Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 86

Thread: Взаимозаменяеми части на 155 с други модели и марки.

  1. #61
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Здравейте! Днес малко ми блокира алтернатора на Дедъра.
    Въпросът ми е дали алтернатор от алфов матор 1,8, 103Kw ще стане на Ланчуф 1,8 74Kw?
    Наздраве на всички!!!
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  2. #62
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Да си отговоря на въпроса- не става!
    Мерси.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  3. #63

    Default

    колеги, дано някой има опит в това..... кожен салон от Ланчиа Делта Интеграле с подгрев , сложен на алфа 155, всичко е ок напред назад и т.н. , само че къде да свържа буксата от под седалката .. има ли някъде по колата пуснати кабели, и ако да до къде и къде се намират... а, ако няма трудно ли става ? и също мога ли да проверя по ЕПЕР с номер на рама дали има пуснати кабели от завода.

    Last edited by Skyline; 16-11-2014 at 00:35.
    Virus Alfa

  4. #64
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Това ако не се лъжа са седалки от дедра, колкото до инсталацията, аз съм правил процедурата по прехвърляне. Под ръчната има изведен куплунг на всички бройки, от там нататък до всяка седалка си е отделна инсталация, която стига до едната седалка и през гредата в пода отива до пасажерската.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Това ако не се лъжа са седалки от дедра, колкото до инсталацията, аз съм правил процедурата по прехвърляне. Под ръчната има изведен куплунг на всички бройки, от там нататък до всяка седалка си е отделна инсталация, която стига до едната седалка и през гредата в пода отива до пасажерската.

    Да и аз нещо не бях сигурен ,че са от Делта, но сега като погледнах в нета, видях че са на Дедра. Значи все пак не е трудна работа. Ако има изведен кабел под ръчната ми трябват два кабела ( с две букси мъжки ) тъй като тези които излизат от седалките са женски май!?... за двете седалки ляво/дясно и съм готов?
    Virus Alfa

  6. #66

    Default

    Кабелите са намерени , тези от под седалките са си там и ок, тези под ръчната също, с куплунзите. Как да ги свържа сега... Кабел по кабел от всеки изход от буксата или ? Има ли как с някви преходници или нещо от сорта?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Virus Alfa

  7. #67
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Тъй ... Я да ва питам аз ... На 155-ца 1.7 туинспарк мога ли да сложа дискове с накладки и апарати от 145QV ... Само за отпред става въпрос

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  8. #68
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Тъй ... Я да ва питам аз ... На 155-ца 1.7 туинспарк мога ли да сложа дискове с накладки и апарати от 145QV ... Само за отпред става въпрос
    Ставало. Сменяш шенкелите, дисковете, апаратите и кормилните накрайници и трябва да е ок.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #69
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    всичко е налично без кормилните накрайници ... по-къси ли са или по дълги тези на 155-цата

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  10. #70
    Младши алфист pino77's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Elin Pelin
    Posts
    22

    Post един въпрос и от мен

    доиде време и аз да сменя некои части по колата и да ви попитам колеги дали мога да сменя карета заедно с полуоските -лява,дясна,а също така и носачите от Алфа 155 2.0 Т.С на Алфа 155 1.7 Т.С. каквато е моятал.И дали въобще от преното окачване на такава Алфа е съвместима с моятя 155 1.7 Т.С.
    Алфа ромео 155 1.7TS

  11. #71
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Да на 100%.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #72
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Здравйте, закупих поовехтяла 155-ца 2.0 T.S 16V - 150 к.с., и е се налага да подменя някои неща.
    Първо става въпрос за картера, дали става от 147 1.6 T.S 120 к.с., на пръв поглед изглеждат едни и същи, но все пак, да не стане нещо фал при подмяната, някой ако има на представа ще му бъда благодарен ако сподели.
    Също така дали металният капак на клапаните може да бъде подменен с такъв от 146 1.8 T.S., понеже ми изпадна един такъв прав като свещ в една автоморга и се чудя дали за в бъдеще да не си се запяся с малко нужни благинки за 155-цата.

    Поздрави, Цанко !!!!!

  13. #73
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Колега аз няма как да ти отговоря понеже незнам,но ми е чудно защо никой досега не ти е отговорил,при положение че си има хора каращи модела...иначе "приятно" ли върви...?

  14. #74
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Колега аз няма как да ти отговоря понеже незнам,но ми е чудно защо никой досега не ти е отговорил,при положение че си има хора каращи модела...иначе "приятно" ли върви...?
    Изключително, както на вървене в ниските така и на разход, за по-високите обороти направо те кара да се усмихваш като пребозал.
    4-та италианка ми е - първата алфа (време беше), искаше ми се боксер, но не харесах нищо, като вървене мога да го сравня с VFD мотора на фиат но на първи впечатления ми се вижда че може би на газ гори по-малко.

  15. #75
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    Сложих генерация от Дедра Заспа.. единствено ме дразни кривака с който завърва гърнето... като на стар дизеляк
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •