Results 1 to 6 of 6

Thread: Въпрос за автоматична скоростна кутия

  1. #1
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default Въпрос за автоматична скоростна кутия

    Колеги, въпроса е следния (и е често явление при различни марки автомобили):
    След запалване при студен двигател скоростният лост не може да бъде поместен от позиция Р по никакъв начин. Веднъж двигателят достигне ли работната си температура 80 -88 градуса и лоста си оперира нормално до следващото палене при студен двигател.
    На какво може дължи проблема? (става въпрос за обикновен автоматик, не за типтроник...е тоо шемет е виновен мисля... http://dvigateli.info/future.php )

  2. #2
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    51

    Default

    Здравей,

    да ти кажа, че преди 3 месеца карах Опел Омега Б 2.0 автоматик и няикога не ми се е случвало подобно нещо. След като я продадох обаче ходих да гледам една нова (facelift) омега 2.5 дизел с по-новия 5-степенен атоматик (това беше зимата) и при него по никакъв начин не пожела да отлепи от P позицията колкото и да се стараех :/. Нямам идея дали беше наред, но джамбазина твърдеше, че е докарана на ход от Швейцария. Явно имат някаква болка, но по-запознатите да споделят.

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  3. #3
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    Моля Ви -матряла е сериозен-почвайте да отговаряте, че жената не дава и дума да става за ръчни скорости а автоматиците са отврат и ако ме зайбе колата на пътя-потънах...

  4. #4

    Default

    така на изуст
    най-вероятно е да има някой температурен датчик, който да отчита много ниска температура, и да не позволява потегляне за да не се повреди кутията

    друг вариант е ако привода до кутията е с жило, то жилото да заръзва в кожуха, но няма да е проблем при температури над 4 градуса целзии

    като гледам местоживеенето, може би чуждоезично форуми, специализирани по марка и модел ще ти помогнат повече

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Да, и примерно жена ти ражда по средата на февруари месец в 3 часа сутринта, когато температурата навън е -23 и ти й казваш -> Задръж малко, че нали колата ни е автоматик, дизел и докато чакаш да загрее на място, за да освободи скоростния лост може детето да е направило вече първия си месец
    Ако имаше такова нещо със сигурност щеше да е описано в книгата за експлоатация на автомобила.
    Да не забравяме, че тук доста от колегите мислят технически на нещата, ама в реалния живот също така огромна част от потребителите са си само потребители и нищо повече.
    При първото такова задържане веднага някой би се напънал и с крака на лоста за да потегли, като закъснява за работа примерно
    Last edited by BO; 26-06-2010 at 16:14.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    така на изуст
    най-вероятно е да има някой температурен датчик, който да отчита много ниска температура, и да не позволява потегляне за да не се повреди кутията

    друг вариант е ако привода до кутията е с жило, то жилото да заръзва в кожуха, но няма да е проблем при температури над 4 градуса целзии

    като гледам местоживеенето, може би чуждоезично форуми, специализирани по марка и модел ще ти помогнат повече
    благодарство, аз само сондирам мнения за сега, че мойта японска алфа-ферари 550 маранело (титроник има значи разбирашли) е ок за сега, ама бая комшии страдат и в жегите, та аз да питам. а тукашните форуми не ги харча поне ми е трудно писането на английски а жената види ли ме у форум почва да мисли, че искам да ремапвам ECU-то да отвара vvt-i -то на 3000 оборота вместо на 6000 и понеже имаше горчив опит с ремапването на алфата в БГ много ме дебне, а да я турбинирам над 4000$ е само турбината...преди малко полафих с комшийката дето и спече лоста-оправили са го - жила казват ма аз не разбирам а тя -жена каруцар-може и да я лъжат...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •