Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: При какви обороти стартирате?

  1. #46

    Default

    Темата малко стара ама явно въпроса още си стои...
    Аз не разбрах за какво стартиране се пита, туй като по едно време се говореше за пазене на съединители и т.н... Ако е за състезания/дръпки и искаш да биеш не мисля, че трябва да го мислиш съединителя... Обаче пък и ако си очаквал някой да ти каже "алфа 156 с 1.8 мотор трябва да тръгва от 3268 оборота" пак няма да стане... В зависимост от всичките фактори, които са изредили колегите (гуми най-вече) и с тестване без да го пазиш тоя съединител, ще разбереш какви са максималните обороти на дадена настилка при които колата има "грип" тоест тръгва без да буксува - ето това са ти оборотите за старт фор дъ уйн!
    Ако ще щадиш съединители, скорости и двигател, тук вече си има универсална формула - тръгваш от около 1400 оборота (колкото да не изгасне на първа)

  2. #47
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Да,така е,само да вмъкна нещо от мен...
    Не е нужно изобщо да не въртиш,защото тогава ще ти забие муцуната,нужно е всичко да е в добри граници
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  3. #48
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Абе,как въртиш със 17-ка не ми е ясно....тва е 2.0 Т.С,той и на 15-ка върти трудно...
    Кой знае какви са гумите.Не е важен грайфера в случая
    Ако искаш пиши едно лично,тия дни съм си в Хасково,да видим защо така...
    Ем колега първите гуми седяха много време на всякакви условия отвънка без да се кара колата да приемем , че са кофти, ся взех други верно не са нови , ама то 700 лева за 2 гуми няма как , затова зех 2ра ръка , ама изглеждат запазени даже и цвета им беше добър. Иначе няма проблем да се видим , ама утре заминавам за Пловдив и ще си идвам в петък, ако си в Хасково тогава кажи да се разберем за час.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #49
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Да,така е,само да вмъкна нещо от мен...
    Не е нужно изобщо да не въртиш,защото тогава ще ти забие муцуната,нужно е всичко да е в добри граници
    Ясна ми е , ми за колегата по-горе всякак съм пробвал да го задържам съединителя да го пускам рязко ми върти си и доста стабилно, излгежда просто случвам на кофти гуми и това е .
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #50
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Е аз да допълня с " новите гуми "(2ра ръка) дето ги взех , след като прелетях в кратер на пътя мишелинките всесезонни 215/45/17 бях писал някъде горе, днеска на пълно суха настилка, при градуси около -2 , при настъпване на педала на газта до долу при 3000 оборота на 1ва , колата просто почна да върти и да се припълзва по асфалта. Незнам аз ли карам супер мошния ТС или просто съм огромен карък с гумите нз
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #51
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Ами с гуми втора ръка, не знам какво очакваш.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  7. #52
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Студено е времето. Каквито и гуми да сложиш ще върти. Няма как. Сложи нови гуми лятото и ще видиш, че няма да откине
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #53
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Има значение и къде се пробваш.. в града асфалта е супер изгладен, пробвай извън града.. В града въртя и като убода 3-та. Разликата извън и В града се усеща най-вече като караш мотор, ее.. ми тя задницата незнае къде се намира
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  9. #54
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Има значение и къде се пробваш.. в града асфалта е супер изгладен, пробвай извън града.. В града въртя и като убода 3-та. Разликата извън и В града се усеща най-вече като караш мотор, ее.. ми тя задницата незнае къде се намира
    Е да де ама аз не говоря за 2ра 7000 и да ръгам 3та или 1ва 7к и да ръгам 2раи да въртя, говоря си газта до долу на 3000 на 2ра без съединител
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #55
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е да де ама аз не говоря за 2ра 7000 и да ръгам 3та или 1ва 7к и да ръгам 2раи да въртя, говоря си газта до долу на 3000 на 2ра без съединител
    Ами явно ти е много мощна колата Време е да се организираш и да направиш едно посещение в София, за да се види дали проблема ти е от гумите(щот наще тука не въртят) или наистина е до пауър
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #56
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Ами явно ти е много мощна колата Време е да се организираш и да направиш едно посещение в София, за да се види дали проблема ти е от гумите(щот наще тука не въртят) или наистина е до пауър
    Ах само да сложа ГИто и ще посетя Софето , че имам мн познати там да ги видя. Иначе вероятно е от гумите ама са и големи де 17ки си ги върти без проблем. Иначе по колата общо взето като подобрение съм правил само чип, шайба и махнах катализатор-а по датчиците всичко съм сменил и свещи дензо, не е много ама имам много мерак да я видя на дино какво ще покаже ама скъпички са тия дино тестове...
    EDIT: Тук да вмъкна колко е точен дино теста на АлфаДиаг , че от доста време се каня да си взема 1 кабел за диагностика, и да си следя електрониката как бачка от време на време
    EDIT2: Също така имам много мерак ,да сложа 15ки и да видя как ще върви колата , че тези 17ки са си големички
    Last edited by CrazyElement; 03-03-2011 at 13:44.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #57
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е да де ама аз не говоря за 2ра 7000 и да ръгам 3та или 1ва 7к и да ръгам 2раи да въртя, говоря си газта до долу на 3000 на 2ра без съединител
    Много мощ, много нещо...чак замириса на конье
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  13. #58
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ах само да сложа ГИто и ще посетя Софето , че имам мн познати там да ги видя. Иначе вероятно е от гумите ама са и големи де 17ки си ги върти без проблем. Иначе по колата общо взето като подобрение съм правил само чип, шайба и махнах катализатор-а по датчиците всичко съм сменил и свещи дензо, не е много ама имам много мерак да я видя на дино какво ще покаже ама скъпички са тия дино тестове...
    EDIT: Тук да вмъкна колко е точен дино теста на АлфаДиаг , че от доста време се каня да си взема 1 кабел за диагностика, и да си следя електрониката как бачка от време на време
    EDIT2: Също така имам много мерак ,да сложа 15ки и да видя как ще върви колата , че тези 17ки са си големички

    Нямаш нужда от Дино...Като дойдеш ще се замериш със софийските алфи по 130-140коня(от дино графики) и сам ще разбереш колко си Първо да я видим колко върви с 17ки и читави гуми, а пък после мисли за 15ки...че на 15" е задължително да имаш добри нови гуми

    И малко темата...миналия ден правих на 202ра старт от място и тръгвах от 2500об. но имаше адско въртене...Отдавам го на - темп. и новите ми, но явно смотани гуми- Барум поларис....а на предишната кола имах толкова добри впечатления от 2 такива..
    Ето примера за смотан старт: http://www.youtube.com/watch?v=IsdM9VxIvHI
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  14. #59
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Нямаш нужда от Дино...Като дойдеш ще се замериш със софийските алфи по 130-140коня(от дино графики) и сам ще разбереш колко си Първо да я видим колко върви с 17ки и читави гуми, а пък после мисли за 15ки...че на 15" е задължително да имаш добри нови гуми

    И малко темата...миналия ден правих на 202ра старт от място и тръгвах от 2500об. но имаше адско въртене...Отдавам го на - темп. и новите ми, но явно смотани гуми- Барум поларис....а на предишната кола имах толкова добри впечатления от 2 такива..
    Ето примера за смотан старт: http://www.youtube.com/watch?v=IsdM9VxIvHI
    Е то на 15ки чисто нови мишелинкки струват , колкото 2ра ръка 17ки мишелинки , аз да реша да сложа 15ки по някаква причина ще е с нови гуми то е ясно , ама 320 лева всесезонната гума на 215/45/17 пък зиманта 420
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •