Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: 166 vs 159?

  1. #1

    Default 166 vs 159?

    Здравейте, имам 166ца но от известно време завистливо гледам след 159 ките.Въпроса ми е към някой който е карал и двете и евентуално може да ги сравни.
    159 ката по стабилна ли е на пътя и като цяло как се държи в сравнение със 166?Гледам разни ревюта но я сравняват с други коли които аз не съм карал. Общото впечатление е на доста стабилна кола, така ли е наистина?
    Струва ли си да си продам старата алфа за 3-4 хиляди и да дам повече от 20 за 159 ката?
    И още един въпрос.Червения цвят на арматурното табло не е ли малко неприятен вечер?

  2. #2

    Default

    по-стабилна е, просто позволява по-висока скорост в завой... а сама по себе си 159 е невероятно стабилна, като залепена е за пътя

    относно цвета, не знам защо реши, че е червен, при положение че само стрелките са червени, а цифрите са бели

    самия дисплей по средата на борд. компа е червен, ама той е червен на огромна част от колите


    сегааааа

    относно комфорта - ако не си с 16ки, 159ката е доста по-твърда от 166

    самото купе е много по-тясно, колата може да е със същите габарити, но просто са и много дебели вратите и предния капак е дълъг колкото отсечката сл.-бряг - бургас

    ако караш 2.4 jtd , каквато и 159ка да вземеш се приготви за минимален разход 9.3 в града - при това от малкия дизел... за 2.4 jtdm ще ти отиде на 10-11

    166 за 3-4 хиляди, едва ли, поне 6-7-8 според мен според зависи състоянието можеш да й вземеш

    като се сещам ще пиша още

  3. #3
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Тука е малко трудно сравнението,защото са коли от различни класове,159 е по-спортно ориентирана,докато 166 е по-комфортна,159 е по-тясна на задните седалки от 166,отпред мястото е горе-долу еднакво,159 не съм карал и не мога да кажа за возията,за обезшумяването как са,в 166 са на много високо ниво,материалите в интериора и на двете са доста добри.А като цяло и двете коли са уникални сами по себе си,така че аз съм на мнение кое те влече повече,не толкова прякото им сравнение
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    От кой град си колега THOR? Отиваш на среща, возят те в 159 и си решаваш. За 159- от бензиновите варианти само 3.2 си заслужава, просто купето е тежко. Така, че по- добре е дизел. За стабилността- ами стабилна си е с новата платформа, окачване и с тези системи за стабилност. Перфектно е обезшумена- за да си чуя мотора трябва да отворя прозорците. Босе-то е върха.Уредите нощно време светят убийствено. На мене лично ми се струва по-тясна дори и от 156- вратите са дебели, средната конзола е широка, понякога ми се подпират краката в еърбега за коленете на водача. Цените на частите май още са доста високи, а и се чака за доставка. Ако трябва да бъдеш практичен и разсъдлив, караш си 166-та още 1-2 години, с надеждата че цените на 159 ще паднат след като вече излязоха 159 турбобензините и ще има наличност на части и читави диагностици с апаратура. Сякаш аз бях практичен, ха-ха. Ама Алфа се купува със сърце!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by THOR View Post
    ...Струва ли си да си продам старата алфа за 3-4 хиляди и да дам повече от 20 за 159 ката?...
    На тоя въпрос няма кой да ти отговори! Шегувам се, просто това е индивидуално решение, което зависи от финансовите ти възможности, личните ти нужди, плановете ти за бъдещето и т.н. (така може да стигнем до жената и тъщата ).

    Въпросът трябва да се раздели на 2:

    1. Дали да сменяш старата кола с нова; и

    2. Ако да, каква да е новата.

    По т.1: Хората обикновено подхождат грешно към такова решение и не могат да си направят сметката. А сметка те се прави така:

    а) преценяваш колко пари можеш да отделяш годишно за издръжката на кола;

    б) смяташ годишната издръжка на едната и на другата по следната формула: цена на покупка - очаквана цена на продажба след N години + разходите за тези години (примерно: средно 2 гуми на сезон, разход на гориво * очаквания пробег, застраховки, разходи за ремонти и обслужване и т.н.) и делиш на N.

    в) решаваш кой вариант те удовлетворява повече.

    Чрез тази формула може също да прецениш коя година кола да си вземеш. Примерно, 159-ка 2005 ще ти излезе много най-евтино, такава от 2007-8 по-скъпо, а нова от магазина - най-скъпо, но оттам нататък следва да прецениш останалите + и -, вкл., че в магазина можеш ти да си определиш ниво на оборудване, екстри, цвят (тук ще се намесят жената и тъщата, ако имаш такива ).

    Конкретно за 166 с/у 159 не мога нищо да кажа, освен че са от различни класове, но и различни поколения (имам предвид технологии, оборудване и т.н.). Ако нямаш проблем да влезеш в по-долния сегмент и имаш финансовите възможности и мерака - действай.

    Успех!
    Last edited by Коки; 01-06-2010 at 12:20.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #6
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    166 е по-голяма и на задните седалки има повече място и са "по-излегнати" при 159 за да застанеш добре зад волана на задните седалки не може да седне никой освен дете... облегалките са изправени при 159 интериора е по-съвременен докато при 166 е много готин ретромодернизъм за мен 159 е много як автомобил особено във версия комби - това е, което мога да кажа аз, не е особено съществено
    Tormentvm In Dvm Demens

  7. #7

    Default

    Благодаря ви за бързите отговори.Знам че всичко е субективно и най добре е да караш една кола сам за да я оцениш.Просто исках малко предварителна информация.Може би ще отида на някой събор (от Бургас съм) за да поогледам 159 ките.Или ще се запиша на тест драйв за нова.
    Много ме кефи дизайна на 159 и ако е наистина много стабилна на пътя съм сигурен че няма да съжалявам.
    Това за мястото на задните седалки беше уместно защото съм доста дълъг и по принцип в друга кола трудно седи човек зад мен.В 166 цата има достатъчно място.
    А относно цените, мисля че не мога да и взема кой знае колко пари първо защото има козметични забележки и не е в перфектно състояние пък и с тази криза цените много се изсипаха.
    Досега не съм имал дизелова кола.Карал съм 4-5 пъти дизел и ми прави впечатление че колкото и да хвалят новите дизели не вървят като бензинова кола.Но ако е тежичка както казвате и има по голям разход почвам да се замислям за дизел.Читав ли е дизеловия двигател или ще бера ядове?

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by THOR View Post
    Благодаря ви за бързите отговори.Знам че всичко е субективно и най добре е да караш една кола сам за да я оцениш.Просто исках малко предварителна информация.Може би ще отида на някой събор (от Бургас съм) за да поогледам 159 ките.Или ще се запиша на тест драйв за нова.
    Много ме кефи дизайна на 159 и ако е наистина много стабилна на пътя съм сигурен че няма да съжалявам.
    Това за мястото на задните седалки беше уместно защото съм доста дълъг и по принцип в друга кола трудно седи човек зад мен.В 166 цата има достатъчно място.
    А относно цените, мисля че не мога да и взема кой знае колко пари първо защото има козметични забележки и не е в перфектно състояние пък и с тази криза цените много се изсипаха.
    Досега не съм имал дизелова кола.Карал съм 4-5 пъти дизел и ми прави впечатление че колкото и да хвалят новите дизели не вървят като бензинова кола.Но ако е тежичка както казвате и има по голям разход почвам да се замислям за дизел.Читав ли е дизеловия двигател или ще бера ядове?
    Единственият правилен избор за двигател на 159 е дизеловият, не че и за 166 не важи същото. Ако твоята 166-ца е 2,0 ТС не виждам за какъв вървеж говориш, и с какви дизелови автомобили си го сравнявал
    Доколкото знам, другаде са проблемите на 159 - рейката.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9

    Default

    звънкай някой път да те повозя пък и може да покараш, да видим какво не му харесваш на тоя дизел

  10. #10

    Default

    Нямам желание да влизам в спорове кое е по добро дизел или бензин нито пък имам кой знае какъв опит с дизелите.Вярно че 2TS е малък за тази кола и не е кой знае каква бегачка но с ръка на сърцето трябва да си кажа че е динамична за такава голяма кола дори и с този двигател.Дето имаше една песен "бай мангал е пръв на светофара", а и извън града просто не се притеснявам когато трябва да изпреварвам.Знам че вляза ли във по високите обороти върви достатъчно.
    При дизела трябва да е дори по добре защото мощността я има още при ниските обороти но някакси субективното усещане е че не реагира толкова бързо като дам газ.Пак казвам нямам голям опит с дизелите може просто на такива да съм случил.

    Определено ще покарам дизел 159 преди да реша какво да купя.

  11. #11
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by THOR View Post
    ...някакси субективното усещане е че не реагира толкова бързо като дам газ...
    С това се свиква лесно. После е голям кеф.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  12. #12

    Default

    я ме кефи да я сритам и тя недоволно да изрипа изведнъж, да ми залепи главата за облегалката и да изреве гърлено ОООООЩЩЩЩЩЕЕЕЕЕЕЕЕ

    и това всичкото без да минава границата от 12/100 и 4500 оборота

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post

    относно цвета, не знам защо реши, че е червен, при положение че само стрелките са червени, а цифрите са бели
    защото са червени
    Бели са само на 159 TI модификациите, всички останали са с червени. НА мен никак не ми пречи, даже напротив - много е приятно.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    защото са червени
    Бели са само на 159 TI модификациите, всички останали са с червени. НА мен никак не ми пречи, даже напротив - много е приятно.
    е мойта е lusso не TI

  15. #15

    Default

    белия циферблат е допълнителна екстра струва към 150лв независимо от обурудването за самия модел иначе в TI са бели мисля.моите също са червени и е доста приятно наистина.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •