Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58

Thread: Ще купувам джанти-съвет от вас

  1. #16

    Default

    колегите вече са казали всичко по темата:
    по-ниско ЕТ = по-изнесена джанта, повече стабилност и по-красив вид;
    по-нисък профил гума = повече стабилност, по-твърда возия;
    по-широка гума = повече бензин (независимо какво ти разправят) а като се съчетае с по-тежки гуми + джанти (това зависи от самата джанта ама гумата е почти винаги по-тежка когато е по-голяма нископрофилна, демек вероятността да сложиш нещо по-тежко е значително по-голяма) това ще доведе до още повече бензин...

    аз бих помислил и над още две неща:
    1) карал съм другата ми кола с два комплекта джанти с разлика в ЕТ-то 12; с тези по-изнесените (по-малкото ЕТ) се завиваше значително по-трудно и с по-голяма дъга... сега като знам ГТВ-то как завива със сток, не ми се мисли как ще паркираш в градски условия с по-изнесените джанти;
    2) лично мое мнение е, че ако сложиш на колата по-големи джанти БЕЗ да и свалиш окачването ефекта визуално е силно негативен (колата на мен ми прилича на "голф кънтри") но това вече ти си преценяваш... не ти давам съвет, просто ти давам теми за размисъл, все пак не са малко пари едни такива джанти

  2. #17
    Старши алфист kpacuo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    548

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    вярвай ми аз карам с 18-ки 5х100 с такива болтове вече 3 години и нямам никакви проблеме. Това не е побългаряване, а е опция която предлага производителя.
    Тук подкрепям със две ръце Всичките джанти със които съм бил са били на 100мм , болтовете са си много добри и доста здрави, а и не много скъпи... 3лв/бр е добра цена според мен.
    Но все пак парата ще я дава колегата , така че той си знае най добре.
    Last edited by kpacuo; 24-05-2010 at 03:41.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by kpacuo View Post
    Тук подкрепям със две ръце Всичките джанти със които съм бил са били на 100мм , болтовете са си много добри и доста здрави, а и не много скъпи... 3лв/бр е добра цена според мен.
    Но все пак парата ще я дава колегата , така че той си знае най добре.
    Аз не правя компромиси с размерите и си купих чисто нови оригинални Платин п50 16-ки с точните размери Благодаря на всички които помагаха в темите за джанти

  4. #19

    Default

    честито
    айде дай снимки де...

  5. #20
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Ще използвам темата на колегата, за да задам 1-2 въпроса.

    В общи линии, искам да изнеса малко навън задните гуми на колата, защото ми стоят някакси неестетично навътре в калниците.
    Предполагам, че най-лесният вариант е, да си взема фланци, защото искам да си запазя оригиналните 16" джанти, понеже си купих чисто нови гуми и не ми се ще да сменям джанти+гуми.

    Та, какви са ми вариантите?
    Мерси предварително.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Ще използвам темата на колегата, за да задам 1-2 въпроса.

    В общи линии, искам да изнеса малко навън задните гуми на колата, защото ми стоят някакси неестетично навътре в калниците.
    Предполагам, че най-лесният вариант е, да си взема фланци, защото искам да си запазя оригиналните 16" джанти, понеже си купих чисто нови гуми и не ми се ще да сменям джанти+гуми.

    Та, какви са ми вариантите?
    Мерси предварително.
    Ами фланци бате, сам си отговорил. Твойте джанти са с офсет 35 или 42 , тоест хлътнали са навътре, аз съм с офсет 25, но на 17-ки и стои навън. Виж какъв ти е офсета и си вземи подходящи фланци да не прекалиш с изнасянето и да ти престърже в калниците.

  7. #22
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Добре, а как да разбера, какъв ми е офсет-а и как да си сметна, какви фланци ми трябват?
    Съжалявам за тъпите въпроси, ама тази материя не ми е много ясна.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  8. #23

    Default

    на самата джанта трябва да си пише ЕТ едиколкоси. Фланците или качествени от проверено място, или някой много добър стругар да ти ги прави. Ако са криви всичко заминава.

  9. #24

    Default

    и аз да добавя:
    1) не се препоръчва промяна на ЕТ-то с повече от 10 +/- от оригиналното (което в превод означава, че не е добре фланците да са повече от 1 см дебели), но ти си знаеш... не знам с 1 см дали ще видиш кой знае какъв ефект...
    2) тия стругарските работи аз бих ги направил само ако съм много зле с парите и за задните колела само... продават се перфектни дистанциращи фланци момо, спарко, омп и разни по-евтини от фирмите, производители на джанти.... ако искаш всичко да ти е 6 аз ти препоръчвам такива - цената не е чак толкова космическа а и са от много олекотен материал та няма да ги усети колата ти

  10. #25
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    и аз да добавя:
    1) не се препоръчва промяна на ЕТ-то с повече от 10 +/- от оригиналното (което в превод означава, че не е добре фланците да са повече от 1 см дебели), но ти си знаеш... не знам с 1 см дали ще видиш кой знае какъв ефект...
    2) тия стругарските работи аз бих ги направил само ако съм много зле с парите и за задните колела само... продават се перфектни дистанциращи фланци момо, спарко, омп и разни по-евтини от фирмите, производители на джанти.... ако искаш всичко да ти е 6 аз ти препоръчвам такива - цената не е чак толкова космическа а и са от много олекотен материал та няма да ги усети колата ти
    Aми и аз смятам да си взема "маркови".
    В Маргел, откъдето си взех гумите си имат цял каталог по модели, има и за GTV, та там ще поразпитам.
    И да, става въпрос само за задните гуми - предните са си ОК.
    Лошото е, че този офсет го пише отвътре на джантите, та не знам как ще го видя.

    A защо не трябва да са по-дебели от 1см.?

    Аз иначе гледах ЕТО ТУК. Има от 10 до 25мм.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  11. #26
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Не съм сигурен вече ,но помня ,че четох в алфаоунърс ,че фланци по малки от 12 мм не стават на колата. Беше отдавна и не помня причината поради която не стават
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Ами фланци бате, сам си отговорил. Твойте джанти са с офсет 35 или 42 , тоест хлътнали са навътре, аз съм с офсет 25, но на 17-ки и стои навън. Виж какъв ти е офсета и си вземи подходящи фланци да не прекалиш с изнасянето и да ти престърже в калниците.
    Значи оригиналния офсет на ГТВ 1999 година е ЕТ35,за джанти 16-ки.Например джантите 16-ки тел.шайба с 5 кръга(големите кръгове).
    Гледах на Ронал джанти,дават като тунинг вариант за ГТВ ЕТ25 пак за 16-ки.Не си взех джанти с ЕТ25 щото ме притесняваше дали ще станат,да не няква грешка,но изглежда няма грешка,това все пак е Ронал джанта,не на агрина ментетата и щом колегата е с ЕТ25 значи наистина няма проблем.Колега качи снимка да видим как изглежда и кажи впечатления кво стана с радиуса на завиване,маневреността,ускорението,топ скоростта и т.н.Джантата не е само гъзария,а важен компонент от колата,затова внимавайте като избирате.
    Аз много питах и в крайна сметка се спрях на класическото,маркови хубави джанти 6,5J защото няма да слагам по-голяма гума от 205,не искам да слагам по-нисък профил от 50% затова си сложих 16-ки и джантата ми е с ЕТ35 като на фабричните,но пак се усеща разлика.При висока скорост се усеща как вятъра леко бие в изпъкналите части на джантите,вярно охлажда дисковете по-добре,изглежда страшно красиво,но имам чувството,че със старите джанти,дори със зимните гуми 205/55 беше по-бърза.А уж сега съм с високо скоростни летни гуми Champiro GT Radial...

  13. #28

    Default

    имам едни фланци 5мм оригиналдъ и не ги ползвам. Ако искаш твои са.

  14. #29
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    имам едни фланци 5мм оригиналдъ и не ги ползвам. Ако искаш твои са.
    5мм изглеждат малко, ама ако не ти е проблем, може да се разберем нещо просто да ги пробвам, да видя какъв ще е ефекта.
    И или ще си ги запазя, или ще си търся по-големи.
    Благодаря.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  15. #30
    започва да се пристрастява The Dark Knight's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    49

    Default

    Мойте джанти с които купих колата са 7.5J/16 с офсет 25 джантите са OZ. Не опират никъде, колата стъпва добре и изглежда по-добре от оригиналните с оригиналните наистина гумите седят много навътре. Лично мнение

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •