Results 1 to 15 of 19

Thread: Притрисане от Селеспийд

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default Притрисане от Селеспийд

    Темата е озаглавена така за краткост.
    Подозирам че е от съединителя това притрисане, защото март месец миналата година имах проблеми със Селето и нямах щастието да попадна веднага на Митко Тасев в Пловдив, ами отидох при сервиз Пенев. Там налучкваха на посоки и тъй като ме бяха увътрили за излишни неща смениха само феродото на съединителя защото уж от това робота имаше проблем със сменяненто на скоростите... Тогава не сменихме целия комплект съединител под предтекст че ще ме кара още... ОК, селето те така и не го оправиха, Митко го оправи за броени часове, не седмици... оттогава със робота слава богу съм нямал проблеми...

    Но започна да се усеща едно притрисане, особено се засили при студено време зимата, даже ми гаснеше първия път след потегляне като мине от 2-ра на 1-ва... за да избегна това гаснене, дърпах ръчната и загрявах леко феродото на съединителя с подаване на леко газ... така това го решихме, проблема като се постопли поотшумя, макар винаги когато слиза надолу от 3-та се усеща притрисане и сякаш не може хубаво да отлепи съединителя... Преди няколко месеца направихме калибрация на съединителя за всеки случай ако е от това... но проблема остана... Колата си върви, не е нещо с което да не може да се живее... но сутрин докато се посработи и заграее триещите части и е мъка, даже вече се усеща и едно придърпване катто качва скоростите, не само като ги сваля, придърпване като все едно да пуснеш рязко съединителя... преди го нямаше... всичките тези неща ме водят на мисълта че може би поскалъпения съединител преди време сега вече издава багажа... Въпроса ми е само към хората със Селеспийд и запознатите по подобен проблем! Дали да пристъпя към сменяне на съединител или е взъможно да е и друг проблема? Иначе не чувам виене от лагер или нещо такова... не знам... възможно ли е робота да не функционира както трябва? Мисълта ми е да не тръгна да сменя съединител, ако има възможност още да ме изкара. Проблемът е просто досаден, особено когато е по-хладно и не загрея съединителя и ми загасне, което рядко се случва...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  2. #2
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Имал си нещастието да срешнеш Митко Тасев.
    Има тема за селеспийдите- прочети я първо.
    Проблема ти със сигурност не е в съединителя. Сигурен ли си че притрисането изчезва след загряването на съединителя? Аз съм сигурен, че не това е проблема. По скоро е загряването на маслото в робота. Като загряваш съединителя( или да се изразя по точно като се оппитваш насила да го запалиш) ти загряваш маслото в робота, защото то циркулира и цилиндърчетата в него работят за да отпуснат съединителя.
    С какво масло си? Възможно е проблема ти да е от неподходящо масло което при по студено време е прекалено гъсто, макар че при читава система и обикновенно ATF масло да сложиш няма да имаш проблем. Та съвета ми е да започнеш от там. Дали е от загряване на маслото можеш да провериш и доста по елементарно. Даваш на контакт о превключваш неколкократно предавките.ММожеш да запалиш и двигателя , защото все пак и тои излъчва някаква топлина. Прочети темата и опитай. Успех!
    Last edited by fiore; 11-06-2010 at 12:32.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #3
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    @fiore, ами така си мисля поне... Маслото на робота си е селеспийдското "CS" ли беше вече съм забравил... но е по каталог както го дават... Иначе колата когато за пръв път тръгне студена (ако не правя номера със запалването на съединителя) притриса все едно се мъчиш да тръгнеш на 3-та скорост... Възможно ли е робота да не прави както трябва отпускането на съединителя? иначе всички масла на колата са на не повече от 12 месеца, може би скоро трябва да ги сменя... но проблема с притрисането го има и на топло вече... А това за предавките си ги сменя без никакъв проблем в спряло положение...

    ще прочета и в раздела, макар преди година да бях изчел всичко що има в себе си думата селеспийд, но без ре3зултат за отркиване на тогавашния проблем.
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  4. #4
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Аз обаче не разбрах, какво точно е претрисането и как тръгва колата ?
    вариантите са 2 :
    1. Колата тръгва нормално, но със слини вибрации в тампоните на двигателя (подобни на тези, които се появяват, когато колелото ти забуксува на мокро, естестено при изключен ASR)
    2. При леко подаване на газ, колата леко тръгва, при което оборотите падат, тя натиска съединителя, при което всичко се повтаря, което води до люшкане на колата ( все едно я сецаш със съединителя).
    Ако е 1-то - смяна на съединител ( проблема е в самото феродо и демпферните пружини, или по-точно в една пластмасова втулка покрай шлица, която се е счупила). ( това е констатирано на друг селеспийд, и след подмяната на феродо диска се оправи)
    Ако е 2-то - регулирай си съединителя !

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Аз обаче не разбрах, какво точно е претрисането и как тръгва колата ?
    вариантите са 2 :
    1. Колата тръгва нормално, но със слини вибрации в тампоните на двигателя (подобни на тези, които се появяват, когато колелото ти забуксува на мокро, естестено при изключен ASR)
    2. При леко подаване на газ, колата леко тръгва, при което оборотите падат, тя натиска съединителя, при което всичко се повтаря, което води до люшкане на колата ( все едно я сецаш със съединителя).
    Ако е 1-то - смяна на съединител ( проблема е в самото феродо и демпферните пружини, или по-точно в една пластмасова втулка покрай шлица, която се е счупила). ( това е констатирано на друг селеспийд, и след подмяната на феродо диска се оправи)
    Ако е 2-то - регулирай си съединителя !
    Добри, той пише че проблема му се е появил след интервенция по робота, което за мен е или недобре регулиран съединител или проблем в робота.Останах с впечатление че проблема е само при студено време и студена система.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ами незнам Цецо, именно за това го питам какъв точно му е проблема. По-вероятно е наистина да е от не регулиран съединител !

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •