Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Помощ за Алфа 166

  1. #1

    Default Помощ за Алфа 166

    Здравейте, от 2 години съм притежател на Алфа 166, не съм много доволен, тай като имах много проблеми с нея, та както и да е няма да Ви занимавам с мойте неща, та на проблема, колата е 2.0 Т Spark 150 hp проблемът е следния, като я изрежа в ниските обороти се замисля претриса и полека вдига оборотите, докато във високите всичко е ок, проверих филтри, датчици, свещи и тн, всичко е нормално, реших да пробвам и със страбоскоп и открих проблема, а именно подавайки рязко газ Първи цилиндър отказва на ниските (не подава изскра) и чак като се вдигнат над 2500(примерно) се включва, 2-ри цилиндър работи както трябва, а 3ти и 4ти са концерт по желание, какъв е проблемът според Вас ? Моля помогнете

  2. #2
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Здравей, колега. Дано ти помогне някой от форума. Тук има големи разбирачи. Обаче така, както обясняваш симптомите - работата си е направо за сервиз. Сигурно знаеш, че колите ни са натъпкани с електроника и датчици така, че си за тест на ECU-то в оторизиран сервиз.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  3. #3

    Default

    Ясно е че е за сервиз, сега я правя при един приятел, но в Ауто италия не искам да ходя, зная как работят и какви пари се взимат там... Както и да е търсих диагностични програми за нея инамерих, но данните не ми подсказват много, мисля че е отишла едната сонда (тази след катализатора), но не вярвам че това е проблемът. Надявам се някой от вас да ми помогне. Поздрави

  4. #4

    Default

    Пробвай при ВантоТрейд...там мисля, че ще могат да ти помогнат...

    предполгам скоро и някой от нас ще ти пиша какво може да е...

    Едно предложение, като си сменил свещите с какви и от къде си ги взел...?

    По вероятното е някое кабелче да е дало фира и да не дава хубав контакт към ЕКУто на колата...може и то да е натрупало грешки...

    Абре трябва си апаратура за да се знае какво и е на колата със сигурност....Във ВантоТрейд, чакат последните версий на сервизните програми...може вече и да са им дошли...при тех диагностика мисля, че беше нешо от сорта на 15-20лева...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5

    Default

    Плахо го давате със саветите тук, за моя жалост
    Колкото да диагностиката разполагам с OBD II, но всичко е на ред, което ме накара да се замисля че проблемът е някъде кадето ECU-то не следи, а именно свещи,кабели или бубини, свещи и кабели не са мерих ги и пробвах с други и всичко ме навежда на мисълта че е бубина(и) на 2ри цилиндър както споменах всичко е ок, смених 1ва и 2ра бубини и проблемът се премести на 2ри цилиндър... такаче мисля че проблемът е решен, но сега се чудя как да реша проблемът с копуването на 3-4 бобини (180лв бройката). Поздрави и мерси за помоща, между впрочем с някой от Вас сме писали в тунинг.бг, аз съм skyline

  6. #6
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ehaa kolega i az imam sushtija problem )) dai mi njakva ideja da vidja koja bobina e za smjana shtoto v vato trade mai nishto ne otkriha
    smisal kade da napravja diagnostika
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #7

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:44.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    ehaa kolega i az imam sushtija problem )) dai mi njakva ideja da vidja koja bobina e za smjana shtoto v vato trade mai nishto ne otkriha
    smisal kade da napravja diagnostika
    Еми аз работя в сервиз и там на страбоскопа, закачаш края на лампата на необходимия кабел и светиш, по неравномерната работа ще го познаеш. Успех

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by PG
    ....Поздрави и мерси за помоща, между впрочем с някой от Вас сме писали в тунинг.бг, аз съм skyline
    zaradi taq 166 li taka mrazi6 alfite ?

  10. #10

    Default

    180lv mi e 1nata bubina brat, sega mislq che razbirash zashto ne mi haresvat osobeno, inache dizaina i e trepach

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by PG
    180lv mi e 1nata bubina brat, sega mislq che razbirash zashto ne mi haresvat osobeno, inache dizaina i e trepach
    e az zatova ne haresvam novite koli ... karam si starata bangiq i kvoto i da i stane za dva dena q prava na 4arkove i pak q sybiram
    a tvoita bobina ... nqma li na staro ..180 leva si e qka cifra ... te wsi4ki 16 klapanovi twin sparkove mai sa s edni i sy6ti....

  12. #12

    Default

    Значи първо нека споделя с теб какво е моето мнение, защо кола на 2години е с отишли бобини, а именно - високата температура в коша, предполагам знаеш че 2.0 ТС (двигател 363.01) е с пластмасова глава на клапаните и бобините са точно върху нея и това ги загрява неимоверно много имаме по-барзо стареене на тези бобини, такаче втора рака предполагам че няма да са в кой знае какво добро състояние и не ми се рискува.
    Поздрави

  13. #13

    Default

    Ску,

    пробвай в Ванто или Аутоиталия дали могат да ти сменят софта на Еку-то...тази услага е безплатна в развитите страни...или нещо минимално...въпреки, че силно се съмнавям да имат въобще какъвто и да е било софт за ЕКУто...

    п.с; ти си ми любимец от тунинг.бг това е в реда на шегата...

    Добре дошъл на нашия форум

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14

    Default

    hahah polaskan sam Izkarvahte me che samo govorq to pak kavo stana :P kakto i da e raziskvali sme samo temi, hubavi koli no uvi cenite otblaskvat horata ot kolata kakto kazah problemat mi ne e v ECU-to a v bobinite (na 90% sam siguren), s 300zora namerih i softuer koito da hvashta alfata, kajete nqkoia druga ako znaete (tazi koqto az namerih e digimoto). Sega ako q opravq q prodavam na edan firma

    Pozdravi i se izvinqvam za kirilicata!

  15. #15
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    chuvam za komutator njakvi sporove ???
    za da kaza imah edno prkusvane , smenih sveshtite sega vsichko e o.k.
    no na gas pak se pojavjava tupoto prekusvane i mai se okazva che e ot zapalitelnata sistema - bobini ili kabeli
    zashtoto v vanto trade otkriha samo njakakva greshka ot datchicite na gornite valove no samo tova , i durpaha kabeli chistiha
    njama nikakva promjana
    resetvam PC to
    kolata bachka , i sled 100 km pak pochva da se shashka ot taja gas i pak reset
    a nai loshtoto e che kato se shashne ot gasta i pochva i benzin teja magarii
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •