Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Thread: Ще купувам джанти-съвет от вас

  1. #1

    Default Ще купувам джанти-съвет от вас

    Значи досега трябваше да съм взел джантите,но възникнаха определени трудности и още съм със стоковите.Мислех да си взема 2-ри комплект лети джанти 16-ки,купих едни(излъгаха ме с размера) и после ги върнах след като се уверих,че каквито и преработки да правя не стават.Мислех да взема чисто нови 16-ки на изгодна цена,но се замислих дали не е по-добре да си купя настаро 17-ки и да сложа гуми 225/45/17 както пише в книгата.Сега съм с 205/50/16 летни и 205/55/16 зимни.Ако сложа джанти 17-ки с 225/45/17 гуми ще се промени ли возията и как?Трябва ми комфорт тъй като много пътувам и в моя случай гъзарията не е най-важната.Разхода на гориво ще се промени ли?Характеристиките на колата-маневреност,радиус на завиване,скорост и т.н.?
    А ако не успея да намеря изгодно 17-ки настаро,защо да не си взема и нови?Какво мислите за джантите на Агрина също?Какво е качеството им?Оригиналните джанти на Алфата са 6,5J 16 цола,не знам какво е ЕТ-то обаче.В Агрина предлагат джанта 16 цола за алфа която е 7,5J с ЕТ 35.На тази джанта може ли да се монтира гума 205/50/16 и това да не е проблем при влизането в завои и т.н. и как би изглеждало това?Съществена ли тази разлика между 6,5J на стоковите и 7,5J.Въобще когато избирам джантите това J каква роля играе?
    Твърде много въпроси станаха,но искам да си избера хубави джанти за колицата и да не правя компромиси с нищо Поздрави на всички!

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Аххх леле ,много въпроси бе
    Возията ще се промени доста ,ще друса повече и ще усещаш всяка неравност по пътя ,но стабилноста ще е супер. Ако исакш комфорт си карай със стандартните джанти и гуми или още по добре с 205/55/16 аз съм с такива зимата и вози доста по меко.
    Колкото по голяма и широка ,джанта и гума ,толкова разхода си се покачва чувствително.
    За маневреноста не знам ,но от към ускорение също се спъва колата.
    ЕТ-то на оригиналните джанти е 35 !
    На 7.5J джанта можеш да сложиш 205 гума.
    J-тo e ширината на джантата и от нея зависи колко широка гума можеш да си сложиш.

    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...9&d=1251667864
    Last edited by mochko1; 20-05-2010 at 17:13.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Аххх леле ,много въпроси бе
    Возията ще се промени доста ,ще друса повече и ще усещаш всяка неравност по пътя ,но стабилноста ще е супер. Ако исакш комфорт си карай със стандартните джанти и гуми или още по добре с 205/55/16 аз съм с такива зимата и вози доста по меко.
    Колкото по голяма и широка ,джанта и гума ,толкова разхода си се покачва чувствително.
    За маневреноста не знам ,но от към ускорение също се спъва колата.
    ЕТ-то на оригиналните джанти е 35 !
    На 7.5J джанта можеш да сложиш 205 гума.
    J-тo e ширината на джантата и от нея зависи колко широка гума можеш да си сложиш.

    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...9&d=1251667864
    7.5J е излишно широка 16-ка според мен,тъй като карам с 205 гуми и зимата и лятото,само,че като теб за зимата са ми на 55% Не мисля да слагам 225 гума на 16-ка джанта,няма смисъл а и имам 2 комплекта хубави гуми.Значи по-големите джанти с гуми ще доведат до повече разход и по-кофти возия,тези 2 неща не ме устройват защото пътувам много,а колегите знаете как се пътува със спортна кола по наште пътища.17-ките верно красиво е,ама наистина ли спъват колата?Не би ли следвало да стане по-стабилна на пътя?Предполагам всичко това е изчислено от инженерите в Алфа,защото все пак в книгата пише за 205/50/16 и другата опция е 225/45/17 и съответно е посочено коя джанта колко J е.Ако се ръководя по тези неща не би ли трябвало да е едно и също?Мисля,че са го изчислили точно така,но все пак да питам Благодаря много за отговорите

    п.п.Ето до какво води свободното време

  4. #4
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Амиии става по стабилна колата ,но ускорението се ебава. Не четеш колега ,написал съм го по горе Всичко си е изчислено ,но за различните мотори Разликата между 205/50/16 и 225/45/17 е 23 мм ,което пък е почти равно на гума 205/55/16.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Амиии става по стабилна колата ,но ускорението се ебава. Не четеш колега ,написал съм го по горе Всичко си е изчислено ,но за различните мотори Разликата между 205/50/16 и 225/45/17 е 23 мм ,което пък е почти равно на гума 205/55/16.
    тези трябва да станат нали 6,5J ET:35.00 5x98 16 цола в каталога са дадени за 156,марката е Платин и струва 200лв парчето,много са красиви.Дали ще станат?Май тях ще поръчвам за ГТВ-то

  6. #6
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    По размери са същите като оригиналните Дай някоя снимка да ги видим.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #7
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    Разлика в разхода на гориво никаква от както минах с оригиналните джанти към 215/45/17 . За возенето мога да кажа че не е чак толкова голяма разликата но колата е доста по стабилна . Единствената разлика е че колата стана 100 по красива и стабилна
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  8. #8
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by KaTsArA View Post
    Разлика в разхода на гориво никаква от както минах с оригиналните джанти към 215/45/17 . За возенето мога да кажа че не е чак толкова голяма разликата но колата е доста по стабилна . Единствената разлика е че колата стана 100 по красива и стабилна
    Аз между летните и зимните гуми имам разлика почти литър.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by KaTsArA View Post
    Разлика в разхода на гориво никаква от както минах с оригиналните джанти към 215/45/17 . За возенето мога да кажа че не е чак толкова голяма разликата но колата е доста по стабилна . Единствената разлика е че колата стана 100 по красива и стабилна
    Става въпрос за 225,такива гуми дават за 17-ките по книга За красотата зависи не само от цолажа,но и от самите джанти и начина по,който седят на колата
    Каква разлика усети във возенето?По-меко,по-твърдо?Би трябвало по-широката гума да обкрачва по-лесно дупките,по-голяма площ,нормално е и да бъде по-стабилна,но така се създава и по-голямо челно съпротивление,което оказва негативно влияние върху ускорението и максималната скорост,както и върху разхода,което пък е за сметка на по-голямата стабилност на пътя поради по-голямата площ на гумата

    Мочко,снимки на джантите ще сложа ако ги купя и след като ги монтирам на колата.Не че съм суеверен или нещо такова ама има една приказка "Не казвай хоп преди да си скочил",просто ще излезе тъпо много да говоря и да се точа,пък да не ги взема...5-толъчки са,много красиви и най-примамливото от всичко е,че са много изрязани и по размерите мисля,че са точно както фабричните,мисля,че всичките характеристики съвпадат(поправи ме ако греша) Просто сърце не ми дава на такава кола шедъовър да слагам части боклуци и каквото намера по наште пазари било то нова или 2-ра ръка...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Значи досега трябваше да съм взел джантите,но възникнаха определени трудности и още съм със стоковите.Мислех да си взема 2-ри комплект лети джанти 16-ки,купих едни(излъгаха ме с размера) и после ги върнах след като се уверих,че каквито и преработки да правя не стават.Мислех да взема чисто нови 16-ки на изгодна цена,но се замислих дали не е по-добре да си купя настаро 17-ки и да сложа гуми 225/45/17 както пише в книгата.Сега съм с 205/50/16 летни и 205/55/16 зимни.Ако сложа джанти 17-ки с 225/45/17 гуми ще се промени ли возията и как?Трябва ми комфорт тъй като много пътувам и в моя случай гъзарията не е най-важната.Разхода на гориво ще се промени ли?Характеристиките на колата-маневреност,радиус на завиване,скорост и т.н.?
    А ако не успея да намеря изгодно 17-ки настаро,защо да не си взема и нови?Какво мислите за джантите на Агрина също?Какво е качеството им?Оригиналните джанти на Алфата са 6,5J 16 цола,не знам какво е ЕТ-то обаче.В Агрина предлагат джанта 16 цола за алфа която е 7,5J с ЕТ 35.На тази джанта може ли да се монтира гума 205/50/16 и това да не е проблем при влизането в завои и т.н. и как би изглеждало това?Съществена ли тази разлика между 6,5J на стоковите и 7,5J.Въобще когато избирам джантите това J каква роля играе?
    Твърде много въпроси станаха,но искам да си избера хубави джанти за колицата и да не правя компромиси с нищо Поздрави на всички!
    колега,

    1. ако минеш от 16-ки на 17-ки ще има разлика, но няма да е толкова осезаема. Колата ще вози малко по-твърдо заради по-нископрофиланта гума, ще ти е малко по-тежък волана, но пък колата ще е доста по-стабилна, ако са ти хубави гумите.
    2.17-ка на 225 не би трябвало да ти опира в подкалниците, но не е и изключено.
    3. J е индекса на ширина на джантата. С 7,5 J няма да имаш драми.
    4. От качеството на джантата зависи колко често ще изправяш джанти. На OZ-тките за 3 години съм изправял джанта 2 пъти само.

    личния ми съвет е да си потърсиш 17-ки, защото това е оптималния размер за тази кола. 16-ките са й малки, а 18-ките са мааалко големи за нея. Също така бих ти препоръчал да си потърсиш джанта с възможно най-ниско ET. ET е показателят колко изнесена навън от главината е самата джанта. Понеже колите ни са ниски и широки ни трябва много изнесени джанти. Потърси ЕТ 20-25. Стойката на колата се променя значително. За разхода на колата не знам какво да ти кажа. Аз разода не го гледам по разбираеми прични, но в най-най-лошия случай ще е 0,5 литра. Като ускорение много зависи колко са тежки джантите

    това е май

    ПС - можеш да си потръсиш и 5х100 джанти с ексцентрични болтове. Стават идеално.

  11. #11
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    ЕТ20-25 не е ли много ? Няма ли да стане много изнесено и да опира в калници ,подкалници ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 172.jpg  
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  12. #12

    Default

    не. Аз зимата съм с 16-ки с ЕТ25 заради челюстите на спирачките и нямам никакви драми. Тая снимка дето си я дал подозирам че Пежото има фланци, а и джантите на дали на 6,5 - 7,5 J

  13. #13

    Default

    Не искам да слагам никакви фланци и не ми харесва джантата да е с малко ЕТ защото седи много навътре,така,че май се ориентирам към 6,5J 16цола 5 по 98 с ЕТ 35.Тези мерки значи са същите са като оригинални(стоковите шайби с 5-те кръга от фаза 2 )?
    Не ми допада идеята с 5 по 100 и ексентрични болтове.
    И в крайна сметка тези джанти Платин ги дават по каталог за Алфа Ромео 156,ще станат ли за моето ГТВ фаза 2?Главината същата ли е,централния отвор ще стане и с това ЕТ 35 не трябва да опира никъде нали?

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Не искам да слагам никакви фланци и не ми харесва джантата да е с малко ЕТ защото седи много навътре,така,че май се ориентирам към 6,5J 16цола 5 по 98 с ЕТ 35.?[/B]
    Някой те е объркал, с този размер си хлътнал здраво, с по-малко ЕТ25 джантата ще стои навън, а с това ЕТ35 ще стои по-навътре. Светлосивата е със 16 оригинални ЕТ-то не го знам, но е по-каталозите които четеш, тъмносивата е със 17/225/45, ЕТ25, 7.5J, 5x98 и на средната снимка тъмносинята 156-ца е със същия размер, сам прецени коя стои по-навътре. Имам снимка на която се вижда много ясно как стоят на двете коли размерите, но довечера като се прибера ще ти я пусна
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01328.jpg   DSC01819.jpg   DSC0150811.jpg  
    Last edited by Доко; 21-05-2010 at 14:55.

  15. #15

    Default

    колкото по малко е ЕТ-то толкова е по-изнесена джантата навън. За ексцентричните болтове - вярвай ми аз карам с 18-ки 5х100 с такива болтове вече 3 години и нямам никакви проблеме. Това не е побългаряване, а е опция която предлага производителя. В случая OZ Racing. За 2 мм разлика няма абсолютно никакви проблеми.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •