Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Климатика, включва и изключва през 30-40 секунди?

  1. #31
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by vendinga View Post
    Дехидратора е сдал багажа при мен, трябва нов и всичко ще е ОК, системата си е чиста, но дехидратора е пълен с "каша"
    Сега стои въпроса, къде да отида в София за нов. Стария, мога да го взема за мостра.
    Мерси!
    Защо трябва да "ходиш за нов"? Отиваш при свестен майстор и ти го сменя. На Дедрата например ми го смениха ТУК.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  2. #32
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Цилиндричен е и моя, но ти за кое говориш? За филтъра на дехидратора или за самия кондензер? Щото филтърът на дехидратора не е 500 лв. и се купува, като консуматив. Ако тоя гел е в него - пак ще го сменя, ама защо се запушва толкова бързо?! При мен в Рея-та също избушваха нещо и май беше точно тоя гел, но климатика не работеше добре с избушен дехидратор.

    Най вероятната причина за честото запушване ти е маслото , маслото за 134 е доста хидроскопично и ако един път системата по някакъв начин е седяла отворена по-дълго време после , и да смениш дехидратора , влагата от маслото после пак се найслоява в дехидратора и отново проблем , най вероято след смяната на още някой и друг дехидратор вече ще спре да се запушва .....
    А това което казваш ,че системата работи лошо без дехидратор е много странно , единствената логика е найстина да има много влага в системата и тъй като водата не е кондензиращ агент пречи на нормалната работата на хл. инсталация .
    Last edited by Old Fox; 02-06-2010 at 09:35.
    156 sportvagon 1.9jtd

  3. #33
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    Има два варианта на дехидратори единия я външен (на схемата 15 с кондензатор 1)и се продава като консуматив, а другия я вграден в радиатора(на схемата позиция 2) и не успях да го намеря като консуматив, а заедно със радиатора(кондензатора).
    На моята дехидратора е като на снимката, т.е. вграден в радиатора и филтърът му е консуматив. Отвива се черната капачка (при мен е метална) и се сменя филтъра, подобно на въздушен филтър. Не може заради един гел да се сменя целия радиатор.

    ---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

    Quote Originally Posted by speеdddddd View Post
    Най вероятната причина за честото запушване ти е маслото , маслото за 134 е доста хидроскопично и ако един път системата по някакъв начин е седяла отворена по-дълго време после , и да смениш дехидратора , влагата от маслото после пак се найслоява в дехидратора и отново проблем , най вероято след смяната на още някой и друг дехидратор вече ще спре да се запушва .....
    Днес седях в сервиза и я пробвахме повече от час. Системата работи повече от перфектно. Налягането седи 10-15 атм. Изобщо не се качва нагоре, така че дехидраторът не е проблем. Може клапанът към купето да се *бава само от време на време, но и това е малко вероятно, понеже тия клапани рядко проявявали такъв характер - или работят или не.

    ---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:04 ----------

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Зависи дали си цф2 или цф3. В правилните каталози пише верните данни. Проверено. Демек ходете в сервизи дето си разбират от работата.
    Тва за каталозите сигурно е така, ма количеството не зависи от двигателя, а от годината на производство.
    До 02.2002г. се слагат 650 гр.,
    след 02.2002г. (вътрешния фейслифт) - 500 гр.
    След като сложихме 500 на моята, направи 7,3 градуса за нула време и падаше още, но майсторът каза, че надолу е без значение. Това с филтър на купето на близо година.

    ---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    п.с. За райнона на София горещо препоръчвам този сервиз... Лично ползвам сервиза над 3 год.
    Координати на ЛС, че сервизът не си е платил такса "Реклама"
    Да, наистина изглежда доста точен човека, а и мисля че цените са съвсем прилични. Мерси!

  4. #34
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Дехидратор не намерих, все на поръчка са за момента, но си купих нова капилярка със цедчицата и действително моята беше замазана, сложих новата днес, а старата я измих, може и от нея да е бил проблема.Като има развитие ще пиша.

  5. #35
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by speеdddddd View Post
    Най вероятната причина за честото запушване ти е маслото , маслото за 134 е доста хидроскопично и ако един път системата по някакъв начин е седяла отворена по-дълго време после , и да смениш дехидратора , влагата от маслото после пак се найслоява в дехидратора и отново проблем , най вероято след смяната на още някой и друг дехидратор вече ще спре да се запушва .....
    А това което казваш ,че системата работи лошо без дехидратор е много странно , единствената логика е найстина да има много влага в системата и тъй като водата не е кондензиращ агент пречи на нормалната работата на хл. инсталация .
    При вакуумиране на системата влагат се изсмуква.Ако има влага може лесно да се разбере.При работа на прозорчето на дехидратора освен движението на течния фреон се виждат и много балончета
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #36
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    При вакуумиране на системата влагат се изсмуква.Ако има влага може лесно да се разбере.При работа на прозорчето на дехидратора освен движението на течния фреон се виждат и много балончета
    А ако нямаш наблюдателно стъкло да следиш течният фреон ? иначе за вакуумирането е така ,но има и много изключения , затова и много майсори слагат разни спиртни продукти , без да назовавам имена
    който се борят с влагата .

    33 nikolaaaay

    Незнам точно от кой модел ти е климатика
    Ако си с ресивер , значи имаш ТРВ ,демек терморегулиращ вентил ,той има осезател който отчита температури след края на изпарителя и според това отваря и притваря , демек работи постояно щом е включен климатика ! В другият случай е просто една дюза в самата тръба , по простият вариант .
    При вторият вариант няма чупене освен ако не се запуши , но тогава няма и да работи , при първият
    след време ТРВ-то си променя параметрите ако мога така да се изразя и почва да не отворя или пък да не затваря или да работи когато то си реши .
    156 sportvagon 1.9jtd

  7. #37
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    А от къде може да се закупят игли за зареждане?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  8. #38
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Колеги, от днес климатика работи. Дехидратор така и не намерих, но един приятел ми предложи да поразкачим системата и да видим дали пък няма запушване.Така и направихме, оказа се че надувайки с уста по маркучите, въздуха си минава свободно, имаше и игла в кутийка с мрежичка в една от тръбите, но си беше чиста. Сглобихме си всичко, този мой познат се занимава с хладилници, има манометри и вакуум помпа. Вакуумира системата, върза манометрите и пусна фреон, след малко запалихме колата и климатика тръгна, но по обичайния начин, тръгва и изключва след кратко време.Продължихме да допълваме фреон и климатика заработи стабилно, но на около 1000 оборота.Започна да духа хладно и спря да изключва, като подам газ, ниското налягане пада и компресора пак изключва, допълнихме още и така в един момент достигнахме до положение в което климатика си заработи и спря да изключва.По-точно изключва понякога но може би това е нормално. Мерих със стайния термометър температурата от духалките: 22 градуса навън, в купето беше около 26, запалих колата държах оборотите около 1800-2000 и за много кратко достигнах около 5 градуса, след това температурата падна малко под 5, може би 4,5 и компресора изключи. Пробвах го няколко пъти през деня. Иначе системата ми е точно тази http://karmannn.snimka.bg/automobile...9.18995680.big
    Имам ли ТРВ или не?
    Мерси!

  9. #39
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by vendinga View Post
    Колеги, от днес климатика работи. Дехидратор така и не намерих, но един приятел ми предложи да поразкачим системата и да видим дали пък няма запушване.Така и направихме, оказа се че надувайки с уста по маркучите, въздуха си минава свободно, имаше и игла в кутийка с мрежичка в една от тръбите, но си беше чиста. Сглобихме си всичко, този мой познат се занимава с хладилници, има манометри и вакуум помпа. Вакуумира системата, върза манометрите и пусна фреон, след малко запалихме колата и климатика тръгна, но по обичайния начин, тръгва и изключва след кратко време.Продължихме да допълваме фреон и климатика заработи стабилно, но на около 1000 оборота.Започна да духа хладно и спря да изключва, като подам газ, ниското налягане пада и компресора пак изключва, допълнихме още и така в един момент достигнахме до положение в което климатика си заработи и спря да изключва.По-точно изключва понякога но може би това е нормално. Мерих със стайния термометър температурата от духалките: 22 градуса навън, в купето беше около 26, запалих колата държах оборотите около 1800-2000 и за много кратко достигнах около 5 градуса, след това температурата падна малко под 5, може би 4,5 и компресора изключи. Пробвах го няколко пъти през деня. Иначе системата ми е точно тази http://karmannn.snimka.bg/automobile...9.18995680.big
    Имам ли ТРВ или не?
    Мерси!

    Според това което се вижда от снимката нямаш ! Ти имаш дюза . Позиция номер пет прилича на ресивер но в случая изпълнява коренно различна функция .(ресивер = ТРВ)
    Щом работи нормално не го мисли , било е хубаво ако твоя човек е имал и везна та да зареди точно количество фреон, но и по манометри с малко повече фреме се получават същите резултати.

    ---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    А от къде може да се закупят игли за зареждане?
    Какви точно игли търсиш ? тея дето са в самият щуцер на тръбата или такива дето се включват към тях за да се зарежда , второта не се нарича игла а "ханзел " нещо подобно на бързите връзки при сгъстеният въздух за боядисване ,пистолети и т.н
    156 sportvagon 1.9jtd

  10. #40
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    Иглите, които са в щуцера. Едната май изпуска. Имам познат, който може да напражи ремонта. За това не питам за серрвиз.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  11. #41
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Иглите, които са в щуцера. Едната май изпуска. Имам познат, който може да напражи ремонта. За това не питам за серрвиз.
    Да не правя реклама ,затова ще ти дам адрес на ЛС.
    156 sportvagon 1.9jtd

  12. #42
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by vendinga View Post
    Сега ходих пак до човека, закачи манометрите и ми показа на левияя манометър как пада налягането при повишаване на оборотите(което било сигнал че може да има запушване на системата) трябва да бъде сменен дехидратора и да бъде промита системата с азот.Това е заключението. Иначе, има табелка на колата, на която си пише да се използва фреон 134 и количеството 650 гр.
    Покарах я в това състояние, не изстудява хубаво и бая затормозява двигателя.Няма да го пускам повече, ще отида и на друго място да видим какво ще направят.
    Мерси на отзовалите се!
    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Малко ти е фреона, според мен!
    Quote Originally Posted by vendinga View Post
    Колеги, от днес климатика работи. Дехидратор така и не намерих, но един приятел ми предложи да поразкачим системата и да видим дали пък няма запушване.Така и направихме, оказа се че надувайки с уста по маркучите, въздуха си минава свободно, имаше и игла в кутийка с мрежичка в една от тръбите, но си беше чиста. Сглобихме си всичко, този мой познат се занимава с хладилници, има манометри и вакуум помпа. Вакуумира системата, върза манометрите и пусна фреон, след малко запалихме колата и климатика тръгна, но по обичайния начин, тръгва и изключва след кратко време.Продължихме да допълваме фреон и климатика заработи стабилно, но на около 1000 оборота.Започна да духа хладно и спря да изключва, като подам газ, ниското налягане пада и компресора пак изключва, допълнихме още и така в един момент достигнахме до положение в което климатика си заработи и спря да изключва.По-точно изключва понякога но може би това е нормално. Мерих със стайния термометър температурата от духалките: 22 градуса навън, в купето беше около 26, запалих колата държах оборотите около 1800-2000 и за много кратко достигнах около 5 градуса, след това температурата падна малко под 5, може би 4,5 и компресора изключи. Пробвах го няколко пъти през деня. Иначе системата ми е точно тази http://karmannn.snimka.bg/automobile...9.18995680.big
    Имам ли ТРВ или не?
    Мерси!
    .

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  13. #43
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    Колеги да използвам и аз темата за въпросче...
    значи филтъра на климатика ми е за смяна.. въздушният там който е под чистачките.. просто бях взел един по каталожен номер, чийто размери се оказаха, че не отговарят и е по голям.. та ще го сменя но започнаха да ми се запотяват стаклата в купето като псуна топлото. Казаха ми, че проблема сигурно е филтър дехидратор . Мислите ли че е това или имате и други идеи? Възможно ли е от другия филтър да се получава? В axm-auto не видях такъв филтър дехидратор ..от къде може да се намери? Кажете свестен сервиз за климатици в софия да си сменя евентуално и двата филтъра!
    Благодаря!


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  14. #44
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, дехидрататора е на пътя на фреона и служи да улови влага появила се от някакво леко разхерметизиране на системата. при нас конденз по стъклото се получава от запушени канали за отвеждане на дъждовната вода там при тоя филтър който си гледал. ако конденза е мазен, значи изтича антифриз някъде или от кранчето или от радиаторчето на парното.
    точка

  15. #45
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    това с антифриза го отхвърлих след като реших, че е мазен но отбелязах на казанчето нивото и след 4 месеца няма мърдане(или е незабележимо)... а как да си проверя тия каналчета.. или да си ида на майстор като пич?


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •