Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Присадки за масла

  1. #1
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Присадки за масла

    Това го намерих във форума на ФИАТ и мисля, че ще отговори на много въпроси и ще бъде от голяма полза за всички

    Присадки

    Както е известно, качеството на смазочните материали, и маслата в частност, може да бъде подобрено по два начина: подобряване на свойствата на базовите масла и легиране на смазочните масла с добавки (присадки). Присадките - това са синтетични съединения. Основна характеристика на всяко смазочно масло са неговите мазилни свойства. Подобряването на мазилните свойства на маслата и същевременно намаляването на триенето и износването в работещите механизми може да се постигне чрез легиране на маслата с противоизносни, противотриещи, антиокислителни присадки, модификатори на триенето и инхибитори на корозията. Сред основните присадки, влизащи в състава на съвременните многофункционални пакети, се открояват също миещите присадки (детергенти, дисперсанти), присадки за лепливост и присадките понижаващи температурата на "замръзване" на маслото.

    Противоизносни и противотриещи присадки
    Противоизносните и противотриещи присадки формират защитния слой на металическите части, вследствие на разлагането на активни съединения и тяхното последващо реагиране с метала. Противоизносните присадки работят добре при умерени температурни режими и налягания, докато противотриещите присадки функционират по-добре в екстремални условия.
    Молибденовият дисулфид и графитът са особени видове противоизносни присадки, известни на Запад като "anti-seize" присадки. Те формират защитния слой на металните части, покривайки ги с графит или молибденов сулфид. Такива типове присадки работят независимо от температурата и налягането
    Типичните области на приложение на противоизносните присадки са моторните масла, трансмисионните масла, тракторните хидравлични течности. Противотриещите присадки обикновено се употребяват в трансмисионните масла, приборните масла, течностите за обработка на метали и някои хидравлични течности.

    Модификатори на триенето

    Модификаторите на триене са присадки за смазочни материали, които се смесват с базовото масло, усилват природните свойства на маслото и намаляват триенето. Модификаторите на триенето намаляват износването и шума.
    Типичните области на приложение включват моторните масла, трансмисионните масла за автоматични скоростни кутии (ATF), течности за обработка на металите и тракторни хидравлични течности.

    Антиокислителни присадки
    Антиокислителните присадки, известни също като инхибитори на окислението, подтискат окислението на маслата, като химически преобразуват продуктите на окислението в неактивни съединения. Освен това, някои окислителни инхибитори взаимодействат със свободните каталитически метали (преди всичко с медта и желязото), за да предотвратят тяхното участие в процеса на окисление. Почти всички съвремени смазочни материали съдържат антиокислителни присадки в различни концентрации.
    Област на приложение: смазочни масла за тежки експлоатационни условия, дизелови и бензинови двигатели, които работят при високи температури и налягания, и изискват голяма концентрация на антиокислители, отколкото другите смазочни материали.

    Инхибитори на корозия
    Ръждясването и корозията са резултат от разяждането на металните повърхности от кислорода и киселинните продукти, което особено се ускорява в присъствието на вода и отлагания. Инхибиторите на корозия неутрализират киселината с образуване на защитен филм. Тези инхибитори трябва да действат в смазката и на повърхностите над течния слой.
    Областта на приложение включва моторни масла, течности за обработка на металите и консистентните смазки.

    Дисперсанти
    Целта на тази присадка се състои в това, да предотвратява образуването или да разлага вече образувани вредни продукти вътре в маслата. По такъв начин, дисперсантите неутрализират вредното влияние на тези продукти. Вредни продукти -това са различни замърсявания, вода, гориво, частици метал и продукти на деградацията на самото масло: шлам, лакови отлагания, продукти на окислението.
    Област на приложение на дисперсантите - масла за дизелни и бензинови двигатели, трансмисионни масла.

    Детергенти
    Детергентите са предназначени за измиване и неутрализация на вредните продукти. Освен това, детергентите формират защитен слой върху металните повърхности, за да предотвратят образуването на лакови отлагания и нагар. В двигателите те могат да намалят количеството на киселинните продукти на окислението. В качеството на основа за детергенти се използват такива метали като барий, калций, магнезий и натрий.
    Област на приложение на детергентите - масла за дизелови и бензинови двигатели и трансмисионни масла.

    Депресанти
    Точката на замръзване - това е най-ниската температура, при която маслото все още ще тече. За да може маслото да запази своята консистенция при ниски температури, в него се добавят депресанти. Тези присадки предотвратяват образуването на кристалите на парафина при ниски температури. За много рецептури, в частност тези, които съдържат модификатори на лепливост, въвеждането на депресанти не е необходимо, тъй като и другите присадки имат свойството да понижават точката на замръзване.
    Област на приложение: моторни масла, трансмисионни масла за автоматични скоростни кутии (ATF), течности за обработка на метали, тракторни масла, хидравлични течности и течности за промиване на двигатели.

    Модификатор на лепливостта

    Минералните смазочни материали имат тенденция да губят своята смазочна способност при високи температури заради загубата на лепливост. Модификаторите на лепливост се влагат в маслото, за да се съхрани удовлетворителна смазочна способност при по-високи температури. При ниски температури преобладават лепливите характеристики на базовата основа, докато при високите температури, модификаторът на лепливост поддържа лепливостта на нужното равнище.
    В допълнение към изброените видове присадки има и множество други, които влияят на една или друга характеристика на маслото.

  2. #2
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default "ДУРАЛЮБ"!!!

    ...полезна информация...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default


    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Според мен трябва да се използват добавки на нормални цени- от Шел, Лукойл или друго специализирано място. АЗ лично взимам една две от Билла, немска, антифракционна.
    Тия "чудесии", които струват по 80, 100 и повече лева са си най често чисто пазарни трикове за балъци. Ножове, хапчета, лосиони за коса, всичко по ТВ е супер, ама на практика.......
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by fred
    Според мен трябва да се използват добавки на нормални цени- от Шел, Лукойл или друго специализирано място. АЗ лично взимам една две от Билла, немска, антифракционна.
    Тия "чудесии", които струват по 80, 100 и повече лева са си най често чисто пазарни трикове за балъци. Ножове, хапчета, лосиони за коса, всичко по ТВ е супер, ама на практика.......
    говорими не ми пречиш
    QMI - благодарение на него не ми се счупи мотора и е в перфектно състояние обаче 80 лева
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    Quote Originally Posted by fred
    Според мен трябва да се използват добавки на нормални цени- от Шел, Лукойл или друго специализирано място. АЗ лично взимам една две от Билла, немска, антифракционна.
    Тия "чудесии", които струват по 80, 100 и повече лева са си най често чисто пазарни трикове за балъци. Ножове, хапчета, лосиони за коса, всичко по ТВ е супер, ама на практика.......
    говорими не ми пречиш
    QMI - благодарение на него не ми се счупи мотора и е в перфектно състояние обаче 80 лева
    Я сподели как щял да ти се счупи мотора и как ти помогна тая добавка? Спукан картер ли беше?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Да , спуках картера без да разбера на хепито на антоново , и карах до варна така и в варна като намалих тракаха клапаните щото нямаха масло.
    Но после я гледаха Gunter Racing в Варна и казаха че няма никакви поражения
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    Quote Originally Posted by fred
    Според мен трябва да се използват добавки на нормални цени- от Шел, Лукойл или друго специализирано място. АЗ лично взимам една две от Билла, немска, антифракционна.
    Тия "чудесии", които струват по 80, 100 и повече лева са си най често чисто пазарни трикове за балъци. Ножове, хапчета, лосиони за коса, всичко по ТВ е супер, ама на практика.......
    говорими не ми пречиш
    QMI - благодарение на него не ми се счупи мотора и е в перфектно състояние обаче 80 лева

    Темата е бая дъвкана и на други места, може и да е така, както казваш.Но в такъв случай, не дай боже може и другата добавка да свърши работа.Всеки вярва в каквото иска, някои леят куршуми и восък при врачки и твърдят, ме помага.
    Няма сериозна фирма, която да прави половинчасови клипове за "чудесата" на някакъв продукт.В такива случаи се ползват по сериозни издания, а не реклами то ТВ телешоп.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    а кой ти говори за реклами???
    аз казвам от опит , и от опита на други който са го слагали
    Ако караш екстремно значи трябва да намалиш триенето защото заминаваш в бокса за основенкето = е равно на добавка и то скъпа
    моята струва 80 лева а не 5 или 10
    мотора се третира се на всеки 80 000 км
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    Ако караш екстремно значи трябва да намалиш триенето
    Ами то маслото е точно затова, другите рецепти са с "психологически ефект" И замисли се след като едно от основните свойства на маслото е да измива всичко що не е чаркове, дали е възможно да просъществува 80000км добавка в двг. Защо се палите на тия щуротии?!? Резултата от "чудеса" винаги е един и същ

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    ,
    Quote Originally Posted by WhitePower
    а кой ти говори за реклами???
    аз казвам от опит , и от опита на други който са го слагали
    Ако караш екстремно значи трябва да намалиш триенето защото заминаваш в бокса за основенкето = е равно на добавка и то скъпа
    моята струва 80 лева а не 5 или 10
    мотора се третира се на всеки 80 000 км

    Освен теб, го казват и експретите в тая област? Повеже тия 80 000 ги разбирам от теб, някой друг колега тук и ТВ клиповете, а не от Аутобилд, Ричадрд Груев примерно /полумайтап полуистина/?! Аз пък ползвам за 7,50 лв., немска от Билла, а честно казано се съмнявам дали изобщо има някаква полза и от двете.
    Преди години познавах един, който мина 500 хиляди със Шкода 1000МБ без никакви добавки и зимни гуми, щото по Живково и летни нямаше, освен едни галоши на завод Г Димитров /и видинки, те бяха по добри/, да не говорим за коли, добавки, пасти, то и Тодор Колев го нямаше даже
    Спирам дотук, всеки да вярва в какво иска.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12

    Default

    Човека при който за първи път се возих на 156 през 99 беше сложил някакво масло мисля SX6000 - адски скъпо и беше във възторг от него.....след 2-3 години още един дето караше Алфе от доста време 5 часа ми чете лекция как това масло къртело отвсякъде, все си мисля да сложа поне един път......иначе редовно глезя двигателя с добавките на ЛикиМоли.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

    Default

    на коя фирма е това sx 6000
    Alfa Romeo 156-1,8ts

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    54

    Default

    Вярно е че темата е е дъвкана и предъвквана стотици пъти... Привържениците на неизмеримия брой знайни и незнайни присадки, предлагащи се на пазара, няма да се трогнат от негативните оценки - той пазара на това разчита. Пазарната икономика е велико нещо. Но американският тип пазарна икономика е просто затъпяващо велико нещо. Според един от нейните основни принципи всеки тъпак може да задоволява потребности. Това и правят повечето производители и търговци. Върховният номер е да създаваш потребности. Т.е. да изкараш на пазара нещо тотално безполезно, да проведеш една хипер яка рекламна кампания и хоп - създаваш нова потребност. И започваш да продаваш новия продукт. И да не забравяме нещо много важно - този нов продукт в никакъв случай не трябва да е евтин! Да не сте си и го помислили! Колкото по-скъп е и колкото по-гръмки слова са изписани по опаковката, толкова по добре се чувства средно статистическият потребител, изсипващ сумата за ценната придобивка.
    Нека вметна няколко факта. Уважаваните фирми за производство на масла дават маслата си за изпитания в съответни лаборатории (които не са толкова много в световен мащаб) и след това имат право да слагат на опаковките си означенията за класовете за вискозитет и натоварване. Тези изпитания включват работата на маслото в реална ситуация - респективно двигател или трансмисия, изпитания на всички параметри на маслото преди, след и по време на работния цикъл, пълно разглобяване на тестовите двигатели след изпитанието, измерване на валове, мотовилки, бутала и прочее елементи... Повтарям - това се прави в лаборатории, от много хора, които си разбират от работата. Не на една кола, на която да се сипят 5 литра масло и един ентусиаст да слуша от време на време мотора, да мръщи вежди и да казва с много разбиране - мноо яко. Така просто не става.
    Другата техническа недомислица - сипана добавка, която си стояла в мотора дори след 2, 3 или 4 смени на маслото, т.е. 50, 60, 80 или 100 хиляди километра. Извинете, но това просто не е така. С изливането на маслото се излива в кофата под картера всичко, което се намира в маслото. И всъщност като се замислим по-добре че е така, защото това което остава... ами то си е просто мръсотия.
    Извинявам се ако съм наранил нечии чувства, но това са фактите.
    Ако някой е настроен да приема съвети - карайте качествени масла и не поглеждайте към рафтовете с добавки. Надявам се да съм бил полезен /на някои/
    Alfa 156 1.8 TS
    FIAT Tipo 2.0 i.e. GT

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Темата е тотално объркана В първия пост се говори само за присадки, а в следващите се мятат в темата добавки. Правете разлика присадките са така или иначе в маслото - те са си част от рецептурата му. Базово масло+присадки = това което си го купуваш в 4л туба и наливаш в колата, а добавките са нещо съвсем отделно и гонят конкретен ефект в повечето случаи безуспешно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •