Results 1 to 8 of 8

Thread: 164 2.0 ts първоначално палене

  1. #1

    Default 164 2.0 ts първоначално палене

    от 2 дена при първоначално запалване независимо дали е сутрин или следобед двигателя запалва много усобенно сякаш нешто затяга за момент и после запалва с нещо като детонация все едно че палиш дизел със спрей през зимата после 100 пъти пали гаси няма никакъв проблем работи си нормално никакви излишни шумове

  2. #2
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Провери маслото да не е рядко и стартера.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Определено са втулки на стартера Колегата със затягащите лагери ме разби Колега мотора със затегнали лагери звучи като фуражомелка и определено изкарва максимум 700-800км
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4

    Default 164 2.0 ts първоначално палене

    със сигурност маслото е с добър вискозитет стартера също е супер - - доста ремонти през годините на разни комиони съм правил такава ми е работата. по скоро нещо или горивната смес е много богата за тези жеги или нещо някъде лъже. да допълня че модела е с две делка и без ламбда сонда иначе колата си върви перфектно горе-долу я поддържам добре тя ми е 3-та алфа и ми е слабост

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пазарджик
    Posts
    16

    Default Re: 164 2.0 ts първоначално палене

    имах проблем със паленето и се оказа температурния датчик на двигателя - иди на доктор да провери
    Алфа 164 2.0 Туинспарк 90г.- много дърта ама най запазена и стягана

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Колега,ако разбра намека на Бобо,ти в първото си мнение описа ,че върти трудно и затяга,а това няма връзка с липсата на гориво.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7

    Default

    за какво гориво става дума нещо не мога да разбера коментара -колата палеше по начина който съм описал, но този рпоблем вече е решен - а как точно няма да описвам защото пак ще триеш ... извинявай че вчера не ти честитих празника но не бях убеден във възрастовата граница - сега вече съм сигурен

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default Re: 164 2.0 ts първоначално палене

    Quote Originally Posted by zagato-1
    от 2 дена при първоначално запалване независимо дали е сутрин или следобед двигателя запалва много усобенно сякаш нешто затяга за момент и после запалва с нещо като детонация все едно че палиш дизел със спрей през зимата после 100 пъти пали гаси няма никакъв проблем работи си нормално никакви излишни шумове
    Аз пък установих,че помниш колко кокошките-2 минути! Виж шо си писал,бе,ей!А за твоя празник аз няма да забравя да ти честитя,не се притеснявай! Сега админите ще го сметнат за лични нападки,ама ти си го търсиш с боринка,брат ми!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •