Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: Колата ожадня !!!!???

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default Колата ожадня !!!!???

    Здравейте приятели,
    Не съм писал и влизал тук от доста време, най вече поради липсата му. Едва в този късен час смогвам да напиша няколко реда.

    С моята Алфа се случва нещо доста странно, губи течност около литър в час (градско каране).
    Проблема започна преди около месес. Както знаете колата има газова и изведнъж антифриза изчезна и то на извънградско. Как съм се прибирал и доливал вода на всяка бензиностанция по пътя само аз си знам. за 150 км "изпи" около 10 л вода. Прибрах се закарах я на газаджия, казаха че е от испарителя, смених го. Проблема продължи. Закарах я пак и физически го премахнаха, пак водата изчезва.
    След това я закарах при много уважавания ни монтьор Румен, гледа я около час.
    Констатира следното :
    -Свечи чисти
    -Масло чисто
    -Теч не се вижда
    -От ауспуха вода не излиза
    -Температура нормална
    -Не надува разширителния съд - казанчето
    -Водата в казанчето постепенно изчезна
    -видимо маркучите са здрави и сухи

    И така сега карам на бензин и редовно доливам вода

    След дълги размисли стигнах до заключението, че вероятно е спукан някой маркуч на големия кръг, защото ако беше малкия още при първото налягане би почнала да пръска от "дупката" вода и щяхме да я видим, а сега се изчезва без следа, което ме навежда на мисълта, че може да има малка дупка която да пръска директно по горещия двигател и моментално да се изпарява.

    От друга страна, колата беше на антифриз, но при първото изчезване на антифриза не се замъгли предното съкло и нямаше характерната миризма, нямаше никакви следи, просто изчезна. Което според моето скромно мнение изключва радятора на парното.

    -ако това има значение: след констатирания проблем по време на прибирането ми контролирах парното непрекъснато, в момента в който задухаше студен въздух доливах вода. Колата не е прегрявала въобще, температурния датчик показваше нормални стойности както обикновенно.

    Ако ви хрумне нещо креативно, моля споделете.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  2. #2
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    не е нормално това или изтича от некаде, или я гори!!!!
    ауспуха като го пипнеш с пръст мазен ли е отвътре?

    ---------- Post added at 07:05 ---------- Previous post was at 07:04 ----------

    а и това с смяна на изпаритела ...........само си се набутал ,иди го биии този един боц

    ---------- Post added at 07:07 ---------- Previous post was at 07:05 ----------

    виж и маркучлето което загрява дросела и ти често прави мизерииии
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  3. #3
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko View Post
    Здравейте приятели,
    Не съм писал и влизал тук от доста време, най вече поради липсата му. Едва в този късен час смогвам да напиша няколко реда.

    С моята Алфа се случва нещо доста странно, губи течност около литър в час (градско каране).
    Проблема започна преди около месес. Както знаете колата има газова и изведнъж антифриза изчезна и то на извънградско. Как съм се прибирал и доливал вода на всяка бензиностанция по пътя само аз си знам. за 150 км "изпи" около 10 л вода. Прибрах се закарах я на газаджия, казаха че е от испарителя, смених го. Проблема продължи. Закарах я пак и физически го премахнаха, пак водата изчезва.
    След това я закарах при много уважавания ни монтьор Румен, гледа я около час.
    Констатира следното :
    -Свечи чисти
    -Масло чисто
    -Теч не се вижда
    -От ауспуха вода не излиза
    -Температура нормална
    -Не надува разширителния съд - казанчето
    -Водата в казанчето постепенно изчезна
    -видимо маркучите са здрави и сухи

    И така сега карам на бензин и редовно доливам вода

    След дълги размисли стигнах до заключението, че вероятно е спукан някой маркуч на големия кръг, защото ако беше малкия още при първото налягане би почнала да пръска от "дупката" вода и щяхме да я видим, а сега се изчезва без следа, което ме навежда на мисълта, че може да има малка дупка която да пръска директно по горещия двигател и моментално да се изпарява.

    От друга страна, колата беше на антифриз, но при първото изчезване на антифриза не се замъгли предното съкло и нямаше характерната миризма, нямаше никакви следи, просто изчезна. Което според моето скромно мнение изключва радятора на парното.

    -ако това има значение: след констатирания проблем по време на прибирането ми контролирах парното непрекъснато, в момента в който задухаше студен въздух доливах вода. Колата не е прегрявала въобще, температурния датчик показваше нормални стойности както обикновенно.

    Ако ви хрумне нещо креативно, моля споделете.
    при мен беше спукан радиатора и то в горната част, никой не го видя и един ден засмука въздух и ми попиля 1 бутало и чак до катализатора в ауспуха стигна водата,

  4. #4
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    при мен беше спукан радиатора и то в горната част
    Това е твърде вероятен проблем, щото теча отгоре на радиатора трудно се забелязва.
    БМВ-то ми така го купих с диагноза "спукана глава". По същия начин се държеше и горе долу толкова вода губеше за същите км.
    Last edited by Ilko Ivanov; 29-05-2010 at 10:33.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Здравей
    Време беше да се появиш под някаква форма макар и да не е за хубаво .
    Направо на въпроса .
    Долей я и я запали да загрее хубаво на място докато пусне вентилаторите .
    След това гледаш отпреде в ляво където е водната помпа дали няма да започне да капе - там ни е основния проблем по принцип . Може и да не се види добре защото понякога капе върху носача .
    Ако е капало от водно съединение върху нагорещени части на мотора си личи - започват да се отлагат едни подобни на варовик наслагвания от антифриза върху мястото където капе .
    Другото място от където прокапва 164 Т.С. е долу където се свързва водното съединение към радиатора - капе върху бронята и пак не се вижда лесно .

    И за бога не и слагай вода на загрят двигател - стават още по големи бели .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Дамм и аз я следя тази 164чка... бях при Румен, когато я докара и се търсеше проблема ...НО не се намери...

    И тогава го казах, но единственото логично обяснение е да капе някъде или върху нещо и водата да се изпарява и заради това да не я виждаме...

    Колата стоя 2 часа запалена и под немя нямаше грам,локва, вода и т.н....

    Да вземеш да налееш антифриз че да си проличи ли...Все пак от многоо време я караш на вода и може първоначално като е била с антифриз да не си усетил/видял къде изчезва изпарява и т.н..а с водата е друго...

    Пробвай

    П.П Колата на колегата е 164 2.0 ТС
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Изсипи няколко прахчета боя за яйца или боя за сладкиши и ще се види от къде тече.Има и специални оцветители за тази цел.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Благодаря на всички за съветите!
    Боби , няма ли опасност боята за айца или сладкиши да запуши нещо?


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  9. #9
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Разстваря се добре преди да се сипе . Има и готова разстворена боя за сладкиши но е слабичка .
    След като установиш от къде тече и го отсраниш източваш и промиваш цялата система много хубаво и зареждаш антифриз .
    Аз при мене го хванах зимата на снега - беше си позеленял от антифриза
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #10
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Аз откакто почнах да я карам с червения антифриз тайни няма - наясякъде където е излезнала и капка антифриз остава розово петънце...

    Ако с боите е безвредно ОК, но ако не е пробвай с чветен антифриз - веднага ще се види.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  11. #11
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Това с налягането в малкия и големия кръг, че било различо не е верно. В цялата охладителна система налягането е ЕДНАКВО /към текущия момент/,независимо дали е студена или на 100 градуса. А в кой кръг циркулира антифриза - това го прави едно елементарно устройство - термостата

    П.П. Карайте си колите само с антифриз - просто приятелски съвет. Иначе си приготвяйте мангизи за водни помпи, термостати и кранчета на парното.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Щом е безвредна за човешкия организъм боята за яйца и сладкиши, съмнява ме да е вредна за гума и алуминии.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Колега,след като поработи колата и достигне температура 30-40 градуса,опипай от край до край всички водни съединения,но за по-сигурно я качи на канал.Ще се намери къде е пробойната.И огледай много внимателно радиатора когато изстива.А,провери разширителния съд отдолу да не е спукан,яб съм дървото.Също виж и съединението на маркуча към радиатора на парното където отива,това са места,невидими на пръв поглед.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Колеги незнаете колко е трудно да се намери боя за яйца края на май, изкочиха ми очите от търсене по магазините. Но вече съм зареден с 2 капсули и чакам 2 дни да не вали за да изсъхне хубаво земята и да се заема с "боядисването"

    p.p.s знае ли някой в София къде е останала някоя от металните рампи дето седяха пред блоковете ,щото всичките дето ги знаех циганите ги откраднаха за старо желязо
    Last edited by Nasko; 02-06-2010 at 17:22.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Провери добре и разширителното казанче да не е пукнато отдолу ...
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •