Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Притрисане от Селеспийд

  1. #1
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default Притрисане от Селеспийд

    Темата е озаглавена така за краткост.
    Подозирам че е от съединителя това притрисане, защото март месец миналата година имах проблеми със Селето и нямах щастието да попадна веднага на Митко Тасев в Пловдив, ами отидох при сервиз Пенев. Там налучкваха на посоки и тъй като ме бяха увътрили за излишни неща смениха само феродото на съединителя защото уж от това робота имаше проблем със сменяненто на скоростите... Тогава не сменихме целия комплект съединител под предтекст че ще ме кара още... ОК, селето те така и не го оправиха, Митко го оправи за броени часове, не седмици... оттогава със робота слава богу съм нямал проблеми...

    Но започна да се усеща едно притрисане, особено се засили при студено време зимата, даже ми гаснеше първия път след потегляне като мине от 2-ра на 1-ва... за да избегна това гаснене, дърпах ръчната и загрявах леко феродото на съединителя с подаване на леко газ... така това го решихме, проблема като се постопли поотшумя, макар винаги когато слиза надолу от 3-та се усеща притрисане и сякаш не може хубаво да отлепи съединителя... Преди няколко месеца направихме калибрация на съединителя за всеки случай ако е от това... но проблема остана... Колата си върви, не е нещо с което да не може да се живее... но сутрин докато се посработи и заграее триещите части и е мъка, даже вече се усеща и едно придърпване катто качва скоростите, не само като ги сваля, придърпване като все едно да пуснеш рязко съединителя... преди го нямаше... всичките тези неща ме водят на мисълта че може би поскалъпения съединител преди време сега вече издава багажа... Въпроса ми е само към хората със Селеспийд и запознатите по подобен проблем! Дали да пристъпя към сменяне на съединител или е взъможно да е и друг проблема? Иначе не чувам виене от лагер или нещо такова... не знам... възможно ли е робота да не функционира както трябва? Мисълта ми е да не тръгна да сменя съединител, ако има възможност още да ме изкара. Проблемът е просто досаден, особено когато е по-хладно и не загрея съединителя и ми загасне, което рядко се случва...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  2. #2
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Имал си нещастието да срешнеш Митко Тасев.
    Има тема за селеспийдите- прочети я първо.
    Проблема ти със сигурност не е в съединителя. Сигурен ли си че притрисането изчезва след загряването на съединителя? Аз съм сигурен, че не това е проблема. По скоро е загряването на маслото в робота. Като загряваш съединителя( или да се изразя по точно като се оппитваш насила да го запалиш) ти загряваш маслото в робота, защото то циркулира и цилиндърчетата в него работят за да отпуснат съединителя.
    С какво масло си? Възможно е проблема ти да е от неподходящо масло което при по студено време е прекалено гъсто, макар че при читава система и обикновенно ATF масло да сложиш няма да имаш проблем. Та съвета ми е да започнеш от там. Дали е от загряване на маслото можеш да провериш и доста по елементарно. Даваш на контакт о превключваш неколкократно предавките.ММожеш да запалиш и двигателя , защото все пак и тои излъчва някаква топлина. Прочети темата и опитай. Успех!
    Last edited by fiore; 11-06-2010 at 13:32.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #3
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    @fiore, ами така си мисля поне... Маслото на робота си е селеспийдското "CS" ли беше вече съм забравил... но е по каталог както го дават... Иначе колата когато за пръв път тръгне студена (ако не правя номера със запалването на съединителя) притриса все едно се мъчиш да тръгнеш на 3-та скорост... Възможно ли е робота да не прави както трябва отпускането на съединителя? иначе всички масла на колата са на не повече от 12 месеца, може би скоро трябва да ги сменя... но проблема с притрисането го има и на топло вече... А това за предавките си ги сменя без никакъв проблем в спряло положение...

    ще прочета и в раздела, макар преди година да бях изчел всичко що има в себе си думата селеспийд, но без ре3зултат за отркиване на тогавашния проблем.
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  4. #4
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Аз обаче не разбрах, какво точно е претрисането и как тръгва колата ?
    вариантите са 2 :
    1. Колата тръгва нормално, но със слини вибрации в тампоните на двигателя (подобни на тези, които се появяват, когато колелото ти забуксува на мокро, естестено при изключен ASR)
    2. При леко подаване на газ, колата леко тръгва, при което оборотите падат, тя натиска съединителя, при което всичко се повтаря, което води до люшкане на колата ( все едно я сецаш със съединителя).
    Ако е 1-то - смяна на съединител ( проблема е в самото феродо и демпферните пружини, или по-точно в една пластмасова втулка покрай шлица, която се е счупила). ( това е констатирано на друг селеспийд, и след подмяната на феродо диска се оправи)
    Ако е 2-то - регулирай си съединителя !

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Аз обаче не разбрах, какво точно е претрисането и как тръгва колата ?
    вариантите са 2 :
    1. Колата тръгва нормално, но със слини вибрации в тампоните на двигателя (подобни на тези, които се появяват, когато колелото ти забуксува на мокро, естестено при изключен ASR)
    2. При леко подаване на газ, колата леко тръгва, при което оборотите падат, тя натиска съединителя, при което всичко се повтаря, което води до люшкане на колата ( все едно я сецаш със съединителя).
    Ако е 1-то - смяна на съединител ( проблема е в самото феродо и демпферните пружини, или по-точно в една пластмасова втулка покрай шлица, която се е счупила). ( това е констатирано на друг селеспийд, и след подмяната на феродо диска се оправи)
    Ако е 2-то - регулирай си съединителя !
    Добри, той пише че проблема му се е появил след интервенция по робота, което за мен е или недобре регулиран съединител или проблем в робота.Останах с впечатление че проблема е само при студено време и студена система.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ами незнам Цецо, именно за това го питам какъв точно му е проблема. По-вероятно е наистина да е от не регулиран съединител !

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    И аз имам проблем със селето. Напоследък нещо съединителят придърпваше, усещаше се едно похлопване и някакъв луфт при превключване на скоростите, индикаторът за скоростите започваше да мига, колата минаваше на нулева в движение. И така 2-3 седмици. До петък. Тогава вече съвсем отказа. Пак в движение, мине на нулева и дотам. Остана само задната. Заряза си ме на пътя. И тук е моментът да кажа едно ГОЛЯЯЯЯМО БЛАГОДАРЯ на Стефан ( Stefan Camorov). Звъннах му да му споделя проблемите и да ми деде малко акъл, ама още докато му разказвах по GSM-a той само ме пита: абе къде си и след 15 мин. дотърча с лаптопа. В петък вечер. Пусна една калибровка с алфадиага, досипа малко масло и съединителя се оправи. Сега се усеща да включва доста по-стегнато, няма го това похлопван. Два дена я карам и засега е добре. Интересно, че и преди 2 години ми правеше тези мизерии и тогава се оправи с калибровка. Сега помпата се включва на всяко 3-то или 4-то превключване, а преди беше на всяко второ.
    Имам въпрос за нивото на маслото: кога трябва да се измери? Когато отворя врата, помпата се включва, след 10-тина секунди спира и тогава дали е коректно да го замеря? Защото го измерих така и беше над максимума. Другото притеснително е, че днес видях петно масло на асфалта точно под казанчето за маслото. Сигурно има някакъв теч. Дали е от пробката?
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  8. #8
    Младши алфист Zeppelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Ето инструкциите за проверка на маслото. Има много подробна и полезна тема маркирана като "важна". Полезна е за хората със Selespeed

    Selespeed oil level

    Sele-speed system oil level must be checked with the car level and the engine cold.
To check the level, proceed as follows:
    • Turn the ignition key to MAR.
    • Detach the bleeder pipe and remove the cap, and check that the level is at the MAX level on the dip stick that is integral with the cap.
    • If the oil is below the MAX level, top up until the correct level is reached.
    • After screwing the cap back on, insert the bleeder pipe fully onto the cap tip and turn the ignition key to STOP.
    Use only "Tutela CS Speed" oil for topping up
    Aко си препълнил резервоара, маслото е изхвърлено през тръбичката на капачката в момента в който мембраната на сферата се е отпуснала. Предполагам заради това си го намерил на земята до автомобила.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon Selespeed '01 Distinctive

  9. #9
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Препълнили сте с масло. Когато сферата си заминава, работният й обем се увеличава и казанчето хептен "утеснява" За да може максимално да използваш обема на казанчето, направи така. Даваш контакт, отваряш казанчето и превключваш докато тръгне помпата, като спре, киризиш колко масло има в казанчето - трябва да е 3-5mm от дъното.
    Съединителят се прекалибрира на всеки 30 000 км , май беше !

  10. #10
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Препълнили сте с масло. Когато сферата си заминава, работният й обем се увеличава и казанчето хептен "утеснява" За да може максимално да използваш обема на казанчето, направи така. Даваш контакт, отваряш казанчето и превключваш докато тръгне помпата, като спре, киризиш колко масло има в казанчето - трябва да е 3-5mm от дъното.
    Съединителят се прекалибрира на всеки 30 000 км , май беше !
    По принцип казват макс 60 ама....... Всичко е в зависимост от начин на каране. Още преди 5 години като вземах моята, четох в aнглийския форум как някакъв юнак се възмущаваше че толкова често трябва да си кара колата за калиброване и това беше единственото което не харесваше.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    В какъв смисъл зависи от начина на каране? Аз карам предимно софийско градско, с доста превключвания и с настъпванка . Засега съм забелязал, че калибровка ми трябва на всеки около 10к км. И на мен ми се вижда честичко...
    Иначе явно сферата ми е започнала да се оттегля бавно от служба. При първоначално отваряне на вратата помпи около 7-8 секунди, след което при даване на контакт и превключване на скорости на всяко 2-ро превключване. Ще пробвам да измеря и налягане на празна сфера, както посъветва Добри, да вися какво ще покаже, въпреки, че вече знам какво да очаквам горе-долу.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  12. #12
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    @dobromirski - колега проблема е точно както го описа в номер 1.
    Колата тръгва нормално и притриса със силни вибрации........
    Само че на мен феродото ми е сменяно преди годинаи половина, но се съмнявам че всички останали чарколаци по съединителя може да са се износили напълно....

    @фиоре, колата не прави така само на студено, тогава за пръв път го усетих... сега го прави и на 38 градуса...

    А съединителя скоро е калиброван с алфадиаг или с друга програма за калиброваве беше, но ефекта не беше много продължителен...

    ЕДИН ВАЖЕН ВЪПРОС!!! Ако е съединителя, това разбива ли лека по лека робота??? Тоест спешни мерки ли да взема, или на робота му е все тая дали колата притриса?
    Знам че със подобни вибрации всеки ден ще идат тампони на двигателя, но всепак да питам за рогбота вредно ли е?

    Между другото колата прави леко притрисане от 2-ри тип както обиса "dobromirski" като натиска съединителя като сваля от 2-ра на 1-ва когато спирам (еквивалентно и от 1-ва на натиснаът съединител за временна свободна)... Но това не е ли пак защото съединителя не отлепя добре???

    ПС: съжалявам че се забавих с отговора ми, нямаше ме за известно време...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    За съжаление , проблема няма да е само в тампоните. Тампона на кутията е захванат с 4 болта М10 за един фланец на кутията. В същото време, самият фланец се държи към кутията с 6 болата М6 ( отново гениална инжинерна мисъл). От вибрациите, се се разбиват резбите на 6-ците, и започва да тече масло от скоростната кутия. Следва разглабяне, мазане със силикон, използване на по-дълги болтове(добре, че има възможност) и после по обратният ред.Ето я въпросната планка с фланеца(тоз лъскавият).

    Що се отнася до съединителя, САМО феродов диск, ОРИГИНАЛЕН НЯМА. На тоз, който са ти сложили, 99% му се е счупила пластмасовата втулка покрай шлица (още седи един захвърлен на двора, може да ти снимам да видиш за ко иде реч). Ако си пазиш оригиналният диск, прехвърли само феродото и му ползвай основата с демпферните пружини ( изпробвано, работи перфектно). Втулката се чупи, поради конзолно закрепената опашка , която НЕ ВЛИЗА в маховика ( отново гениална инжинерна мисъл )

  14. #14
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    @dobromirski, колега благодаря ти за изчерпателната информация! Ами, за съжаление, не съм запознат точно какво са сменили в Пенев тогава, не ми показаха да има стари части... Но ми казаха по телефона че са дали съединителя за наковаване на феродо! Това не означава ли че са ползвали оригиналния феродов диск и са сложили само феродо ново на него ? Но при всички положения ще е по-добре да сменя съединителя комплект нали ? с Валео май беше по каталог... Така или иначе рано или късно ще се наложи тази смяна, дано само притрисането да се махне
    И като слушам съветите ти, май по-добре да не се бавя много То притрисането , силното притрисане е само веднъж като тръгвам сутрин (или колата като е истинала) После остава смао лекото притрисане от 2-ра на 1-ва както писах в предния пост.
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Интересно, явно все още има хора които коват феродо, вместо да купят оригинален диск.
    SAM76- 10 хиляди е много малко за калибровка. Аз моя робот го калибровам на около 40 хиляди. Две превключвания и включване на сферата е приемливо. Нормално е д азависи колко често ще превключваш, тръгваш и спираш. Има разлика от ръчното и автоматично каране...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •