Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 74 of 74

Thread: Социална политика на България

  1. #61
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    За да има промяна, трябва доста неща да се променят и у нас, а понеже те почти не се променят, няма да се промени и сегашното статукво, ей това е
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #62
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    За да има промяна, трябва доста неща да се променят и у нас, а понеже те почти не се променят, няма да се промени и сегашното статукво, ей това е
    Точно
    А нищо няма да се промени докато всички чакат някой друг да им свърши работата

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  3. #63
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Колега сам стигна до проблема. И да искаш насила никой не можеш да научиш на нищо. Не можеш да накараш човек да полага усилие при положение, че е свикнал без да прави нищо да получаваш нещо. Говориш само за работещи програми, политики и т.н. - при положение, че държавата им дава пари те за какво да работят? А ако спре да им дава за да започнат да работят какво се получава - или се спират помощите на всички или само на малцинствата и ни обявяват за расисти.
    Че аз не се кефя повече на етнически българи, които само чакат някой да ги "оправя".
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  4. #64
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    Че аз не се кефя повече на етнически българи, които само чакат някой да ги "оправя".
    То това мислене - "некой да ни опраи" е главния виновник за всичкото беди дето ни се изреждат, не само за тая.
    Социална система няма - щото няма социум, има стадо и съответно системата се ползва за друго не за социални дейности... да не се повтарям.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #65
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    Че аз не се кефя повече на етнически българи, които само чакат някой да ги "оправя".
    Това не го разбрах... Но питанката е кой прави нещо по въпроса?

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  6. #66
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Понеже говориш за евентуално спиране на помощите само за циганите, казвам, че неработещите българи не са ми по-симпатични от неработещите цигани. Т.е. аз имам проблем със социална прослойка, а не с етническа група.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  7. #67
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Не говоря за цялостно спиране на помощите, а да има критерии, по които да се дават - образование, трудов стаж и т.н. Просто беше засегната темата за малцинствата и реших, че най-лесно мога да го обясня с тях.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  8. #68
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Социална политика???

    За каква социална политика може да се говори, след като най-елементарното не се прави, да се гарантира социалния статус на безработните! Те са оставени на произвола да се "спасяват" както дори не знаят и не могат, подобно на болните,подобно на социално слабите подобно на почти 70% от българите!!! Точната дума на социалната политика спрямо тази прослойка е геноцид!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  9. #69
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Колега сам стигна до проблема. И да искаш насила никой не можеш да научиш на нищо. Не можеш да накараш човек да полага усилие при положение, че е свикнал без да прави нищо да получаваш нещо. Говориш само за работещи програми, политики и т.н. - при положение, че държавата им дава пари те за какво да работят? А ако спре да им дава за да започнат да работят какво се получава - или се спират помощите на всички или само на малцинствата и ни обявяват за расисти.
    Колега тези помощи не са доживот а са временни и не ти позволяват да живееш охолно ами само временно да се закрепиш.
    Last edited by pavlin; 17-06-2010 at 01:56.

  10. #70
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Аз пък някак не знам да има мангал, който да получава помощи ВРЕМЕННО ... да не говорим, че циганите с тия помощи в крайна сметка живеят с повече пари на месец, отколкото много българи, които работят !!!
    Проста равносметка :
    - бай мангал - не плаща нищо, получава редовни помощи - да не е луд да ходи да се мори от работа за същите пари ?!?
    - българина - понеже работи - удържат му данъци върху заплатата, удържат му се осигуровки, обикновено плаща и вноски по заеми, да не говорим че има сериозни разходи ЗА ДА ХОДИ НА РАБОТА ...
    Като рекапитулация - мангала лежи по цял ден, прибира си паричките от помощи, нищо не плаща и навсякъде му угаждат, понеже видите ли, бил малцинство ... накрая излиза, че е изкарал месеца със едни 400 лева.
    А за нас само дебелия край - не си платиш 5 лева ток - сори, режем те; не си платиш осигуровка - сори, ма няма да влезеш в кабинета, щот мангала е с предимство (което става ДАЖЕ И ДА СИ ПЛАТИШ); дай сега едни 150-200лв данък на заплатката, за да можем да дадем на мангалчетата да папат; и накрая - ей тия 150 лева на месец ги дай за да можеш изобщо да ходиш на работа, за да могат и следващия месец да ти вземат същите удръжки ... И накрая от "голямата заплата" от 350-500лв оставаш да мизерстваш и евентуално да гледаш дете със някакви мизерни 150-200лв В НАЙ-ДОБРИЯ СЛУЧАЙ (например да работиш отсреща през улицата...).
    Да не говорим за случая когато останеш без работа - получаваш мизерна помощ за срок от 6 месеца до една година (според годините, през които си работил, за да плащаш на мангала кефа) и после какво - спасявай се сам, щото не си ТИ приоритет на държавата, а мангала !!!
    Та за каква социална политика ставаше въпрос ???
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #71
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Така е, но не виждам повсеместни протести на хората, затова че примерно циганите не са си платили тока да речем или нещо друго.Тоест, всичко приключва в сферата на приказването, какото е и за всичко друго у нас.У нас всеки прави каквото си иска-един не плаща данъци, друго не плаща осигуровки, трети не регистрира коли в данъчното, еди кой си продава наркотици, лекари иската рушвети за да си изпълнят задължения,а пък циганите примерно не си плащат тока някъде.Къде си видял, да се заведе дело срещу община, полиция, МВР и каквото да е, затова, че не си получил защита от тях.
    Отделно правете разлика между социални помощи-те се получават на база общия доход на едно домакинство, тоест, когато си под една черта получаваш помощи, това е практика световна, а друго е обезщетения за збезработица примерно.Вярно е, че у нас предимно циганите са основни клиенти на тези програми, социалните помощи.Но има и много българи.
    Last edited by fred; 17-06-2010 at 09:16.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #72
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Колега тези помощи не са доживот а са временни и не ти позволяват да живееш охолно ами само временно да се закрепиш.
    Времено - по-скоро не. Я направи сметка колко мангали има вече и според теб защо стават повече? Ми по мои наблюдения, правят си едно, две... пет деца и като им спрат помощите за тях ги пращат да просят, да мият прозорците по светофарите, да крадат и си правят нови. В същото време младо семейство (имам си примери дори в кооперацията) мизерства защото са решили да си направят едно дете, обаче тези помощи не им стигат до никаде защото само памперсите на месец са им повече пари, да не говорим ток, вода, разходи за да можеш да отидеш на работа и т.н. И те не са съвсем прави защото са го направили без да си направят сметката, но може и нещо да се е променило без да го очакват (например изкуственат криза, която помага все повече работодатели да уволняват/съкращават/освобождават наред)

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Така е, но не виждам повсеместни протести на хората, затова че примерно циганите не са си платили тока да речем или нещо друго.Тоест, всичко приключва в сферата на приказването, какото е и за всичко друго у нас.У нас всеки прави каквото си иска-един не плаща данъци, друго не плаща осигуровки, трети не регистрира коли в данъчното, еди кой си продава наркотици, лекари иската рушвети за да си изпълнят задължения,а пък циганите примерно не си плащат тока някъде.Къде си видял, да се заведе дело срещу община, полиция, МВР и каквото да е, затова, че не си получил защита от тях.
    Отделно правете разлика между социални помощи-те се получават на база общия доход на едно домакинство, тоест, когато си под една черта получаваш помощи, това е практика световна, а друго е обезщетения за збезработица примерно.Вярно е, че у нас предимно циганите са основни клиенти на тези програми, социалните помощи.Но има и много българи.
    Има още много примери, които могат да се дадът, но основния отговор е - чакаме да ни "оправят"
    Не казвам, че това е единствения проблем, но той не е никак маловажен. Все пак не вярвам, че ще доживея да се пенсионирам, но ако го направя ми е интересно дали тия осигоровки ще ми позволят да не умра в мизерия. Или по скоро не, зщото тия пари са дадени на малцинствата, които не плащат данаци (нито за шатричките, в които живеят, нито за каруците, нито за конете).

    Което пък ме подсеща - може ли в европейска столица да заобикаляш каруци - или те хорицата толкова си могат?

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  13. #73
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    ...неработещите българи не са ми по-симпатични от неработещите цигани. Т.е. аз имам проблем със социална прослойка, а не с етническа група.
    Така е, трябва да има ясни правила, валидни за всички. И тез правила не трябва да стимулират безделието.

    Държавата е лош стопанин и това всеки го знае. Следователно колкото повече пари се преразпределят от държавата чрез бюджета, НОИ и здравната каса, толкова повече несправедливост, прахосване и корупция ще има. Защо трябва под формата на данъци да давам пари на държавата и като си родя дете тя да ми ги дава обратно? Ако не ми ги вземе тия пари, аз пак ще ги дам за детето си, не е ли така?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #74
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Така е, трябва да има ясни правила, валидни за всички. И тез правила не трябва да стимулират безделието.

    Държавата е лош стопанин и това всеки го знае. Следователно колкото повече пари се преразпределят от държавата чрез бюджета, НОИ и здравната каса, толкова повече несправедливост, прахосване и корупция ще има. Защо трябва под формата на данъци да давам пари на държавата и като си родя дете тя да ми ги дава обратно? Ако не ми ги вземе тия пари, аз пак ще ги дам за детето си, не е ли така?
    Държавата не може да не разпределя пари, нали в това се изразява фискалната и политика. При подходящо изразходване в разни програми тези пари изпълняват социална функция и освен това голяма част от тях се връщат обратно в бюджета под формата на данъци и такси един вид увеличава се скоростта на обръщение на тези пари. Държавата ако не ги изразходва за това тези пари ще ги изразходва за нещо друго.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •