Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Колата ожадня !!!!???

  1. #31

    Default

    части имам сякакви за Т.С. ,цените ще са символични
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Благодаря приятели!

    Боби, Маврут, върнахте ми надеждата!

    Боби тези цени от Стамболийски 155 ли са?

    Мавруте дай моля по конкретно цени-оферта,

    ще ти пиша лично събщение.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  3. #33
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    По-добре си вземи втора ръка съединител, отколкото нов ментак от Стамболийски...Пуснал съм ти и един ЛС...

    Виж питай и Румен колко пари ще ти вземе за труд, защото не са само цените на частите
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #34
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Да, цените са от Стамболийски 155 и са съвсем ориентировъчни.Не са качествени съединителите, но спокойно ще изкара 60-80'000км.За тези пари си струва. Аз карах с такъв и го смених на 80'000км. Съмнява ме,че ще и навъртиш за 2 години 80'000км.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #35
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Да, цените са от Стамболийски 155 и са съвсем ориентировъчни.Не са качествени съединителите, но спокойно ще изкара 60-80'000км.За тези пари си струва. Аз карах с такъв и го смених на 80'000км. Съмнява ме,че ще и навъртиш за 2 години 80'000км.
    Толкова ще изкара и един 2ра ръка ако бъде добре избран....Само че ще му струва 40-50лв. а не 150лв... Аз имам един втора ръка в перфектно състояние...пазя си го за мен...ама ако случайно не си намери на зор ще му го дам...излишно е да се набутва да си купува ментаци по 150лв.+150лв за труд...Отделно че те ще изкарат 80хил км. ама при бабешко каране

    Хубаво е все пак че има отзивчиви колеги и Наско се е почти навил да си я направи и кара
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #36

    Default

    На главата ако има някои и друг изгорял клапан, какво правиме? Масло, антифриз и труд са поне още 300 та кинта. По проста сметка глава 100-150лв. Гарнитури поне 100лв. и това милички е ако всичко надолу е наред. Водната помпа и термостата как ли изглеждат като Насето я е покарал на водица? Ако нямаш 500-600лв. не се закачай приятелски съвет, иначе рискуваш да си скубеш косите.

    За съединитела труда си е труд. Ако не сполучиш дали с менте или втора употреба колата спира да се движи или плащаш труд отново
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #37

    Default

    главата ако и има нещо мога да му дам читава за 80-90лв, съединитела не знам само как да го изкарам иначе и него за толкова пари щях да му го дам, с квото можем ще помогнем
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  8. #38
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Толкова ще изкара и един 2ра ръка ако бъде добре избран....Само че ще му струва 40-50лв. а не 150лв... Аз имам един втора ръка в перфектно състояние...пазя си го за мен...ама ако случайно не си намери на зор ще му го дам...излишно е да се набутва да си купува ментаци по 150лв.+150лв за труд...Отделно че те ще изкарат 80хил км. ама при бабешко каране

    Хубаво е все пак че има отзивчиви колеги и Наско се е почти навил да си я направи и кара
    Ми пич един съединител втора ръка може да не изкара и 20км! Жалко, че го изхвърлих моя, можеше да ти го дам да му навъртиш и ти 80'000км с бебешкото каране.При бебешкото каране предполагам отчиташ и факта, че съединителя с който съм карал е за Алфа 155 1.8 и въртящ момент от 168Nm, а на моя двигател е 258Nm! Не че нещо.. ама 100Nm в + не са хич малко ти как мислиш?Съединителя на Наско трябва да го натискаш с двата крака за да отдели.Можеш ли да му гарантираш, че и с твоя няма да е така?Можеш ли да му гарантираш, че пружините на феродовия диск не са омекнали? Или после ще има тема "Смених съединителя и колата подскча при тръгване". Нали се сещаш, че повторна смяна на съединител означава + 150лв за труд + новия съединител.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #39
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Моята кола случайно е 190Нм и случайно е същата като на Наско 2.0 8v...Това за въртящия момента на дизел,бензин 1.8 и 2.0 изобщо няма нищо общо по темата...Тааааа хубаво прочети какво съм писал и каква кола карам и т.н. Пак казвам, че нищо мое не предлагам...мога да услужа при краен финансов случай

    Иначе точно защото се сещам много добре, че труда е 150лв. му казвам да не рискува с некъв ментак за 150лв...Защото аз мога да ти кажа поне за 3 случая за що годе известни ментаци къдетои изкарват не по 80 а по 20хил км....Отделно че моя съединител не го мисли...щом съм си го запазил сам си правя сметката колко км. ще изкара...най-малко съм известен със стилът си на каране....Таааа мисля че Наско сам може да си направи изводите пък не е да не сме се видяли в сервиза...

    Отделно, че чистак нов съединител Valeo (made in France)за нашите коли струва 250лв....мисля че всеки уважаващ класиките търговец може спокойно да му пусне едни 15% тоест 210лв.....та смятай за разликата ...

    Не ме разбирай погрешно. Не си предлагам моя втора ръка(пазя си го за мен, нито съм го обявил за продан нито нищо), или пък нов...Ама просто достатъчно хора съм видял с такива съединители по 150лв. и идеята изоообщо не ми допада...

    Нека сам първо да си реши дали ще я прави тази кола и след това да му мисли Освен успех друго не мога да кажа...
    Last edited by VFTI; 17-06-2010 at 01:03. Reason: Първият абзац е добавен
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #40
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Друго имах в предвид с въртящия момент и различния съединител ама няма значение.За различни неща говориме.
    Не казвам, че искаш да си продадеш твоя, а че му предлагаш да купува съединител втора употреба.Това е като да си купиш маслен филтър втора употреба.
    Под менте съединител говоря за съединители евтини марки не Валео, Лук или Закс! Не ти говоря за Валео правено в Китай.

    Сменял съм съединител на 2.0 ТС Валео и много добре знам колко струва с отстъпките.Въпроса е дали ще може да си намери качественото Валео с многото остъпки или ще си купи китайското Валео на цената на истинското без отстъпките.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #41
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Принципно ВАЛЕО-то трябва да идава от Бурса. Там е завода. Ако е китайско - лошо.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Колеги-приятели,
    Май се намери проблема.

    Закарах я при поредния майтор, той я наду на 1 бар (като махна капачката на разширителния съд и от там) и след 7 часа под налягане колата постепенно изтива и почва да тече като малко поточе от радиатора, демонстритаха ми теча на другата суртин, студена и течаща, та май все пак не е гарнитура, а е радиатор.

    Сега съм в търсене на радиаторджия, ако имате някой от който сте останали доволни, споделете.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  13. #43
    164 TWIN SPARK nachkata's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    353

    Default

    Колега радвам се с две ръце за теб защото тоя филм с гарнитурите го преживях преди 4 месеца и знам колко ме заболя джоба.И си помисли преди да вземеш решение за тотална разпродажба на автомобила само ще кажа,че никоя друга кола на тези години не ми е доставяла такъв кеф до сега.

  14. #44
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko View Post
    Колеги-приятели,
    Май се намери проблема.

    Закарах я при поредния майтор, той я наду на 1 бар (като махна капачката на разширителния съд и от там) и след 7 часа под налягане колата постепенно изтива и почва да тече като малко поточе от радиатора, демонстритаха ми теча на другата суртин, студена и течаща, та май все пак не е гарнитура, а е радиатор.

    Сега съм в търсене на радиаторджия, ако имате някой от който сте останали доволни, споделете.
    По-добре късно, отколкото по-късно...
    Иди на "Кирил и Методий" 29 (ако се не лъжа за номера) - почти на ъгъла с "Раковски" от към пазара и от към центъра. Малка зелена ламаринена работилница след втората сграда отляво посока към пазара. Кирил Михайлов се казва човека и само с това се занимава. Доста железа са минали през ръцете му. Ако не ме лъже паметта - до преди 4-5 години оправяше картовете на Николай Върбицалиев. Имам и телефон 0888 689 115. Лошото е, че ако е радиатор може и да не стане с ремонт... Се си мисля, че нашите не се оправяха толкова лесно. Обади после кво е станало.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  15. #45
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Да използвам темата и аз да попитам за подобен проблем. Мойта алфа е 146 1.6т.с.
    Въпросната също губи антифриз, но много по бавно.Беше между мин и макс и за лятото е паднал под минимума. Дали това е в нормата или и аз да започвам да търся турбо мега мини отворчета?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •