Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Конверсии на инжекциони към карбуратори

  1. #16

    Default

    Значи може да стане номера с помпата но трябва с редуциращ клапан да се направи налягането на 0,3 бара ... иначе ще я дави и поплавъците няма да могат да затварят иглите и за това най безболезнения вариянт е редуциращ клапан и рагулираш на 0,3 бара и си свиркаш от карбовете има обратна връзка към резервоара поне при мойта има

  2. #17
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by valentino View Post
    Аз ще спамя вижте какво видях искам я веднага днес ще я сънувам сигурно: http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=b22djl1ptqhg#
    Чак пък да я сънуваш, няма нужда. Тия 156 к.с. ако не са от динографика, са много под въпрос.
    Гледам в подписа, че си с 40-ки карбове, мо от завода колата не е така, сменял ли си ги или нещо друго е правено?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #18
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Така е закупена BOBI_33 баща ми я докара през 1993 година от Италия там ако са я пипали нещо но си е така с 40ки
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    помпата на инжекциона е на 3 бара, няма смисъл да се ползва тя. от моноинжекцион също не става, те са на 1 бар. най-добре обикновена ел помпа за карбуратори.

    тука в търново има един чичка с 33-ка с двигател 1,6 от 145 и карбуратори но работи само на газ за това си е купил и 146 2.0
    точка

  5. #20
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    А според мен ,няма смисьл да се разваля инжекциона на боксера освен ако не си намерил карбуратори над 40-ки.Плюсьт им ще е,че ще трьгва по добре в ниските,а на високи ще тьпче на място
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  6. #21
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    А според мен ,няма смисьл да се разваля инжекциона на боксера освен ако не си намерил карбуратори над 40-ки.Плюсьт им ще е,че ще трьгва по добре в ниските,а на високи ще тьпче на място
    Над 40-ки на 1.7 ще има смисъл само ако е 16V и се сложат сериозни валове с повече градуси и повдигане за 2 бона и то ако се кара на 8000+ об./мин.
    А и първите по размер по-големи от 40-ки са чак 44 mm.

    Аз си мисля, че с 4 двойни 36-чки може спокойно да се подкара 5-6 литров осмак(т.нар. "small block V8") и да вади макс. мощност още на 4500-5000 об.мин.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  7. #22
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    А според мен ,няма смисьл да се разваля инжекциона на боксера освен ако не си намерил карбуратори над 40-ки.Плюсьт им ще е,че ще трьгва по добре в ниските,а на високи ще тьпче на място
    Над 40-ки карбове въобще няма смисъл. Този мотор не може да засмуче повече въздух през тия клапани ако ще и 50-ки карбове да сложиш. А относно тръгването в ниските ще е най-добре да са карбовете 36-ци. С тях ще върви добре в целия диапазон. Все пак имайте предвид, че става въпрос за мотор с кубатура 1712 куб. см.
    2.0 ТС 16В засмуква от 1 дросел с диаметър 50 и няколко милиметра и му е достатъчно, при условие, че върти и до по-високи обороти.
    Last edited by Bobi_33; 11-06-2010 at 00:03.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #23
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Над 40-ки карбове въобще няма смисъл. Този мотор не може да засмуче повече въздух през тия клапани ако ще и 50-ки карбове да сложиш. А относно тръгването в ниските ще е най-добре да са карбовете 36-ци. С тях ще върви добре в целия диапазон. Все пак имайте предвид, че става въпрос за мотор с кубатура 1712 куб. см.
    2.0 ТС 16В засмуква от 1 дросел с диаметър 50 и няколко милиметра и му е достатъчно, при условие, че върти и до по-високи обороти.
    За клапаните си прав че са малки,но при нас един приятел участва вьв рали крос сьс 145-ца боксерка,като за да влезе в клас до 1.6 се наложи да слага някакви 16клапанови бутала от фиат(84 мм.) и може да се каже че мотора си беше 1.6 16в.,като главите им беше разпробил сериозно отворите,та с какви ли не алфови корбуратори не я проба,е не и не,ще кажа само че в момента колата е с45-ци(даде 2 бона за тях,и то 2-а у-ба.,някави червени такива ама човекьт от които ги е взел казал че всичко трьгвало с тях)и дава 15,5и6 което според мен е добре,ама все пак нека и др.колеги споделят мнение,това е моето,ще гледам да кача някоя др.снимка на вьпр.145
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  9. #24
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    За клапаните си прав че са малки,но при нас един приятел участва вьв рали крос сьс 145-ца боксерка,като за да влезе в клас до 1.6 се наложи да слага някакви 16клапанови бутала от фиат(84 мм.) и може да се каже че мотора си беше 1.6 16в.,като главите им беше разпробил сериозно отворите,та с какви ли не алфови корбуратори не я проба,е не и не,ще кажа само че в момента колата е с45-ци(даде 2 бона за тях,и то 2-а у-ба.,някави червени такива ама човекьт от които ги е взел казал че всичко трьгвало с тях)и дава 15,5и6 което според мен е добре,ама все пак нека и др.колеги споделят мнение,това е моето,ще гледам да кача някоя др.снимка на вьпр.145
    Здравейте ,дано не досаждам но си мисля че всеки един
    атмосверен двигател както и да е подготвен ТОЙ дори и за 16 в двигател и дори с компромиси в наклона на портовете без валове със променен лифт не може да носи на 45 карбове само по себе си по големият диаметър и по голямото количество въздух ,предполага по високи обороти но не винаги
    има формула за изчисляване динамиката на газовете и скоросттта която е определяща в случая за зареждането

    тънка ивица ПАраноик
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by madboy View Post
    Здравейте ,дано не досаждам но си мисля че всеки един
    атмосверен двигател както и да е подготвен ТОЙ дори и за 16 в двигател и дори с компромиси в наклона на портовете без валове със променен лифт не може да носи на 45 карбове само по себе си по големият диаметър и по голямото количество въздух ,предполага по високи обороти но не винаги
    има формула за изчисляване динамиката на газовете и скоросттта която е определяща в случая за зареждането

    тънка ивица ПАраноик
    Писах ти к'ъв си, ама да допълня и аз.
    Няма как да имаш клапан 30мм и да шибнеш карбове 40мм и нещата да станат. То карба е проста система. Минава въздуха през най-тясното и там се получава разреждане и засмуква бензин. Като са клапаните по-малки, не може да засмукат толкова въздух, че той да създаде достатъчен поток, та да стане засмукването.
    Няма засмукване- няма оргазъм.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •