Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Алфа 147 проблем с компютъра за паленето

  1. #1
    Младши алфист Ordonez's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    25

    Default Алфа 147 проблем с компютъра за паленето

    Здравейте, днес посетих Динекспрес в Пловдив онзи малкия до хотел Родопи на ъгъла преди сфетофарите на Кукленско шосе. Целта ми беше да се нулира компа защото ми светеше лампата на еърбега и жълтата за CONTROL SYSTEM FAILURE. Изчистиха ми грешките, платих 20 лв. Потеглих , спрях на шел заредих за 30 лв и продължих до "Авенюто". Паркирах пред него. Останах близо 2 часа там имах среща. През тези 2 часа отидох веднъж до колата да взема едни документи от задната седалка. Отключих другата врата - не шофьорската а дясната. Взех документите и пак заключих. После след около 30 мин реших да тръгвам. Влезнах в колата врътнах ключа и никакво палене , абсолютно никакво. Помислих че е имобилайзера и започнах да правя онази процедура с натиснатия педал на газта при положение контакт но никаква лампа не ми светна все пак реших да запаля и врътнах - запали но пак ми изписа CONTROL SYSTEM FAILURE ( жълтата лампа ). Какво е станало някой може ли да ми обясни. Възможно ли е понеже когато паркирах загасих , но видях че не съм паркирал добре и врътнах ключа да запяля веднага без да изчакам да се тества компа . Или да е от това че батерията на ключа е много слаба и почти няма ток в нея. Или какво ?? Помагайте много съм притеснен.
    Alfa Romeo 147 TS 1.6 120 PS 2003 , Nissan Micra K11 1.3 16 V 75 PS , Kia Carnival 2.9 CRDI , MERCEDES-BENZ S320 4 Doors, Automatic, Saloon, Petrol, Metallic Blue
    Жените са страст , колите необходимост.

  2. #2
    Младши алфист Ordonez's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    25

    Default

    Това не е нормално току що се прибирами влизам и бързам да пиша. Това че няма отговор не е фатално. Какво стана в случая. Качих се в колата и от яд и направих такова изрезване че и се зави свят. Жълтата лампа съответно изгасна и сега нямам никакви светлини да ме дразнят. Но все пак за мен си остава загадка какво е довело или по конкретно каква е причината да не запали одеве. порових се в книжката която е на английски и какво останових . Пише че колата не бива да се оставя продължително време на слънце защото аджеба някакви неща там загрявали и компа можело да даде грешка именно в имобилайзерната част. Е верно колата беше на слънце и вътре беше поне 60 градуса, но това е недопустимо в случая. Може и да не съм прав , но ако някой се е сблъсквал с подобен случай моля да сподели ще е от полза за всички . И още нещо колата скърца на неравен път все едно иска някъде да се смаже . Като скърцане имам в предвид като старо легло с пружини направо ме е срам да я карам а инак боята и външния вид и е все едно вчера съм я купил както отвън така и отвътре. Има ли някъде нещо за смазване за да я гресирам и да не скрибуца . Благодаря предварително за отговорите. А и този индикатора за километрите си мига ли мига тва пък как се оправя.
    Alfa Romeo 147 TS 1.6 120 PS 2003 , Nissan Micra K11 1.3 16 V 75 PS , Kia Carnival 2.9 CRDI , MERCEDES-BENZ S320 4 Doors, Automatic, Saloon, Petrol, Metallic Blue
    Жените са страст , колите необходимост.

  3. #3

    Default

    Не се ядосвай за слънцето . Има едни ровери дето на определени места в България не искат да палят . За скърцането трябва да посетиш някой майстор и да прегледа предницата. Най-вероятно ти скърцат втулките на горните носачи. За всичко останало трябва добър диагностик, не просто майстор с компютър. Успех!
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  4. #4
    Младши алфист Ordonez's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Не се ядосвай за слънцето . Има едни ровери дето на определени места в България не искат да палят . За скърцането трябва да посетиш някой майстор и да прегледа предницата. Най-вероятно ти скърцат втулките на горните носачи. За всичко останало трябва добър диагностик, не просто майстор с компютър. Успех!
    Скърцането е под седалките по средата на купето и отзад. и скърца все едно някъде няма грес такъв е звука като на старо хотелско легло кат се почнете да се ....
    Alfa Romeo 147 TS 1.6 120 PS 2003 , Nissan Micra K11 1.3 16 V 75 PS , Kia Carnival 2.9 CRDI , MERCEDES-BENZ S320 4 Doors, Automatic, Saloon, Petrol, Metallic Blue
    Жените са страст , колите необходимост.

  5. #5
    Младши алфист Ordonez's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    25

    Default

    Така, значи сутрин като отивам на работа няма проблем . На обед като се връщам , спирам до един супермаркет излизам след 30 минути от него и пак няма палене. Оставам колата пия кафе , прибирам се с такси , после жената ме кара с другата кола до местопроизшествието , въртя ключа пали си от раз и се прибирам. Когато ми триха грешките показа следното.
    1.Датчик - разпределитен вал - малкия евтиния ( били два )
    2.Иммобилайзер.
    "майстора" каза че е на 100% сигурен че е от датчика. Ама на мен нещо ми се чини , че е от иммото. Жената иска да я продава и да си купува пак нисан , на мен не ми се занимава повече с псевдо монтьори. Някакви съвети от патили по подобен начин.
    Last edited by Ordonez; 12-08-2010 at 17:10.
    Alfa Romeo 147 TS 1.6 120 PS 2003 , Nissan Micra K11 1.3 16 V 75 PS , Kia Carnival 2.9 CRDI , MERCEDES-BENZ S320 4 Doors, Automatic, Saloon, Petrol, Metallic Blue
    Жените са страст , колите необходимост.

  6. #6
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Тук, във форума, можем да си гадаем и да си чешим клавиатурите. Съвет - обърни се към някой от доверените ни сервизи, за да си на 100% сигурен. Успех

  7. #7
    Младши алфист Ordonez's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    25

    Default

    Добре де , нали форумите са за това да си чешем езиците. Мисълта ми е много елементарна, ако сменя този датчик , който е малкия по евтиния и струвал 68 лв , а с труда ставало 100 лв (32 лв труд). И пак прави мизерии и се окаже че е иммото, какъв е смисъла се питам аз от предходното упражнение. Е да смисъл има даваш ляб на някой майстор и оборот в магазин за части. Звучи ми глупаво. Ако бях в Гърция в сервиз хората понеже там са майстори ти решават проблема за секунди понеже имат опит, за разлика от тукашните аматьори. Леко примерче , а мога да ти дам поне 20 подобни. Преди 2 години отивам със служебния джип Митсубиши Оутландер до Атина , но се замотах две седмици и когато погледнах километража показваше 19100 км. Джипа бе нов и в гаранция и трябваше да се тества и смени маслото. Преди това бях питал колко струва операцията и ми казаха 520 лв с ДДС всичко. обаче трябвало записване предварително че имали много работа . Това става в БГ ( Пловдив) , откъдето е закупен. Звъннах и ги попитах международната гаранция важи ли за Гърция и за кои сервизи. казаха ми че важи. Та скачам аз в един такъв в гр. Коринтос и кат го почнаха за 45 минути бяха готови братята гърци. Операцията му струваше 112 евро - сиреч 220 левчета. Това е с 300 кинта по тънко от БГ . Е питам аз това нормално ли е??? Точно поради такива хиляди причини съм скептичен към нашите "майстори" и им нямам никакво доверие. Проблема е че нямам път скоро до Солунско и това е причината да се ровя тук с надеждата , че някой препатил ще сподели опита си.
    Alfa Romeo 147 TS 1.6 120 PS 2003 , Nissan Micra K11 1.3 16 V 75 PS , Kia Carnival 2.9 CRDI , MERCEDES-BENZ S320 4 Doors, Automatic, Saloon, Petrol, Metallic Blue
    Жените са страст , колите необходимост.

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Колата може да не пали и от 2-те посочени грешки.

    Само че при проблем с имобилайзера би следвало лампата с ключ на таблото да не изгасва при опит за палене.

    А за датчиците на разпределителния и коляновия вал много често са се оплаквали хората из форума, че правят проблеми при загряла кола при начална фаза на заминаване.
    А като си отидат напълно е ясно че няма палене.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    Младши алфист Ordonez's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Колата може да не пали и от 2-те посочени грешки.

    Само че при проблем с имобилайзера би следвало лампата с ключ на таблото да не изгасва при опит за палене.

    А за датчиците на разпределителния и коляновия вал много често са се оплаквали хората из форума, че правят проблеми при загряла кола при начална фаза на заминаване.
    А като си отидат напълно е ясно че няма палене.
    Такава лампа въобще не ми свети, просто никога от как съм я взел колата не ми е светела такава лампа. С две думи като съм на кинтакт нямам такава лампа, знам за какво говориш но не ми е светела никога , така че няма как и да изгасне.
    Alfa Romeo 147 TS 1.6 120 PS 2003 , Nissan Micra K11 1.3 16 V 75 PS , Kia Carnival 2.9 CRDI , MERCEDES-BENZ S320 4 Doors, Automatic, Saloon, Petrol, Metallic Blue
    Жените са страст , колите необходимост.

  10. #10
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Звучи ми доста странно 147 да няма индикация за възприемането на кода на имобилайзера от ключа?
    Провери в книжката на колата - би следвало да си пише.
    Или някой колега да каже.

    Дори и да не е ключ , поне да пише code или нещо от сорта ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #11

    Default

    Дава грешка при палене лампа няма. Моята не искаше 1 седмица та пали... и светеше тази грешка Immobilizer code failure.

  12. #12
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Изрових някакво ръководство за 147, но не знам има ли разлики по таблото през годините
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 147.jpg  
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #13

    Default

    ето трябва да ти изпише на дисплея ако имаш проблем с имобилайзера.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails sdadasd.jpg  

  14. #14
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами значи си е същото.
    Като се подаде контакт, еку-то разпознава ключа и чак тогава разрешава запалването на двигателя ( само ако лампата е изгаснала).
    А лампата трябва да светне при първоначалното завъртане на ключа в позиция контакт.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Ordonez View Post
    Това не е нормално току що се прибирами влизам и бързам да пиша. Това че няма отговор не е фатално. Какво стана в случая. Качих се в колата и от яд и направих такова изрезване че и се зави свят. Жълтата лампа съответно изгасна и сега нямам никакви светлини да ме дразнят. Но все пак за мен си остава загадка какво е довело или по конкретно каква е причината да не запали одеве. порових се в книжката която е на английски и какво останових . Пише че колата не бива да се оставя продължително време на слънце защото аджеба някакви неща там загрявали и компа можело да даде грешка именно в имобилайзерната част. Е верно колата беше на слънце и вътре беше поне 60 градуса, но това е недопустимо в случая. Може и да не съм прав , но ако някой се е сблъсквал с подобен случай моля да сподели ще е от полза за всички . И още нещо колата скърца на неравен път все едно иска някъде да се смаже . Като скърцане имам в предвид като старо легло с пружини направо ме е срам да я карам а инак боята и външния вид и е все едно вчера съм я купил както отвън така и отвътре. Има ли някъде нещо за смазване за да я гресирам и да не скрибуца . Благодаря предварително за отговорите. А и този индикатора за километрите си мига ли мига тва пък как се оправя.
    Quote Originally Posted by Ordonez View Post
    Такава лампа въобще не ми свети, просто никога от как съм я взел колата не ми е светела такава лампа. С две думи като съм на кинтакт нямам такава лампа, знам за какво говориш но не ми е светела никога , така че няма как и да изгасне.
    Описанието относно имобилайзерът ме навежда на мисълта,че може да е махнат.
    Трудното палене при висока температура навява на тръгнал да си ходи датчик на коляновия вал,а такова "приятно" скърцане има,като тръгне да си ходи някой от долните шарнири.Другите елементи на окачванито,като си тръгнат издават най-често звук като удар на метал в метал.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •