 17ки .. никой от приятелите ми не можа да повярва какъв разход имам .. докато не се убедиха лично. Много е важно какъв е водача.. явно с теб не се различаваме много

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  3. #33
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Днес реших точно да засека колицата. Маршрута е от Елин Пелин - кв. Кн. Величков - обикаляне в идеален център - Кн. Величков - Студентски град - Елин Пелин - 5.62 нафтичка. Като извън града съм карал 80 90 максимум 100 . А в града 6 ,7 светофарни гонки с много черен дим и едно гонене на малоумник със сеат , опитващ се да ме изблъска от пътя . Утре ще я засека само на дълго да видя как ще се представи , ако падне под 5 ще я разцелувам .

  4. #34

    Default

    Как ги засичате тия разходи само ми е чудно. От едно каране 50-100км нищо не може да се засече. Трябва да се замери на поне едно 2000км и пак е приблизително.
    При тези късите разтояния всичко е относително. Днес излизам и хващам зелента вълна от единия край на София до другия и обратно, нямам никакво спиране, а утре същото това разтояние спирам на 20 светофара. Миля, че ви е предлно ясно, че ще има огромна разлика в разхода. И аз сигурно съм падал на 6.5 градско и ама било за няколко км иначе съм си на 8.5. Извънградско също съм падал на 5, но тогава си се влачих с колата, иначе съм на 6. И градското в София е едно, в Стара Загора друго, в Бургас трето и т.н.
    И тези данни дето ги казвате вчера от А до Б (100тина км макс) разхода ми беше 3.2, ако не са замервени на пълнене до капачка няма какво да ги коментираме.

  5. #35
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Тая тема трябва да я пратим на инженерите във Fiat Group, защото всички са за уволняване... А за по-новите Алфи с каталожни данни от 5-6л/100км сигурно в България на по 200000км ще пълнят резервоара с гориво, вместо да харчат.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #36
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Тая тема трябва да я пратим на инженерите във Fiat Group, защото всички са за уволняване... А за по-новите Алфи с каталожни данни от 5-6л/100км сигурно в България на по 200000км ще пълнят резервоара с гориво, вместо да харчат.
    На теб колко ти харчи 1.6-тицата?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  7. #37
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    На теб колко ти харчи 1.6-тицата?
    Градско към 11-12.
    Извънградско 7, 7 и нещо с 5 човека и клима по магистралата. С 2-ма човека без клима падам и до 6 и нещо. Говорим за скорости 140-150км/ч. Извън магистрала е същото, защото там има много спирания, изпреварвания и т.н.

    Аз я карам здраво и настъпвам постоянно.

    Разбирам да се падне под каталожния разход при супер "бабешко" каране, но разходи под 10 градско и под 6 извънградско са утопия.

    Говоря за среден дългосрочен разход, не да тръгна от София до Банкя с 80км/ч без никакъв трафик и да се върна или вечерта да ида по цариградско до летището.

    Както каза, като го видя с очите си ще повярвам, но дотогава съм скептик.
    Last edited by DerMeister; 18-06-2011 at 20:51.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #38
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    На теб колко ти харчи 1.6-тицата?
    Ето какво съм писал миналата година октомври месец:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...1&postcount=17
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #39
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Градско към 11-12.
    Извънградско 7, 7 и нещо с 5 човека и клима по магистралата. С 2-ма човека без клима падам и до 6 и нещо. Говорим за скорости 140-150км/ч. Извън магистрала е същото, защото там има много спирания, изпреварвания и т.н.

    Аз я карам здраво и настъпвам постоянно.

    Разбирам да се падне под каталожния разход при супер "бабешко" каране, но разходи под 10 градско и под 6 извънградско са утопия.

    Говоря за среден дългосрочен разход, не да тръгна от София до Банкя с 80км/ч без никакъв трафик и да се върна или вечерта да ида по цариградско до летището.

    Както каза, като го видя с очите си ще повярвам, но дотогава съм скептик.
    Е аз през повечето време карам в утопичен режим - градско с максимална скорост 50-60 и до 2000 оборота, писал съм колко харчи тогава. Живея в центъра, което си е бая стабилна предпоставка за задръствания, така че те уверявам, че може да си падне доста под разхода, който и е предписан. А и все пак мойта диша и се храни по-добре, така че е нормално и да харчи по-малко. Иначе за извънградското при описаните от теб режими и мойта си дава същото почти.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  10. #40
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Пълня до капачката , карам , допълвам , смятам. Така засичам аз .

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Пълня до капачката , карам , допълвам , смятам. Така засичам аз .
    На една и съща бензиностанция на една и съща колонка, ама на тебе кво да ти обяснявам ти си бензенджия и си знаеш
    145 1.7 16V Boxer


  12. #42
    вече пристрастен
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    vidin
    Age
    48
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by ngbauns View Post
    Е добре как става тоя номер 1.4 и 1.6 двигател да гори колкото 2.0?Толкова ли са големи задрастванията в София,защото и тука в Русе си има.
    2.0 е с около 100 кг по тежка от 1,4 а е с 50 процента по мощна и от това според мен идва малката разлика в разхода иначе на мен ми дава 6,3 извънградско с климатик 7,3-5 а градско 10 но във Видин не е особенно натоварено но на късо растояние зимата към 12 с 10 минути работа пред входа че да постопли купето
    ivo alfa 146 1.4 t.s.

  13. #43
    Младши алфист krasvag's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default 11 л/ 100 км.

    Моята е с газов инжекцион. В София при нормално каране- дори икономично разхода под 11 л/ 100 км. не може да падне. Извън градско 90- 100 км/ ч и 120- 130 км/ ч по магистрала: 9 л/ 100 км. На бензин не мога да кажа, но харчи по мноооогооооо, във времето докато загрее до 35-38 C и превключи на газ- съдя по това, че всеки месец зареждам около 12- 15 л бензин, за изминато разтояние около 50- 60 км (каране на бензин). За през зимата не искам да си спомням беше нещо страшно (термостата е сменен, но ламбда сонда не и пуши адска чернилка при работа на бензин). Тази кола (поне моята) освен, че харчи много изобщо не върви (просто не мога да проумея какви са тези 103 к.с. и къде са )) По магистрала едвам вдига 140 км/ ч (ускорява като товарен влак), а като и се включи климатика просто спира, чак се притеснявам, тръгвайки от светофар- особено в баир, когато ми свиркат за да се изнеса по- бързо. Карам колата 5 години всеки ден, изминал съм около 70 000 км с нея и се напатих много (що се касае до вървене и динамика), единственото нещо поради, което я карам все още е, че не се е чупила и не съм сменявал почти нищо (само ремъци, масла, филтри, спирачни маркучи, термостат, един преден десен носач и свещи). Със сигурност гореописаните неволи са резултат от неработеща правилно ламбда сонда, дебитомер и др, но при положение, че не се дават пари, а се возя- то просто забравям за всичко и си карам. Знам, че въпросната е вечно моя и чакам деня, в който тя внезапно ще умре, тогава ще я изхвърля на боклука и ще си купя друга за да ми служи все така вярно. Въпреки всички казани негативи имам и добри чувства към колата, когато се сетя за нея се усмихвам и си я харесвам.
    Поздрави!
    Last edited by krasvag; 21-06-2011 at 16:12.
    Alfa 145 1.4TS '98

  14. #44
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Парите, които си спестил от несменянето на дебитомер, ламбда и т.н. си ги изгубил заради по-големия разход, а нервите и липсата на удоволствие от шофирането не се измерват в пари...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #45
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Moята 1.6ца също харчеше 9ки в София....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •