Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Дайте малко съвети за тая джаджа...

  1. #1

    Default Дайте малко съвети за тая джаджа...

    .....значи една аверче се връща от Ингланд, и може да ми вземе за около 100 лв - (125 лв с кабелите), ей тоя усилвател......интересува ме заслужава ли си, това само към бас каса ли се вързва, или и към останалите колони, изобщо каква работа мое да ми свърши - мислех за малко ъпгрейд на музиката поне в едната кола, имам някакви фешън колони дето взех от една "англичанка" с пищялки към тях даже, но нямам суб.....както и да е.....
    Съвети и мнения....
    http://www.theloudest.co.uk/?section...product_id=104
    http://cgi.ebay.co.uk/3000w-Car-Ampl...item439be27d52
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    .....значи една аверче се връща от Ингланд, и може да ми вземе за около 100 лв - (125 лв с кабелите), ей тоя усилвател......интересува ме заслужава ли си, това само към бас каса ли се вързва, или и към останалите колони, изобщо каква работа мое да ми свърши - мислех за малко ъпгрейд на музиката поне в едната кола, имам някакви фешън колони дето взех от една "англичанка" с пищялки към тях даже, но нямам суб.....както и да е.....
    Съвети и мнения....
    http://www.theloudest.co.uk/?section...product_id=104
    http://cgi.ebay.co.uk/3000w-Car-Ampl...item439be27d52
    Този изглежда на параметри доста сериозен
    За тия пари си заслужава, според мен

  3. #3
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Така, като го гледам не е с нещо по-различен от масовите марки(Тъндър, Блаупункт, Бушмен и всички производни) в този ценови клас на нашия пазар. Цената е добра и щом те кефи да го купиш от там - взимай.
    Може да го включиш по различни начини - 2, 3 или 4 канала. Пример - събуфер плюс две тонколони. Или два суба... или 4 колони със съответните настройки за различните типове свързване.

    П.П. Не надценявайте аудиотехниката внесена от "Европата". И там като и в БГ качествените компоненти струват мн.пари. Това не значи , че евтините не вършат работа де...
    Last edited by Ilko Ivanov; 01-06-2010 at 23:58.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  4. #4

    Default

    Това че е 4 канален, по принцип значи че могат освен суб към него да се закачак и 2 колони да речем, така ли?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Да както решиш можеш да го ползваш 4 колони, 1 субуфер + 2 колони, 2 субуфера или както прецениш. Дават му 4 x 210w на 2 ома което е доста сериозна цифра(ако са реални)
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  6. #6
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Ники,усилвателя си струва,немога да го разбера точно дали е с реални параметри и бушона неможех да видя колко ампера е,но определено за 125 лв с кабелака е идеален.
    Може ли да вземем два ?
    Мое направят дискаунт за повече от един
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  7. #7

    Default

    Мне, само един е, аверчето вече го е взело, но няма да му пасне и затва го взимам аз - той пък го взел от някакъв дето тъкмо си го взел и си халосал колата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ники, усилвателя е супер и повярвай ми, плащаш му само кутията.
    В тоя клас усилватели, вече почти не се правят. освен от сериозните играчи.
    Звука му е изключителен, но изисква и добри говорители. На практика ще го използваш на не повече от 10%. Моя е подобен и въпреки, че е по-слаб, пак не му използвам пълните възможности.Не е и необходимо.
    Можеш да го свързваш, както ти хрумне!
    На късо- взимай го и не го продавай никога!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9

    Default

    Взех "тая джаджа", взех и втора ръка тоя суб с тая каса, но получих доста противоречиви мнения за това дали на самата бас каса трябва да има отвор или не......иначе засега усилвателя е само към него, колоните в вратите ми са някакви Рейнбоу незнамсикакво с две пищялки даже към тях, свалих ги от една англичанка, видях че са фешън и си ги взех, не знам дали е добре да ги вържа към усилвателя - http://caraudiosecurity.com/shop/pro...s_id/3966.html
    Но като за начало ме вълнува дали на кутията да дупча дупка или не....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Дали да има дупка се определя от обема и от това какъв резултат искаш - да думка повече или да го разлива

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  11. #11
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    предната линия е дбре а суба какъв е ? , че огледах темата ма нещо не видях суба .
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    предната линия е дбре а суба какъв е ? , че огледах темата ма нещо не видях суба .
    Моя грешка, мислех че съм атачнал снимките, но съм пропуснал......

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Дали да има дупка се определя от обема и от това какъв резултат искаш - да думка повече или да го разлива
    Как е с дупка и как - без?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0024.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 14-06-2010 at 11:32.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    б - не мога да повярвам тва Пайнер 305 ц ли е ?
    или 10'' говорител
    кутията ми прилича на около 20 22 литра - ако е 10-ка остави го така не го пипай

    от говорителя зависи в каква каса ще свири ,(следващото което ще кажа е много образно и повърхностно )-когато е с Фазоинвертор говорителя слиза по- надолу
    а когато е без фаза е доста по бърз (има и изключения ,но тая тема за фазата е доста дълга )
    Last edited by Sergey_gigov; 14-06-2010 at 11:39.
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  14. #14

    Default

    Като на индианец да кажеш как да разбера размера " какъв е?
    Пайнер е, хайвана дето ги слага ми гарантира за него, каза че ако не ми ареса мога да го върна и ала бала.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    мериш с ролерката диаметъра на баса
    25 см /2.54=10''
    30 см / 2.54=12'' (''-инч)

    за размера на касата -мериш ширина -дълбочина !!!(горе и долу - събираш 2-та размера и делиш на 2-получава се средно дълбочината на кутията ) и височина
    след това мериш колко е дебелината на материала и го вадиш от всички - след като си ги извадил умножаваш
    ШхВхД=литража на касата

    Пример
    Ширина -40см -(4см това е дебелината на материала )=36см
    Дълбочина -Горе 13см +Долу 27 =40см/2--=средно 20(-4см дебелина на материала )=16см
    Височина -34см -4см =30см
    Умножаваш Ш х Д х В = ?
    36 х 16 х 30 = 17.3 литра

    Предполагам че ще се справиш - хайде успех и дано съм помогнал .
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •