Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Скърца и..... спре да скърца

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Скърца и..... спре да скърца

    Сутрин като излизам с колата скърца много здраво.ТАМПОНИТЕ.МИнавам 3-4 километра и изчезва скърцането все едно никога не го е имало и така всяка сутрин.Как се решава тоя проблем.И ще се задалбочи ли проблема през зимата?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    И при мене е същото а странното е, че от около 2 седмици започна и някакво почукване да се чува, но и него го има само 1-вите няколко километра после изчезва и до вечерта не се чува нито скърцане нито почукването.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    И при мене е същото а странното е, че от около 2 седмици започна и някакво почукване да се чува, но и него го има само 1-вите няколко километра после изчезва и до вечерта не се чува нито скърцане нито почукването.
    Взел съм 1 силиконов спрей.Утре ще изпръскам всички гумички дето видя и вдругиден ще пиша дали има резултат

  4. #4

    Default

    това много прилича на шума от горните носачи, който мисля беше признат за фабричен дефет при ранните модели

  5. #5

    Default

    Имах същия проблем отляво. В Динекспрес Пловдив затегнаха една биалетка и намаля. Даже изчезна. Това идва от носачи (горен или долен) В сервизите го диагностицират успешно! Е 250-300лв

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Абе има някакво скърцане което Петко(КГБ) решава с някакъв спрей- ама той да каже.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7

    Default

    Спрея омекотява каучука и всичко гумено но не решева проблема. Пак 250-300лв но по-късно

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    при мене скърцането не ме притеснява повече ме притеснява почукването.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  9. #9

    Default

    Чукането е много възможно да бъде и от тампоните на стабилизиращата щанга. Доскоро не се продаваха имаше само щанга комплект. Ако чука на спирачка или неравност тампони! В сервизите ги знаят тези неща

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    На неравност само чука.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    На неравност само чука.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  12. #12
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Пръсках с някакъв спрей и колата стана като нова.Лошото е,че ще трябва да пръскам през ден,за да не ми скърца.250-300лв как да ми се откъснат от сърцето!?!?!?!?! Но до зимата трябва да се оправи,че кат доидат студовете...............ееееее има време .
    БЛАГОДАРЯ за инфото

  13. #13

    Default

    Пръскането със силоконова грес решава проблема за доста дълго време...пръскаш веднъж обилно, след още една седмица повтаряш процедурата и след това си готов поне за 6 месеца.

    Естествено, за да пръскаш като хората трябва колата да е вдигната на крик или поне гумата която пръскаш, за да може да се "отвори" горния носач и да напръскаш така, че да проникне на всякъде.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    А тая силиконова грес ще "оцелее" ли през зимата.Че 300 лв за тампони не мисля че ще дам!!!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    А тая силиконова грес ще "оцелее" ли през зимата.Че 300 лв за тампони не мисля че ще дам!!!!!!!!!!!!!!!!
    Кой тампони ? Тез на стабилизиращата щанга ако става за тех дума по добре си копувай нова аз днеска си купих за 150 лева с отстъпката ОРИГИНАЛНА
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •