Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Климатика, включва и изключва през 30-40 секунди?

  1. #16
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by vendinga View Post
    Къде в София се продават нови дехидратори, да си купя един и да се оправи климатика?
    Целия дехидратор ли трябва да сменяш или само филтъра на дехидратора? Щото целия е доооста кинти, а само филтърът (за 156 ФЛ) струва 112,0 лв. със смяната + диагностика. Аз като търсих филтър, нямаше никъде на склад и го чаках 1 месец по поръчка. Филтърът за 156 ФЛ специално става и за Х5, така че може би в магазините за БМВ да го имат. С филтър от друга кола, с избушен филтър или без филтър, системата не работи, това е проверено!

    П.С. На колко км. се сменя тоя филтър? При мен всяка година е запушен.

    П.С. В крайна сметка, 550 или 650 мл. фреон трябват?! В повечето каталози пише 650 мл., ама някой беше писал, че е грешка в каталога и затова по повечето сервизи се бъркат.
    Last edited by nikolaaaay; 30-05-2010 at 18:32.

  2. #17
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    П.С. В крайна сметка, 550 или 650 мл. фреон трябват?! В повечето каталози пише 650 мл., ама някой беше писал, че е грешка в каталога и затова по повечето сервизи се бъркат.
    Зависи дали си цф2 или цф3. В правилните каталози пише верните данни. Проверено. Демек ходете в сервизи дето си разбират от работата.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #18
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Най-сигурно си е от табелката на колата да се види количеството, май.
    При теб вероятно филтъра е в самия кондензър (радиатор), затова си имал проблеми с намирането. При по-старите не е така. Но определено не е нормално да се запушва постоянно. Друга причина за високо налягане (колко беше всъщност?) може да е лошо охлаждане. При мен повече от 16-17 бара не вдига, това на място.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #19
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Най-сигурно си е от табелката на колата да се види количеството, май.
    При теб вероятно филтъра е в самия кондензър (радиатор), затова си имал проблеми с намирането. При по-старите не е така. Но определено не е нормално да се запушва постоянно. Друга причина за високо налягане (колко беше всъщност?) може да е лошо охлаждане. При мен повече от 16-17 бара не вдига, това на място.
    Работи 10 минути нормално и след това вдига по спомени 25 бара и се включва няква защита, за да не гръмне компресора. При мен филтърът е вътре в кондензера, сферичен. Лошо охлаждане на кое?

    Добре, за 156 с вътрешния фейс и естествено ЦФ3 колко мл. е количеството? Ходил съм, както казах в рея МП и Импас. И в двата не можаха да я оправят.

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Работи 10 минути нормално и след това вдига по спомени 25 бара и се включва няква защита, за да не гръмне компресора. При мен филтърът е вътре в кондензера, сферичен. Лошо охлаждане на кое?

    Добре, за 156 с вътрешния фейс и естествено ЦФ3 колко мл. е количеството? Ходил съм, както казах в рея МП и Импас. И в двата не можаха да я оправят.
    Количеството е 550 гр.
    Това налягане най-вероятно идва от проблем с клапана към купето. Малко майстори ще ти кажат, че е той, защото смяната му изисква доста работа и не върви да ти кажат - клапан 80 лв., смяна 100 лв.
    Моят на Пунто-то беше спекъл миналата година, но ми казаха, че ако не отпусне до 1-2 месеца, ще трябва да го сменям. Вчера видях, че почти не играе стрелката и майсторът каза, че явно съм късметлия. Беше ми обяснено, че проблемът се явява при по-стари коли, на които дълго време не им е правена профилактика и са останали с малко масло и фреон.

  6. #21
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Преди 3-4 дни пълних на колега от сервиза - 650 гр. по табелката. Охлаждане на радиатора. Това с високото налягане на място ли го прави или и ако караш извън града?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #22
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Количеството е 550 гр.
    Това налягане най-вероятно идва от проблем с клапана към купето. Малко майстори ще ти кажат, че е той, защото смяната му изисква доста работа и не върви да ти кажат - клапан 80 лв., смяна 100 лв.
    Доста е вероятно. Тя колата е седяла дълго без да се кара през първите 5 години - 66 хил. км. и то в Белгия, където климатика едва ли е пускан изобщо. Аз също не обичам да го ползвам, щото колата умира буквално с него... Та, нищо чудно, да е блокирал тоя клапан, ма аз дадох на Рея-та 250 пари + 150 май за компресора, така че щях да се радвам ако беше само клапана.

    ---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Преди 3-4 дни пълних на колега от сервиза - 650 гр. по табелката. Охлаждане на радиатора. Това с високото налягане на място ли го прави или и ако караш извън града?
    Ми и на място и в движение го прави. То не се хваща лесно, щото първоначално работи нормално и изведнъж вдига налягането бързо. Тва с клапана ми звучи много логично, щот първия собственик в Брюксел е карал малко, там климатик не тряя, а колата има и люк, така че може да е спекъл верно.

  8. #23
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Ако си чел из форума някъде бях писъл за моята одисея с климатика.
    Та и при мен имаше подобен проблем със запушен дехидратор, и моя дехидратор е вътре в радиатора (кондензатора) В Рея МП, шапка им свалям, направихме следната процедура по мое желание:
    Дехидратора се вади много лесно (моя е цилиндричен, незнам какъв е твоя - писъл си сферичен ??? ) разглобихме го, извадихме силикагела, цедката я продухахме хубаво и след това разглобихме един друг дехидратор( незнам за каква кола беше), за да му извадим неговия силикагел и да го сложим в моя. Така си реших проблема, алтернативата беше цял радиатор в комлект с дехидратор който струваше по спомени над 500 лв.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  9. #24
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Да използвам темата ако може? Та имам следния въпрос: Когато говорите за включване -изкючване какво имате предвид. Нормално ли е, когато климатикът е включен на Auto, навън е около 22-25 градуса, аз съм му задал 22, а той мени температурата на подавания въздух през няколко минути (студен като от климатик с топъл като от парно)? През това време лампичката на AC/DC копчето си свети постоянно. Климатикът е от колата от подписа.

    Благодаря ви предварително
    Last edited by bochkata; 01-06-2010 at 11:39.
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  10. #25
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Нормално е.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  11. #26
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Дехидратора е сдал багажа при мен, трябва нов и всичко ще е ОК, системата си е чиста, но дехидратора е пълен с "каша"
    Сега стои въпроса, къде да отида в София за нов. Стария, мога да го взема за мостра.
    Мерси!

  12. #27
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    А ако почнете да не си спирате климатиците през зимата проблемите ще намалеят драстично. Това като допълненетие по темата.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #28
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    А ако почнете да не си спирате климатиците през зимата проблемите ще намалеят драстично. Това като допълненетие по темата.
    След като оправиха всичко и мен това ме посъветваха специалистите - по-често пускане през всички сезони. Било препоръчително особено за поостарелите климатици.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  14. #29
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    (моя е цилиндричен, незнам какъв е твоя - писъл си сферичен ??? ) разглобихме го, извадихме силикагела, цедката я продухахме хубаво и след това разглобихме един друг дехидратор( незнам за каква кола беше), за да му извадим неговия силикагел и да го сложим в моя. Така си реших проблема, алтернативата беше цял радиатор в комлект с дехидратор който струваше по спомени над 500 лв.
    Цилиндричен е и моя, но ти за кое говориш? За филтъра на дехидратора или за самия кондензер? Щото филтърът на дехидратора не е 500 лв. и се купува, като консуматив. Ако тоя гел е в него - пак ще го сменя, ама защо се запушва толкова бързо?! При мен в Рея-та също избушваха нещо и май беше точно тоя гел, но климатика не работеше добре с избушен дехидратор.

  15. #30
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Има два варианта на дехидратори единия я външен (на схемата 15 с кондензатор 1)и се продава като консуматив, а другия я вграден в радиатора(на схемата позиция 2) и не успях да го намеря като консуматив, а заедно със радиатора(кондензатора). Та ако си с вграден в радиатора както е при мен ти обясних какво направихме и как се оправи при мен, а ако твоя дехидратор е външен както е на схемата номер 15 си лесен- има ги и се сменя.
    на снимката ограденото с червено е мястото където се намира дехидратора на моята колата (т.е варинат 2 на схемата).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Dehidrator.jpg   dehidrator_kl.jpg  
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •