Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Топ скорост 2.4 JTD 136 HP

  1. #16
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Конкретно не съм я засичал с 200 колко отклонява кмтража, но на 100 отклонява с 1.5 км/ч предполагам до 200 става там някъде 3-4-5 км/ч макс, но все пак карамe леки коли , не калибровани ТИРове , на всички им дава отклонение , засичал съм Мерцедес S класа 320 дизел 2007-8 година, на 190 дава около 12-13 км разлика.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #17
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Здравейте колеги аз със мойта Алфа ми се наложи доста да попътувам из Европа и я засичах на няколко пъти и стигам до извода че на 220 км/ч колата се движи реално някаде със 200-202 км/ч. Карам със размер на гумите 205/55/16.А тези който карат със 225/45/17 разликата в скоростта пада на половина проверихме го няма да обеснявам защо то е ясно.Забелязох че колкото повече се покача скороста километража започва да лъже със все повече и повече.Разминаването започва малко след 60 км/ч просто съм убеден на 100 % засичах я доста пъти.И аз си мислех че Алфата ми вдига 220-230 км/ч и се чудех защо пройзводителите я дават максимална скорост само 202 км/ч.И накрая разбрах че през цялото врене съм бил в една голяма заблуда и стигаме до извода че найстина толкова си вдига точно толкова колкото я дават по каталог и не случайно е 202 км/ч а не примерно 200 км/ч или 205 км/ч.И так опитах да обесня тея неща на моите познати но те ме контрираха веднага и казаха че навигацията лъже а не километража на колата.После се поровичках малко и поразпитах и разбрах че не навигацията изчислява с колко се движим а самия спътник горе с който е свързана.
    И така той определя нашата скорост със помощта на сигнала който е мейждо него и навигацията.По пътя на логиката навигацията няма как да има вграден скоростомер и така излиза че навигацията показва с колко се движим като взима информацията от спътника.Проверих го по няколко начина за да се убедя за себе си че съм прав защото имах малък спор със мойте познати и така това е общо взето дано съм ви бил полезен.Ако някои мисли че греша някаде нека ме поправи ако може.
    (П.С. извинявам се много за правописните грешки)
    Last edited by bate.vi.dido; 04-07-2010 at 02:39.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  3. #18
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    На мен на 5-та ми е стигала 207-208км/ч , а на 6-та 230км/ч по километраж колко лъже не знам.. но се съмнявам да е 28км/ч
    При мен също е така моята Алфа по документи е 136 коня а по вин я водят 140 така и до ден днешен не разбрах на какво се дължи това макар да нямат голяма разлика двата мотора и така пробвал съм я на 5-та предавка прави почти 210 км/ч държал съм я до последно докато изключи ако колата ме лъже значи и аз ви лъжа.
    Last edited by bate.vi.dido; 03-07-2010 at 23:31.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  4. #19
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Километража със сигурност лъже.
    Навигациите които ползваме за по 200 лева няма как да са точни.

    Чети тук http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=12034&page=2

    Може да се поизяснят малко нещата
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #20
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Добре ето ще дам един пример:Пътувах с колата до Лондон и там както знаете е фрашкано навсякаде със "Спийд Камери" ограничението е 30 мили в час тоест 48 километра.Аз понеже винаги бързам и постоянно ме цъкаха за привишена скорост.
    Навсякаде и винаги си карах със навигацията и си следях скороста постоянно от дисплея а не от километража на колата.Разбрах от мой познат който работеше като монтажник на въпросните "Спийд камери" че не са настроени да те снимат точно като превишиш 48 км/ч.Настроена е така че можеш да превишиш още 10 километра над ограничението тоест ограничението става 58 км/ч. със точност.И така аз реших да икспериментирам като премина точно със 60 км/ч. по показанието на навигацията и камерата ме цъкна веднага после когато минах със 55-56 км/ч. пак по навигацията следя и тогава не ме снима мисля че това малко от малко е доказателство за точноста на навигацията или пак можеби съм в заблуда незнам.Тука трябва да изкаже мнение някой по компетентен в тези неща.Аз много не разбирам от навигаций но когато си избирах моята гледах да е добра защото в Лондон ми трявбаше да ме кара точно до точния адрес без право на грешки и тем подобни има доста РАМ памет работи бързо и не се забавя при голямо натоварване операционната система е "Уиндоус Мобайл" и има стабилен и бърз процесор и съответно ме напътиха към този модел и ми казаха че е много добра дадох около 500 лева за нея и съм много доволен не съжелявам че дадох повечко пари.Тя си изби парите за отрицателно време никога не ме е подвеждала имам навартени около 20 000 км. със нея само във Лондон и отделно още 10 000 км. с патуването.И пак при голяма скорост не мога да бъда сигорен колко точно показва.Ето пак казвам навигацийте ни нямат вграден скоростомер а взимат информация за това с колко се движим от спътника а той я изчислява по сигнала който е остановил с моята навигация и осен това едновременно и подава и информация за другите работи карти адреси и така нататък.
    Last edited by bate.vi.dido; 04-07-2010 at 02:14.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  6. #21
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    В много сериозна заблуда си изпаднал колега.
    ГПС-а който имаш в колата е само приемник.
    Т.е той само слуша за сигналите от спътниците, и на базата на тях определя местоположение. Нищо повече.

    Колкото повече спътници са в обхват - толкова по прецизно е позиционирането.

    Всичко друго е въпрос на карти заредени самото устройство.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #22
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Хах 230....за какво да мъча колата. Въпреки че съм с чип и сменяно турбо, аз си карам колата като пенсионер. Превключвам на 2000-2500 оборота, максимум я вкарвам до 3000 оборота. Но това в никакъв случай не й пречи да върви зверски. Доста дизелови БМВ-та и Е-класи останаха точковани в огледалото ми за задно виждане по сфетофарите и т.н. и въпреки това автомобилът не е влизал никога над 3000-3200 оборота, поне в моите ръце. Паза си я, кво да я правя. Готино е дизела от гледна точка на икономия, но в никакъв случай не мога да сравня дизеловият мотор, с голям бензинов. Просто там усещането е друго.

  8. #23
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    205/55/16 - 226 км по километраж. Реално наистина ще да е около 200 ...за 10 годишна красавица се справя повече от приемливо.

    ПС: това беше преди чипа.. някои ден може да сравня...
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  9. #24
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    И аз си позволих онзи ден пътувайки за Варна да я "съсна"малко, на един по прав участък вдигнах 230 км/ч като ми направи впечатление че при припомпване на газта се юркаше здраво и дефакто можеше още,но в следващия момент се наложи да намаля за да премина покрай едни катастрофирали коли, които предполагам че повечето от вас са видели по новините.Вярно е че колите ни с лекота вдигат много високи скорости,и са конструирани супер кадърно така че те да не се отразяват или почувстват по никакъв начин,но все пак пътищата по които се движим са по зле и от текезарски така че според мен колкото по малко играем хазарт толкова по добре за здравето ни.

  10. #25
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    И аз си позволих онзи ден пътувайки за Варна да я "съсна"малко, на един по прав участък вдигнах 230 км/ч като ми направи впечатление че при припомпване на газта се юркаше здраво и дефакто можеше още,но в следващия момент се наложи да намаля за да премина покрай едни катастрофирали коли, които предполагам че повечето от вас са видели по новините.Вярно е че колите ни с лекота вдигат много високи скорости,и са конструирани супер кадърно така че те да не се отразяват или почувстват по никакъв начин,но все пак пътищата по които се движим са по зле и от текезарски така че според мен колкото по малко играем хазарт толкова по добре за здравето ни.

  11. #26
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Значи като се има впредвид, че километража лъже малко и от тях .. си е доста точен
    Нещо си в грешка. Ако с 205/55/16 лъже надолу, с 235/45/17 ще лъже по-малко надолу, т.е. ще е по-точен.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  12. #27
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Нещо си в грешка. Ако с 205/55/16 лъже надолу, с 235/45/17 ще лъже по-малко надолу, т.е. ще е по-точен.
    Може, преди време когато взимах за моята 17-ки в един сайт гледах имаше калкулатор и показа че с 235/45-17 показва с 2км/ч повече отколкото с 205/55-16
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  13. #28
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Може, преди време когато взимах за моята 17-ки в един сайт гледах имаше калкулатор и показа че с 235/45-17 показва с 2км/ч повече отколкото с 205/55-16
    При едни исъщи обороти на полуваловете, колкото по-голям е диаметърът на колелото, толкова по-бързо се движи колата. Ето ти диаметрите:

    205/55/16 - 632 мм

    225/45/17 - 634 мм

    235/45/17 - 643 мм

    Както виждаш, 235-ците имат с 11 мм по-голям диаметър, следователно при едни и същи обороти на полуваловете (оттам и едно и също показание на скоростомера), реалната скорост с 235-ците ще е по-висока.

    Ето ти калкулатор за сравнение: http://www.avtogumi.com/
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •