Results 1 to 14 of 14

Thread: След ремонт на предницата пак потропва!

  1. #1

    Default След ремонт на предницата пак потропва!

    Здравейте колеги понеже смених цялата предница на 145-цата носачи (бирт) биалетки (бирт) и накрайници на рейката някакви гермнски нещо с К...... беше забравих, това упражнение го направих защото беше много зле предницата и тропаше ако, и така сега след реглаж предницата е стегната,но като минавам лекичко през неравности и дупки нещо в ляво пак по тропва, а като карам с по висока скорост това тропане не се осеща, аз залагам за лагера-тампон на макферсона, моля дайте мнение и вие.


    п.с също като карам със 100/км цялата кола се тресе, а преди не го правеше дори и със разбитата предница, само ка кажа че тресенето се появи още преди да сменя предницата. нах вероятно съм влезнал в някойя дупка дет не помня и имам крива джанта,....

    Last edited by alfonco147GTA; 14-06-2010 at 20:28.
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  2. #2
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    колега и при мен беше така или са лагерите или тампоните на макферсона или челюстите на спирачките все още не съм разбрал
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    колега и при мен беше така или са лагерите или тампоните на макферсона или челюстите на спирачките все още не съм разбрал

    а и като сменях носачите ми направи впечатление че апаратите на спирачките леко се мърдат, може и да е от това....но мърдат и от двете страни , а само от едната потропва много странно.
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    от дясно ли?на мен ми прилопва като ламарина нещо,повече от дясно ,но и отляво,ако има значение със спортни пружини съм
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    ...
    п.с също като карам със 100/км цялата кола се тресе, а преди не го правеше дори и със разбитата предница, само ка кажа че тресенето се появи още преди да сменя предницата. нах вероятно съм влезнал в някойя дупка дет не помня и имам крива джанта,....
    Колега, това тресене, което описваш се получава при проблеми със задните гуми . Провери си все пак за крива джанта/гума...

    AR 145 QV '97

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Може да тропа и от амортисьори дори и да не са изпуснали
    От сумати неща може да е.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    А може и да трябват нови водачи на спирачните апарати. Не оригинални, а на стругар. Ама там звука е по-скоро тракане.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    А може и да трябват нови водачи на спирачните апарати. Не оригинални, а на стругар. Ама там звука е по-скоро тракане.

    или да сменя стоката на спирачния апарат ........ със оригинални водачи пак други...
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  9. #9
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Не съм със 145, а със 156, но и при мен имаше същото потропване...
    Оказаха се тампони на стабилизиращата щанга!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  10. #10

    Default

    колеги оказа се че рейката ми тропа, някой имал ли си е работа с подобен проблем..
    значи като въртя волана на ляво се чува клоп клоп, това на място без да е запалена колата! имам една свалена рейка и мисля да я занеса да ми я рециклират, но къде и колко би ми струвало??

    по предницата съм сменил всичко, носачи, накрайници, биалетки, обслужени макферсони - шок тампони, лагери и тампоните на макферсона! и тропането го има само по някога когато минавам бавно през неравности по пътя!
    Last edited by alfonco147GTA; 03-01-2011 at 21:57.
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    колеги оказа се че рейката ми тропа, някой имал ли си е работа с подобен проблем..
    значи като въртя волана на ляво се чува клоп клоп, това на място без да е запалена колата! имам една свалена рейка и мисля да я занеса да ми я рециклират, но къде и колко би ми струвало??

    по предницата съм сменил всичко, носачи, накрайници, биалетки, обслужени макферсони - шок тампони, лагери и тампоните на макферсона! и тропането го има само по някога когато минавам бавно през неравности по пътя!
    А рейката стегната ли е добре към гредичката която я носи?
    А гредичката стегната ли е добре към предния кош?
    А магарето добре ли ти е стегнато?
    А на стаб. щангата планките стегнати ли са добре към магарето?
    А тампоните на ск. кутия към магарето стегнати ли са добре?
    Last edited by Bobi_33; 03-01-2011 at 22:40.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    А рейката стегната ли е добре към гредичката която я носи?
    А гредичката стегната ли е добре към предния кош?
    А магарето добре ли ти е стегнато?
    А на стаб. щангата планките стегнати ли са добре към магарето?
    А тампоните на ск. кутия към магарето стегнати ли са добре?

    Да би трябвало да е стегнато всичко вече не помня кое съм стягал и кое не по таз кола
    точка 1,2,4 са стегнати, а по точка 3 ... за кой планки точно говориш? тропането по скоро се чува само когато "обирам луфта на волана" и то само на ляво......???
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  13. #13
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    При мен тропа точно както го описваш, и се получава от две неща - шарнир и лагер на макферсон
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    При мен тропа точно както го описваш, и се получава от две неща - шарнир и лагер на макферсон

    при мен тези неща са чисто нови, а и пък шума е от по близо до купето отколкото към ботуша на макферсона, а и го прави само на ляво или мина през неравност от лявата страна!!!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •