Results 1 to 11 of 11

Thread: Гасне като изключа от скорост .

  1. #1
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default Гасне като изключа от скорост .

    Колеги пак проблем , алфата не си поплюва, не ме оставя малко да я покарам безгрижно. Та проблема ми е следният. Карам си нормално, исключвам от скорост оборотите падат на 1500, закрепят се за секунда , после падат до 500 пак за секунда и накрая се закрепяват на 800 (приблизително). Да, но от няколко дни оботорите след 500 не се вдигат на нормалните, а колата направо си гасне . Ако не угасне си държи оборотите , само от време на време малко играят. Четох из форума за стъпково моторче , но там видях някакви космически цени (318лв , 800лв) , а и не съм сигорен дали е от него . Та ако някой има идеи да сподели , че вече ми писна от ремонти. За капак на всичко вчера и водната помпа трябваше да сменям , тъкмо се радвах че след ремъците и ролките ми остава само един носач и колата е готова , ама не алфата пак ми се исплези .

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Разгледай обстойно отнякъде дали не ти дърпа въздух, например маркучите около стъпковото моторче

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Не се знае дали ти е от стъпковото, но това не пречи да го почистиш хубаво с едно WD40 Може да уцелиш 6-ца от тотото
    Arena Coast Customs

  4. #4
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    При мен беше моторчето,процедурата е описана от Pastora
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    каква е колата и има ли газова. провери както ти казаха да не смуче въздух от някъде. иначе ви се чудя от какъв зор ги пускате тия коли на свободна.
    точка

  6. #6
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    каква е колата и има ли газова. провери както ти казаха да не смуче въздух от някъде. иначе ви се чудя от какъв зор ги пускате тия коли на свободна.
    Колата е 145 1.3 боксер . Няма газ , а за моторчето преди 2-3 седмици го чистих заедно със всички датчици и освен да не съм го сложил както трябва и да смуче въздух

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Колата е 145 1.3 боксер . Няма газ , а за моторчето преди 2-3 седмици го чистих заедно със всички датчици и освен да не съм го сложил както трябва и да смуче въздух
    Ако преди това е вървяла нормално, то най- вероятно не си монтирал обратно нещо като хората.
    Lexus IS200

  8. #8

    Default

    Има една гарнитура на самото моторче, виж да не си я затрил ?
    Arena Coast Customs

  9. #9
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колеги помагайте ! Не е от моторчето за празен ход . Сега съм натегнал жилото за газта , за да мога да ходя поне на работа. Друг е проблема че колата е със сменен бордови компютър ( от алфа 33 1.4 ие) Та се чудя може ли от компа да ми прави тези проблеми .

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Инжекциона на 33 е различен. Като за начало си намери едно ЕКУ от 145.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    В последствие се сдобих с оригиналният компютър , НО той не ми върши никаква работа ( някой се е опитвал да го прави и явно не е могъл да запази оригиналните настройки и от него не става нищо ) Сега ще видя с друг компютър от 145 1.3 и дано стане защото вече нямам нерви и пари да хвърлям по тази кола .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •