Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Въпрос за катализаторите на 166 2.0 ТС

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default Въпрос за катализаторите на 166 2.0 ТС

    Колеги,

    Преди години джамбазина от който закупих 166-цата ми каза, че тези модели имали по 3 катализатора. Никъде не успях да намеря потвърждение на тази информация, но наскоро ходих да ми го махат с тенденцията колата да върви по-добре и да гори по-малко. Сега ме съветват, че гърнето може все още да ми е запушено, защото резултата не се оказа задоволителен. Интересно ми е тогава, кой катализатор са ми махали, ако не този в гърнето ?? И дали наистина има нещо вярно, че тези красавици имат няколко катализатора ?

    Много бих се радвал, ако някой може и да ми каже къде ги лекуват (махат), и да си реша проблема веднъж завинаги. Колата се кара на газ, така че няма да ощетя природата особено.
    Alfa 166 2.0 TS 1999

  2. #2
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Катализатора е един и е първото гърне след меката връзка.Аз лично моя го резнах,заварих си едно гърненце със съ6тата форма и се успа.Продадох го за 80 лева а новото струваше 32.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    И аз го клъцнах моя преди 1седмица, сложих резонатор - звука си остана същия. Доволен съм от резултата, макар че промяната е минимална.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4

    Default

    На CF3 са три катализаторите до колкото знам....

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    На CF3 са три катализаторите до колкото знам....
    Май точно затова иде реч, а аз не съм сигурен мойто дали е CF2 или CF3. 99-та е 155 к.с. двигателя, мисля че трябва да е по-старото поколение, сиреч CF2. Има ли бърз начин за проверка ?

    Благодаря!
    Alfa 166 2.0 TS 1999

  6. #6
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    CF3- започват от октомври 2000г.
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  7. #7
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by Adon View Post
    Колеги,

    Преди години джамбазина от който закупих 166-цата ми каза, че тези модели имали по 3 катализатора. Никъде не успях да намеря потвърждение на тази информация, но наскоро ходих да ми го махат с тенденцията колата да върви по-добре и да гори по-малко. Сега ме съветват, че гърнето може все още да ми е запушено, защото резултата не се оказа задоволителен. Интересно ми е тогава, кой катализатор са ми махали, ако не този в гърнето ?? И дали наистина има нещо вярно, че тези красавици имат няколко катализатора ?

    Много бих се радвал, ако някой може и да ми каже къде ги лекуват (махат), и да си реша проблема веднъж завинаги. Колата се кара на газ, така че няма да ощетя природата особено.
    при мен извадиха половин кофа бетон с дупчици, но не знам от къде и разхода на бензин ми падна с близо 20 %, сега е 7,2 при 130 км/час,

  8. #8
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Колега на 155 конювата е един катализатора. Това е 1-вото нещо което махам на колата като я купя. На мойта алфа го махнах и сложих дебелостенна черна тръба, махнах и следващото гърне и сега съм само с последното голямото, което е за смяна и звънти леко. Колата свали 1 секунда от 30-100 с помоща на тези интервенции, засичана е с програмка с външен GPS и на един и същ път.

    П.С. .....................
    ================================================== ==============================
    p.p.s Следващият път като решите да си правите реклама в разрез с правилата на форума ще получите и полагащото се наказание
    pr_00f
    Last edited by pr_00f; 10-06-2010 at 12:42.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  9. #9

    Default

    Понеже ме дразниш с тая "грозна джанта" дето си я снимал/пък и даве на колата си я сложил?...кажи:при дизеляка предпоследното гърне не се ли води и то катализатор?Защото моя катализатор е махнат,ама тоя топуз ми се вижда бая голям,а не е кухо вътре.
    И ако взема да го махна ефекта какъв ще е
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Мани мани, толкоз са грозни, че само аз имам такива никои друг не си е купил такива боклуци
    Та по темата - не се сещам как е на дизела, по принцип катализаторите са си специфични и се познават лесно, но при мен пред последното гърне е едно триъгълно и именно след неговото махане имаше разлика във вървенето. Някой ден ще дойде времето да направя всичко от неръждавейка и едно спортно гърненце за финал
    Last edited by kartell; 07-06-2010 at 21:55.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  11. #11

    Default

    И при мен е триъгълно за това се чудя дали да не го махна.Иначе самият катализатор съм го махнал.тоест избушен е понеже цялата керамика беше раздробена и събрана на изхода на самият катализатор.Въпросът е:ако предпоследното гърне не е празно,то би следвало тази начупена керамика от катализатора да се е насъбрала в него.А ако не е само гърне а е катализатор/някакъв си/,направо да го махам.Патил съм много с изпускателната система на почти всички автомобили/от сервизи за гърнета/и сега ходя само в Ем-33.обаче там момчето не знае това гърне само заглушава или е катализатор.А и не сме го сваляли само за проба.

    П.П
    А какво си сложил на негово място?
    Тръба или...?
    Last edited by Linkestis; 10-06-2010 at 12:41.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Да тръба съм сложил дебелостенна.
    Не е катализатор, а си е гърне. Тия дни, ако ми остане време ще го резна да видя кой пее вътре
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  13. #13

    Default

    Пее 10-годишния оркестър...то се знае

    Ще е интересно да го снимаш
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Някой може ли да ми даде кординати на човек, който изкупува катализатори и на каква цена?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  15. #15
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Имаш лично
    Last edited by gigi; 12-06-2010 at 23:15.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •