Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Скърца като дърта спалня (или своенравието на предното окачване, 156)

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default Скърца като дърта спалня (или своенравието на предното окачване, 156)

    Интересен шум се чува под колата при всяка по-голяма наревност на пътя. Колата отпред издава шум, подобен на този, когато си легнеш на стара спалня или диван или отвориш стара врата...скърцане...стабилно! Огледа ми ме докара до втулки на носачи....ама те носачите съм ги сменял преди няколко месеца....а и втулките ми изглеждат здрави?! Идеи?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #2
    Алфахирург dr.House's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Интересен шум се чува под колата при всяка по-голяма наревност на пътя. Колата отпред издава шум, подобен на този, когато си легнеш на стара спалня или диван или отвориш стара врата...скърцане...стабилно! Огледа ми ме докара до втулки на носачи....ама те носачите съм ги сменял преди няколко месеца....а и втулките ми изглеждат здрави?! Идеи?!
    Да колега най-вероятно са горни носачи само полиуретан му е майката.
    Alfa Romeo 156-2.4jtd 'Турбо Въглища' Alfa Romeo 145-1.6 Boxer 'Италианското Порше' Alfa Romeo 156-2.0 Twin Spark 'Донора' Aprilia SR 50 H2O 2006 'Баси резачката'Honda CBR 600 F2

  3. #3
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by dr.House View Post
    Да колега най-вероятно са горни носачи само полиуретан му е майката.
    Тоест?! Идеята ми е в това, това скърцане проблема му е само в дразненето или може всеки момент да се разпадна
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  4. #4
    Алфахирург dr.House's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Интересен шум се чува под колата при всяка по-голяма наревност на пътя. Колата отпред издава шум, подобен на този, когато си легнеш на стара спалня или диван или отвориш стара врата...скърцане...стабилно! Огледа ми ме докара до втулки на носачи....ама те носачите съм ги сменял преди няколко месеца....а и втулките ми изглеждат здрави?! Идеи?!
    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Тоест?! Идеята ми е в това, това скърцане проблема му е само в дразненето или може всеки момент да се разпадна
    Само ще дразни засега, но след време ще се разтропа и ако тогава ти е здрав шарнира слагай полиуретанови тампони
    Alfa Romeo 156-2.4jtd 'Турбо Въглища' Alfa Romeo 145-1.6 Boxer 'Италианското Порше' Alfa Romeo 156-2.0 Twin Spark 'Донора' Aprilia SR 50 H2O 2006 'Баси резачката'Honda CBR 600 F2

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Тоест?! Идеята ми е в това, това скърцане проблема му е само в дразненето или може всеки момент да се разпадна
    Почти на 100% залагам на тампони на стабилизараща щанга Щом казваш само при по голяма неравност, а най-добре се чува като минеш по бързичко през легнал полицай Та просто ти споделям от опит
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Смазване с морска грес на горни носачи + тампони на стаб. щанга и забравяш за скърцането и удължаваш живота на тампоните.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Има доста полезни теми, доста е обсъждан този въпрос. Колега потърси с търсачката. Скърцане се появява и от долния носач, по-специално от втулката на вилицата(в долния край на амортисьора), там се прави често грешката да се стяга когато колата е на подемник, а това не е работното състояние на въпросната втулка и след време се пресуква и се почва това скърцане. Другия проблем е във втулките на горния носач, там също се случва същата история, имаше мнения че там втулките са малко по-специални, и това пресукване не им влияело, защото било предвидено нещо си..., всичко зависи от качеството според мен, но досега съм се убедил че почне ли да скърца след 2-3 месеца почва и да хлопа и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Най-често скърца така от тампоните на стабилизиращата щанга.Усещането е пълна отврат.И мойта пак взе да се обажда,въпреки че е "лекувана" миналата година.Кажете ми обаче,как да не скърцат и клопат,кото за 90км скочих в толкова дупки и канафки,че сърцето ме заболя.
    Е нема други такива "пътища" кото нашите!
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9

    Default

    Давене на всичко в морска грес.....полиуретана също е опция, но иска подръжка за да трае дълго, не е нещо дето ще го забодеш и ще забравиш......
    Тиа от проспийд трябва да ми направят грандиозна отстъпка, не обичам да се фаля, но от седмица се мъчим да вземем от тях такава дето продават в сайта им, и я нямат, я им е свършила......явно бая взе да се харчи.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    дал съм около 1000 лева за нея тоя месец, така че повече пари не мога да дам, нямам материалната възможност да го направя! До края на лятото няма да се разпадне така че май няма проблем да я покарам така, докато има пак пари за ремонт! Музиката вътре малко по-силно и не дразни!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  11. #11

    Default

    Започни да пръскаш един по един елементите на окачването с ВД40, за да разбереш откъде е....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ...полиуретана също е опция, но иска подръжка за да трае дълго, не е нещо дето ще го забодеш и ще забравиш......
    Браво за този пост!

  13. #13
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Започни да пръскаш един по един елементите на окачването с ВД40, за да разбереш откъде е....
    И аз така си помислих, ще почна да пръскам по всяка една връзка...аз ще го локализирам така, ама дали ще спре да скърца изобщо?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Eй затова обичам да карам на дъжд, изчезват всякакви скърцанета и подобни шумове, абе кеф..., ще взема да я мокря профилактично преди да тръгвам вече.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    ...аз ще го локализирам така, ама дали ще спре да скърца изобщо?!
    Не, няма да спре, но е много по добре да знаеш че като смениш едно точно определено нещо което ти знаеш че скърца, шума ще изчезне, отколкото да ръснеш още един бон и да смениш 100 неща дето изобщо може и да не са за сменяне.....
    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Браво за този пост!
    Е пък не сичко е пари на тоя свят деба....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •