Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Съвет за свирещи спирачки

  1. #1
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default Съвет за свирещи спирачки

    Здравейте колеги,
    преди година и половина, още като правех профилактика на колата смених всички предни носачи, вкарах в ъпгрейда и смяна на дискове и накладки на предни колела. Сложих Брембо вентилирани (ненарязани) дискове (спомням си че двата бяха над 300лв общо) и ето голямата грешка някакви испански накладки (мисля че бяха "Icer" или нещо такова). Още веднага започнаха да свирят тези спирачки, ужас... и то не обикновено свирене, а като на автобус или влак спиращ на гарата ... а и спирането не беше хубаво спрямо предните, уж напълно износени дискове и накладки...
    И втората ми грешка беше че не ги смених веднага, а исках да видя дали не е временно докато са нови (макар всички да знаем , че засвири ли спиране няма...) Първо си мислих че съм ги подпалил докато са нови, но аз бях много внимателен, както и да е... Мина се не мина 1-2 месеца максимум ги смених с Галфер. Фиоре от форума ми ги изпрати от София, че вече доверие нямах на Пловдивските майстори арменци при които ходих... За което много му благодаря за отделеното време и помощ!
    И подобрението беше на 98%!!!
    Казвам на 98% защото преди самолетните летища ще ви се сторят тихи пред моето спиране с предишните накладки. С Галфер-а пак се чува свирене, но само като загреят спирачките и то например след цял ден въртене градско...
    Обаче в последно време това се влошава... Сега само на един светофар да спра по-бързо и край, после едно свирене... Та цялата работа си мисля че или дисковете не са Брембо (което е напълно възможно) или старите накладки са ги надрали или нещо подобно...

    Моля за съвет, какво може да се направи по случая (като изключим нови дискове, че вече толкова пари съм хвърлил за прищевки по тая кола, че нямам думи...)
    1. Може ли да се минат на струг дисковете и да се подобри нещо ?
    2. Може ли тези дискове да се нарежат с улеи(като при спортните дискове) които охлаждат допълнително и намалят свиренето ? (този вариант предполагам е абсурден, но ми хрумна)
    ПС: колата е от подписа
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  2. #2
    започва да се пристрастява topper's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Перник
    Age
    36
    Posts
    33

    Default

    Ако се минат на струг ще ги изгладиш ако имат надрано от кофти накладките.При положение,че сега си с хубави накладки однеси дисковете на стругар и после ще си покаже.Не ми се вярва дисковете да са фалшиви,по скоро старите накладки са били много твърди и са надрали повърхността на диска.
    Alfa Romeo

  3. #3
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Да ти кажа честно колега щом го има и с хубавите накладки проблем си ти е в дисковете!Със стругаря много ама много внимавай,защото шанса да ти ги изкриви е голям,а от пускането на стружка не мисля че ще ти се оправи свиренето!Най-вероятния проблем ти е кофти дискове(имал съм го същия), а решението го знаеш!
    Поздрави

    ---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

    П.П. Проблема съм го имал с дискове BREMBO, които се оказаха ментак!!!!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  4. #4
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Ами, значи ще карам с тези докато ми издържат нервите и ще се оглеждам за хубави дискове...
    А за тези нарязаните дискове, трябва ли и самите накладки и скобите които ги държат да са специални ? Тоест само се купува спортен вентилиран нарязан диск или трябва всичко да се сменя ?
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  5. #5
    започва да се пристрастява topper's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Перник
    Age
    36
    Posts
    33

    Default

    Ако дисковете са със същия размер като старите всичко си остава еднакво.
    Alfa Romeo

  6. #6
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Сваляш ги пръскаш ги с един спрей WD или нещо подобно беше и ще се оправят..поне при мен помогна..

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А освен, че спират да скърцат, не спират ли и да спират като ги пръскаш с тва мазно вд40
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by SPEEDY-SD View Post
    Сваляш ги пръскаш ги с един спрей WD или нещо подобно беше и ще се оправят..поне при мен помогна..
    Супер - ама защо трябва да се свалят заради едното пръскане?
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А освен, че спират да скърцат, не спират ли и да спират като ги пръскаш с тва мазно вд40
    Важното е да не ти свирят....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  10. #10
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    То верно че свиренето дразни Но да не спират мисля че повече ще им се дразня
    Предните (испанските накладки) нито спираха , само свиреха ... ужас

    Някой друг ползвал ли е въпросното пръскало да каже дали наистина има ефект??? А и това не нанася ли фин слой, който в последствие си заминава след някой друг километър?
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  11. #11
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Направи два нареза на феродото и си готов
    0888515205

  12. #12
    започва да се пристрастява vessy007's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Varna
    Posts
    41

    Default

    Колега, намажи задната част на накладките (тази която контактува с спирачния апарат) с медна грес.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
    ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  13. #13
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Испанските накладки нямаха никакви нарези, бяха плоски... Но тези последните Галфер са с един прорез (за охлаждане предполагам) посредата и са с лег коносовиден ъгъл към краищата пак предполагам за по-добро охлаждане... едва ли още нарези ще оправи положението

    А тази медна грез се слага от ватрешната (нетриещата страна) на накладката така ли ? По какъв начин това ще помогне? Пак ли за по-добро охлаждане?
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  14. #14

    Default

    абе кви смазки по спирачките говорите бе ? вие луди ли сте? да земем си слагаме и обезмаслител в картера?
    1.9JTD 105+

  15. #15

    Default

    според мен не е добра идея да мажеш накладките или дисковете с нещо мазно - така няма да свирят но и няма да спират
    дисковете хубаво, че са били 300 лева но не забравяй, че живееш в България... дадоха ли ти там всякакви книжки и сериен номер за регистриране на сайта на брембо, запечатана ли беше кутията на дисковете, има ли го точно тоя модел на сайта им като продукт, кой е вносителя от който си ги купил и дали е официален представител на марката и т.н....? точно брембо съм чувал, че имат 100 вида ментаци...
    плюс това не знам ти точно как го усещаш това скърцане, но мисля, че всички които са карали с по-сериозни накладки ще се съгласят, че винаги има някакъв шум при добрите такива... ама както ти го описваш чак да е непоносим не...

    можеш да пробваш да си купиш специален спрей за чистене на дискове (има ги по железариите на "мотип" едни такива сребристи кутии са и са за най-различни неща) и да ги напръскаш много хубаво с него; по принцип дисковете като са чисто нови са намазани с анти-корозионна смазка, която при монтажа им трябва да се изчисти или с такъв спрей или със спирт/разредител, иначе намазват накладките и колата не спира дори и след като всичко се е наместило... това ако са ти ги сменяли в сервиз трябва да го знаят и да са ти ги почистили в началото но пак ще повторя - живееш в България...

    едит: много добро сравнение на колегата за обезмаслителя в картера
    Last edited by badmadafaka; 17-08-2010 at 16:45.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •