Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Мнение за 156,2.4 jtd

  1. #16
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by LUDATA_ALFA View Post
    Здравейте,искам ако може да ми дадете мнението си за алфа 156 2.4мотора(обслужване,надежност и всичко което може да ми е от полза) и не само за мотора и като цяло за колата.До преди година имах 145 2.0 ТС,но смених марката и сега ми предлагат 156 2.4,а нямам никаква представа от дизеловите мотори и потдръжката им.
    Миии, турбо, помпа, дюзи, маховик, това са все скъпо струващи ремонти.......... останалото си е като при бензина.......... Ако съм пропуснал нещо някой да ме допълни.......

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Хах карал съм и продължавам да карам, хубавия чип не прай димки отзад и то в никакъв случай, особено ако си изолирал ЕГР! И преди и след чипа ми колата ми не прави облак...
    Как може да твърдиш че след чип JTD трябва да КАДИ като комин като това е признак за неизгорена нафта, а и предимно става дума за форсиране на място,където пък ако ми кажеш че пушиш..
    Ми то с тия наще горива........
    Имам приятел с Вектра 2,2дти 2003г. мърка по-нежно от нов команрел, НО професията му е да кара тир........
    Иначе и мойта не пуши, ма кат се наложи някой път да е посмачкам до 4500-5000об. не им завиждам на тия зад мен.........
    А със запушен ЕГР, колата ми е по-спъната отколкото с работещ.
    Различни майстори, различни ремапи........
    Ако караш в диапазона 2000-3000об. с плавна газ, едва ли ще азбележиш някво пропушване.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #17
    Младши алфист LUDATA_ALFA's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ТРОЯН
    Posts
    13

    Default

    Мерси колеги че се вкючвате в темата доста неща научих и продължавам да следя отговорите на всички.Мерси много!
    Alfa Romeo 145 2.0TS

  3. #18
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Аз исках 1,9 115к.с. , но се наложи да взема Ариел(точно тази кола никак не я исках) и не съжалявам.При първото ходене до Берковица се влюбих в тази кола.Единствения проблем, когато я взех беше термостат и десен горен носач.Разход ми е давала от 4,5 до 9 извънградско, но това зависи от много неща.Не съм състезател ,но моето наблюдение , е че 160км/ч ги няма за нищо,а не е чипосана.Въпроса е на какво ще попаднеш.
    Пожелавам ти успех.

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Еми той затова е написал да търси 140 или 150 коня колега. 175-цата си полапва повечко - поне с литър отгоре.
    Колега имал съм удоволствието да притежавам и двете коли. Когато 136 кс направи същия разход с каквито и да е чипове, колкото 20 клапановата имаш бира от мене. При 20 клапановата тъй наречения volumetric efficiency e мн по-високо.


  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Хах карал съм и продължавам да карам, хубавия чип не прай димки отзад и то в никакъв случай, особено ако си изолирал ЕГР! И преди и след чипа ми колата ми не прави облак...
    Как може да твърдиш че след чип JTD трябва да КАДИ като комин като това е признак за неизгорена нафта, а и предимно става дума за форсиране на място,където пък ако ми кажеш че пушиш..
    Виждам че въобще не си наясно с горенето на дизеловия двигател Недей моля да определяш тогава кога е хубав чипа и кога не

    ---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    Колега имал съм удоволствието да притежавам и двете коли. Когато 136 кс направи същия разход с каквито и да е чипове, колкото 20 клапановата имаш бира от мене. При 20 клапановата тъй наречения volumetric efficiency e мн по-високо.
    При тоя мотор сега обесни ни каква е зависимостта гориво - въртящ момент - volumetric efficiency?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    О, ето кой ще ни обясни!
    Пред такъв Колос аз ще замълча...


  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    О, ето кой ще ни обясни!
    Пред такъв Колос аз ще замълча...
    Напротив ти пускаш някакви лафове сега ни обесни какво имаш предвид Че гледам има една 175 коня с "твой" чип дето скрива слънцето и на празен ход пък на вървене ефишънсито и е далече от оригиналното дори
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Щом е стигнала до тебе значи е на правилното място!

    Не е при мен от почти година. Много хора знят как вървеше и не пушеше!

    След това замина при някакви пичове и виж какво е станало -

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...42&postcount=4

    Цитат:
    Предна броня-тотал, задна броня-спукана, един от праговете не е от 156ца...светят ЧЕК и ЕРБЕГ лампите....свири ангренаж, колата с железни джанти(летите са хванали крака), и с някви полу-умрели гуми(4 различни)
    човека се кълне, че колата била пушка, и била ходила при Бобо, който бил казал, че била перфектна...аз не вярвам...


    Не знам какво ги правите там колите в Екстрима.


  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    Щом е стигнала до тебе значи е на правилното място!

    Не е при мен от почти година. Много хора знят как вървеше и не пушеше!

    След това замина при някакви пичове и виж какво е станало -

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...42&postcount=4

    Цитат:
    Предна броня-тотал, задна броня-спукана, един от праговете не е от 156ца...светят ЧЕК и ЕРБЕГ лампите....свири ангренаж, колата с железни джанти(летите са хванали крака), и с някви полу-умрели гуми(4 различни)
    човека се кълне, че колата била пушка, и била ходила при Бобо, който бил казал, че била перфектна...аз не вярвам...


    Не знам какво ги правите там колите в Екстрима.
    Хахахаа Колата идва при мен само на диагностика за да бъде продадена никога не е правена при мен И аз незнам кво ги правиме ма си вървят наще коли

    Но все пак стига оффтопик дай за волюм ефишънсито да обесниш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Колеги, някой да е гледал филма "мълчанието на агнетата" ?
    А сега по темата,
    Човек като използва някакви изрази е добре след това и да даде малко разяснения. Дори виждам че има кой да прецени след това дали това е правилно разяснено или не
    Смятам че колегата ще даде малко разяснения, аз лично бих се развал да науча повече за това volumetric efficiency.
    Благодаря предварително

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Еми по букварите така пише колега.
    В тези същите, сигурно е обяснено.
    Яко толкова много те мързи чък
    Last edited by robkobg; 22-06-2010 at 21:10.

  12. #27
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by robkobg View Post
    В тези същите, сигурно е обяснено.
    Яко толкова много те мързи чък

    Супер

    Много ти благодаря за предоставената информация колега
    Макар и друг да трябаше да даде обяснение по въпроса
    Last edited by pininfarina; 23-06-2010 at 07:28.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #28
    нафталин JORKOOO's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Приличен вървеж със супер разход. Идеалния компромис вървеж/разход. Малко по-скъп от 1,9 Jtd за поддръжка. Търси 140/150 к.с варианта, тъй-като е по-съвършен и от към разход и от към вървеж. Иначе слабо място ест може да е турбото, но за това диагностика като я взимаш. Една здрава 2,4 jtd не трябва да прави черни димки зад себе си при форсиране на място, а и не само на място...
    А ако е с по-агресивен чип и без катализатори???
    да ли няма да е нормално да пуши черно
    Жоро 147 1.9 JTD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •