Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем хидравликата на волана

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default Проблем хидравликата на волана

    Бях паркирал и паля. Нешто започна да свисти като ремък и понеже вече имах такъв случай но звукът се изгуби не му обърнах много внимание. Само че след няколко минути воланът започна да се втвърдява. Едва се прибрах. Отворих капака и видях, че хидравнличната течност е изтекла. Събота е и сервизите вече затвориха. Чудя се дали не мога да отстраня повредата сам и какво трябва да проверя първо. Аз не съм спец по колите, но ако е нещо по-лесно защо да не се пробвам сам, че колата ми трябва. Нищо не свети по таблото- много странно.
    146 1.6 TS 01.97

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Няма и да свети лампа защото няма такава а иначе за проблема провери първо маркучите може да се е пръснал някой от тях а ако е от самата помпа е лошо трябва да се сменя или рециклаж
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Няма и да свети лампа защото няма такава а иначе за проблема провери първо маркучите може да се е пръснал някой от тях а ако е от самата помпа е лошо трябва да се сменя или рециклаж
    Течът идва от мястото където излизат маркучите за серпентината която е на предната греда. Наскоро сменяха тази серпантина и не знам какво дърво са сложили. Така или иначе смятам да я дам на сервиз защото сам не мога да се справя. Четох, че и други са имали подобни проблеми. Търся такава серпантина на старо- оригинална за да я сменя. Сега ме интересува дали мога да я карам в това състояние на собствен ход до сервиза - 4-5 км.
    146 1.6 TS 01.97

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Можеш но по-добре свали ремъка от помпата да не върти на сухо ако е здрава да не я прецакаш сега .А и волана ще ти е доста тежък внимавай по завоите Успех
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    За щастие, оказа се, че е протъркан маркуч. Интересно защо сега воланът ми се движи дори по леко отколкото преди аварията. Смених и въздушния филтър и мисля, че има промяна и в динамиката. Благодаря за съвета.
    146 1.6 TS 01.97

  6. #6
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    На 145-та, нали не я бях карал 6 месеца и вчера ми направи впечатление че е омаслено около маншоните на рейката и липсва малко хидравлично масло. Някакви идеи какво да правя?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    На 145-та, нали не я бях карал 6 месеца и вчера ми направи впечатление че е омаслено около маншоните на рейката и липсва малко хидравлично масло. Някакви идеи какво да правя?
    Преди време ми казаха, че хидравличното масло пр****ва всички гумени елементи и коети според мен не е добре.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  8. #8
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Quote Originally Posted by boian
    На 145-та, нали не я бях карал 6 месеца и вчера ми направи впечатление че е омаслено около маншоните на рейката и липсва малко хидравлично масло. Някакви идеи какво да правя?
    Преди време ми казаха, че хидравличното масло пр****ва всички гумени елементи и коети според мен не е добре.
    е точно тея маншони трябва да са от маслоустойчива гума и да не се прецакват.
    А колегата скоро ще е за ремонт на рейка...

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Аз имах проблем с рейката. Поради прецакано уплътнение, маслото се събираше в маншоните и интересното бе , че не излизаше от там.Следваше доливане на още масло в казанчето , като дочуех характерния звук при работа на помпата с малко масло. Дотук добре, ама по някое време, маслото от маншоните намираше начин да се върне обратно в системата и тогава долятото допълнително масло излизаше от казанчето и уливаше качествено всичко наоколо.
    Последва посещение при италианеца
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •