Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: дрънчи

  1. #1
    Младши алфист andreeevbg's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Разград
    Posts
    18

    Default дрънчи

    здравейте колеги и аз се запалих по алфа 33 1.5 IE боксер като я купувах ме увериха че е полицейска версия но както и да е ,сутрин като запаля издрънчава като тенджера празна и след 2 5 сек спира карам само на газ защото на бензин не работи ,уж била след основен ремонт масло предстои да сменя ,та моля ако някой се е сблъсквал подобен проблем да пише

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами смени първо маслото и филтъра ама с хубави и виж картера как е.
    точка

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Не си блъскай главата!
    Дрънчи от повдигачите!
    Това е нормално!
    Като се напълнят ще се успокои!
    Карай си я!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Младши алфист andreeevbg's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Разград
    Posts
    18

    Default

    благодаря на всички за мненията смених маслото и филтъра всякаш утихнаха нещата

  5. #5

    Default

    Ако не я караш често е нормално да издрънчи като тенекия като я запалиш! Докато качи маслото, но винаги има едно но. Нормално ли е да се стече маслото до такава степен че да дрънчи при палене? Нека някой по конпетентен да каже.
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Като правих ремон на Алфи и му сложих нови повдигачи, дрънчаха тамън три месеца при палене.
    Обаче има разлика от дрънчене на повдигачите и на биелните лагери.Повдигачите звънтят, а лагерите брутално клопат!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Младши алфист andreeevbg's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Разград
    Posts
    18

    Default

    да това е като звънене просто като меден звънец ,но се сещам друго дали може да е инжектор ,защото паля на газ и уж трябва да бъдат излъгани но в първите секунди са на сухо и работят, до колкото разибрам като гледах под капака не видях емулатор има ТАП имам и други въпроси защото на бензин малко трудно работи помпата вие мирише на бензин отзад че и отпред но сигурно е друга тема ако трябва ме насочи на друго място
    Last edited by andreeevbg; 18-06-2010 at 21:26.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Дори и да не е карана седмица при запалване може за 10на да почукват повдигачите.По принцип на полусинтетиката и трябват около 20-сек да омаже навсякъде двигателя.При пълна около 10-сек.Но ти говориш за дрънчене.Не съм сигурен дали е от двигателя.Огледаи я отдолу по специално ламаринката над катализатора и тая на колекторните тръби отпред.Възможно е от първоначалната вибрация да закачат някъде.Пишеш по нагоре си сменил филтър.А бензиновият пипа ли го.Имам предвид това виене на помпата е лош признак.Мисля чи ти трябва и една добра центровка понеже изглежда не ти изгаря добре бензина.
    Last edited by valio 323; 19-06-2010 at 14:40.

  9. #9
    Младши алфист andreeevbg's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Разград
    Posts
    18

    Default

    значи по принцип всеки ден я карам по 20 км но основно на газ бензиновия филтър не съм го сменил но мисля че не е един филтър само ,значи на газ пали като е по топла иначе като е студена пали от 2 -3 път ,на бензин е под въпрос паленето, умирисва се отвсякъде на бенз и аз предпочитам да щракна ключа на газ и карам

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Не ....имах предвид че може би ти е запушен бенз. филтър и това да ти натоварва помпата.Самото и виене както казваш е първият признак че си заминава .А иначе за миризмата на бензин сигурно прокапва около свръзката някъде.

  11. #11
    Младши алфист andreeevbg's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Разград
    Posts
    18

    Default

    абе лошото е че трябва да се прегледа целия път

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    За филтъра, няма какво толкова да му мислите.Точно той е най-вероятния заподозрян.Ако нямаш нов, поне го свали и го промий и продухай.Може никога да не е сменяван.Както каза колегата, виенето на помпата подсказва, че е запушен.Друго,което ми идва на ум е някой да не си е играл с регулатора за налягане на бензина и да е прекалено натегнат.За всеки регулатор е индивидуално, но средно винтчето стои на около 1-1.5 мм навътре от ръба на леглото му.Ако е повече, пробвай да го отвиеш.Реглава му по принцип става най-добре на газоанализатор.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Младши алфист andreeevbg's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Разград
    Posts
    18

    Default

    аха виж затова не съм се сетил за регулатора на налягане .то какво представлява едно кръгло като вакум регулатор ли или греша,или трябва да махам рогата.

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Ще ги видиш на рейката са две кръгли.Едното има маркуче, което влиза в колектора.То е регулатора.Другото е демпфера. Тоя инжекцион е толкова наакан и толкова капризен на газ, че отдавна ми се заформя една идея, ама още не съм стигнал до там. Така и така ще я карам на газ, просто ще и изхвърля и боша и делкото и останалите простотии и ще шибна един инжекцион от 1.6. Може да вдигна малко налягането та да пали и се дотътри до някъде на бензин или нещо друго, ама като гледам Колев, как си здра задника да пише по проблема и колко е прав...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Младши алфист andreeevbg's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Разград
    Posts
    18

    Default

    аха ще погледна но трябва да намеря канал,иначе на газ си пали но е с изпарител на ловато електричически много много няма да я мъча на бензин докато не бутна тук та ме защото го опушва много бързо имам чувството че лее бензин в цилиндрите абе накрая знам че ще излезе велика простотия благодаря все пак че ми помагаш

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •